Разбивачи на митове

mdinkov

Редовен Потребител
може ,виждал съм как го прави един , ама рибата триябва да плува на повърхноста в случая беше в басейн .
 

didarai

Редовен Потребител
mdinkov написа:
може ,виждал съм как го прави един , ама рибата триябва да плува на повърхноста в случая беше в басейн .
Многократно съм виждал в горещи дни да плува почти до брега на река и на 3-4 пръста под повърхността и то едра риба.Пробвал съм дори пред носа и да поставя кукичката със стръвта и ...тц :-\ не кълве.Много ме беше яд в такъв момент.Сега вече за риба не ходя,но ако ми падне същия случай знам как да я "излекувам" ;)
 
A

Anonymous

Гост
Много е важно под какъв ъгъл попада чашката.
Преди време по време на един риболов видях по течението да се носи едър мъртъв шаран. Стрелях от любопитство по него. По това време бях с Х125. Изстрел под малък ъгъл - чашката се плъзваше по люспите и отскачаше към отсрещния бряг. Нклк пъти.
 

ilian

Потребител
Може ,най-лесно е от мост на река ;).Преди години излязох с пушката асе прибрах с няколко кленчета ;),а пушката небеше силна Гамо цфх5.5,е рибата беше почти на повърхноста :pardon:
 

alpopkochev

Потребител
Може, преди около година го пробвах този експеримент. Моят шеф има водна каскада в която беше пуснал 7-8 шарана. Стрелях когата бяха на дъното (а то е на 1 метър) и не стана, но после им хвърлих малко хляб и излизайки на повърхността стрелях по един, изхода беше с летален характер за шарана (проектилът беше излязъл и от другата страна).
П.П. Това със стрелбата от мост е готина идея, трябва да го пробвам. :crazy:
 
A

Anonymous

Гост
Това съм го гледал в Ловци на митове,или там както се превежда, по Дискавъри.Сега намерих и резултатите в нета:
Всички свръхзвукови куршуми (до .50 кал.) се разпаднаха в по-малко от 90 см вода,
по-бавните куршуми,примерно пистолетните - до 2,4 м. вода до достигане на нелетални скорости Куршумите за гладкоцевно се нуждаят от още повече разстояние(не е установено колко точно)

Това тук е с огнестрелно,но въздухарките мисля че ще попаднат при пистолетите или гладкоцевното поради по-малката си скорост.Най-добре би било да се пробва с няколко вида пушки,обаче за целта трябва балистичен гел и басейн.А и много голямо значение има под какъв ъгъл попада чашката,както каза Деймос.При малък ъгъл чашката отскача и от водата.
 

prinz Eugen

Потребител
alpopkochev написа:
Може, преди около година го пробвах този експеримент. Моят шеф има водна каскада в която беше пуснал 7-8 шарана. Стрелях когата бяха на дъното (а то е на 1 метър) и не стана, но после им хвърлих малко хляб и излизайки на повърхността стрелях по един, изхода беше с летален характер за шарана (проектилът беше излязъл и от другата страна).
П.П. Това със стрелбата от мост е готина идея, трябва да го пробвам. :crazy:
:eek:http://www.youtube.com/watch?v=cJadMrj5ZvY&feature=related Лошото е,че тези специално сигурно светят в тъмното....река Припят(а знаете,какво се случи в една АЕЦ наблизо) :bomb:
 
A

Anonymous

Гост
Kristian написа:
Това съм го гледал в Ловци на митове,или там както се превежда, по Дискавъри.Сега намерих и резултатите в нета:
Всички свръхзвукови куршуми (до .50 кал.) се разпаднаха в по-малко от 90 см вода,
по-бавните куршуми,примерно пистолетните - до 2,4 м. вода до достигане на нелетални скорости Куршумите за гладкоцевно се нуждаят от още повече разстояние(не е установено колко точно)

Това тук е с огнестрелно,но въздухарките мисля че ще попаднат при пистолетите или гладкоцевното поради по-малката си скорост.Най-добре би било да се пробва с няколко вида пушки,обаче за целта трябва балистичен гел и басейн.А и много голямо значение има под какъв ъгъл попада чашката,както каза Деймос.При малък ъгъл чашката отскача и от водата.
Колега аз също съм го гледал това предаване и точно този епизод. Постигнаха най-добър резултат със една барутна пушка тип кремаклиика която стреляше по спомен с около 230-260м/с.
 

