РАЗНОРОДНИ АКСЕСОАРИ ЗА ОРЪЖИЕ - приспособления за пренасяне, стрелба и др.

DANNY

Редовен Потребител
Някой знае ли Иво Радев дали вкара тия кутийки вече?
Очакваше да му ги изпратят още преди месец.
0040-4967.jpg
 

vanko

Редовен Потребител
Някой знае ли от къде може да се купи такава джаджа,за предпочитане тук в Б-я?

_1_944c0_28505251.jpg
 
A

Anonymous

Гост
колега питаи Огито от троянска