alpopkochev

Потребител
prinz Eugen написа:
alpopkochev написа:
Може, преди около година го пробвах този експеримент. Моят шеф има водна каскада в която беше пуснал 7-8 шарана. Стрелях когата бяха на дъното (а то е на 1 метър) и не стана, но после им хвърлих малко хляб и излизайки на повърхността стрелях по един, изхода беше с летален характер за шарана (проектилът беше излязъл и от другата страна).
П.П. Това със стрелбата от мост е готина идея, трябва да го пробвам. :crazy:
:eek:http://www.youtube.com/watch?v=cJadMrj5ZvY&feature=related Лошото е,че тези специално сигурно светят в тъмното....река Припят(а знаете,какво се случи в една АЕЦ наблизо) :bomb:
Не знам колко бързо ще дойде края на един такъв сом, щото целта е и да го извадиш, не само да стреляш и да уцелиш, но определено с по-малките екземпляри ще се получи.
А иначе начина е точно този- хвърляш им захранка и те излизат на повърхността, следва бърза стрелба и много движение във водата. ;)
 

praetorian

Редовен Потребител
Айде малко заимствано от другия форум, белким се реши проблема за и против редуктора...Мисля, достатъчно ясно са показани нещата:
Короче я как последний дятел перед болезнью поставил винтовку на боевой взвод и забыл (ну болел я -пластом лежал)
Два дня винтовка была во взведённом состоянии
Вобщем я дотошный хрен решил отстрелять винтовку и настроить её...
Сегодня представился такой случай. После несложных манипуляций получил следующий график отстрела:
С 170 атм до 100.
277.278.277.278.278.277.280.278.279.280.280.279.280.281.280.282.283.
281.далее идет плато с разбросом скоростей в 3 м.с. максимум 285(был один отрыв в 287 видать пуля с мятой юбкой) в основном всё гладенько. и так 50 - 55 выстрелов(кончился гад хренограф там всего 80 выстрелов ) После этого сбросил хронограф и настрелял ещё 14 выстрелофф до скорости 277 м.с.
Если у кого в головушке буйной всплыла мысля о том что я тут 3.14дю то у меня на этот счет есть незаинтересованный свидедель Саша Овсан. Может засвидетельствовать ибо он доводил свой МД3 ну и скрипел зубами видя мои "страдания"
А потом добавил ну и нахрена тут нужен редухтор!?!?
Итог 80 выстрелов в плато максимум 285 минимум 277!! от 170 до 100 атмосфер(Набив до 180 получил около 12-14 выстрелов не стабильных от 260 до 277 далее попёрла карта)
ПыСы можно конечно убиться и достичь скорости 310 и получить выстрелов 20 - 30 в коридоре 10 м.с. но 80 лучше чем 30
:cool: :cool: :cool:
 

andro

Потребител
След прочетеното горе ,излиза че амнезията е препоръчителна при пневматиката .За два дена да стои бойната пружина не знам дали и добре но някой от колегите беше писал че я оставил 24 часа ,не съм сигурен точно ???за да се слегне и май имало ефект.Няма начин да стане без редуктор при условия че резервоара ти е наджаскан на да речем 290 атмосвери!
 
A

Anonymous

Гост
andro, за уморяването на нова пружина за 24ч. аз съм го правил и да ти кажа влияе благоприятно върху платото- няма скоци ;) Сваля скороста с около 3 м/с. Поне при мен беше така, но не е болка за умиране.
 
A

Anonymous

Гост
А за зависимостта между дължината на цевта и точността какво ще кажете? А това че дебелите цеви стрелят по точно от тънките?
 

mdinkov

Редовен Потребител
Това съм го гледал в Ловци на митове,или там както се превежда, по Дискавъри.Сега намерих и резултатите в нета:
Всички свръхзвукови куршуми (до .50 кал.) се разпаднаха в по-малко от 90 см вода,
Руснаците имат на въоръжение автомат който стреля под вода , интересното е ,че главния му конструктор е жена .
 
A

Anonymous

Гост
Но виждал си му "куршумите"?
Практически стреля със стрели. И то на доста малка дистанция.
 

andro

Потребител
Дебелината има значение поне при пружинките и огн. оръжие.Имаше клип какви осморки прави цевта на пружинна пушка при изстрел ,ставаше въпрос за уцелване на дъжината на цевта и въпросната амплитута ,да има съвпадение.При пцп то няма удар и вероятно вибрациите са по малки ,затова цевите са като химикал. :eek: Сега като се замисля сигурно и там ги има ,иначе защо групите са кофти когато цевта не свободна при осморката.Да не говорим за плаващите цеви на някои реномирани марки. Хайде някой по компетентен да продължи ;)
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Chair Gun "стреля" точно - мит или реалност?
Пост на колегата Акраба1 в друга тема ме подсети да споделя наблюденията си по този въпрос. За мен отговорът е: Програмата "стреля" много точно, но ако имате късмет да налучкате реалния за вашата цев БК. Ето защо: Пушката ми стреля с ФТТ доста различно от траекторията на Chair Gun с тези чашки. Но същата пушка стреля с Про Хънтър с абсолютно същата траектория, с която програмата "изстрелва" FTT. И по дотове, и в сантиметри съм проверявал целия диапазон от 7 до 50 м - абсолютно припокриване. Т.е. - БК е относителна усреднена величина. Реалният БК е уникална величина - конкретна цев с конкретни чашки. Ако имате късмет някоя от заложените в програмата чашки да повтори вашата конкретна траектория - Chair Gun наистина ще стреля безпогрешно и за вас :rambo: :).
 

andro

Потребител
Чудех се къде да го пусна въпрос ???Ако не му е мястото, аут.Защо пцп 4.5 има по малко брой изстрели от 5.5 при един и същ обем на резервоара?Пример fx tuphoon?100 -5.5 ,80-4.5.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Само ще предположа.......Най вероятно е заради теглото на чашките при по тежки чашки пушките винаги дават по добър разход а за 5.5 16 дж ако не се лъжа е към 180м/с най вероятно от там идва по голямата икономичност.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
От началото на темата - само една техническа загадка в сферата на ПЦП пневматиката и само един коментар по нея ... ??? Ами така е, обичайната скука при ПЦП-тата ;) / шегичка, уважавам тези пушки, но май наистина са малко ... скучно съвършенни :) /
За сметка на това пък мойто телено дрънкало днес ми поднесе нова изненада: Монтирах му фенера преди стрелба посред бял ден - не го бях пробвал в реални стрелкови условия, а и тъкмо да го видя колко ще издържат акумулаторите. Ето резултата от "нощния" ми ФТ:

ФТ стрелба с монтиран фенер - 10 изстрела от 30м, среден по сила вятър отляво, прицел по мишена 5, без корекции:

Брех, викам си, кво става тука :eek: :wall: ?!


Махам фенера, 5 изстрела по мишена №11, при същия вятър, същите чашки, без корекции:

Съвсем нормално си стреля пушката без фенер ???.

Очаквах, наистина, известна промяна в баланса, ама чак пък 5см пропадане на 30м ... наистина ме изненадаха :eek:. Явно 360 грамовият фенер, поставен над оптиката много сериозно тушира подскачането на пушката и рязко сваля попаденията. За съжаление същата тази допълнителна маса увеличава и страничните колебания от посукващия момент при изстрел и попаденията се разсейват и по хоризонтала. Иначе лесно щях да му хвана цаката с една постоянна противотежест на мястото на фенера и корекция в прострелването. Ама при тези обстоятелства и при тази пушка с долно зареждане /просто няма къде другаде да се сложи фенера/ - нищо друго не ми остава, освен ... да пропусна дисциплината NFT :(. Жалко за хубавия фенер, три месеца го чаках и една седмица му гласихме монтажи, че и хубаво свети, ама ... ясно е казано в регламента за NFT - фенерът да е монтиран на оръжието.
Това тъжно за мен наблюдавано явление още веднъж потвърждава факта колко чувствителни са пружинните пушки по отношение на баланса. При едно и също прикладване, с един и същ стрелец, муниции и атмосферни условия - направо все едно че не беше моята пушка :).
:bravo: :yahoo: :rambo:
:eek: :wall: :mad: :( :'(

 
Нагоре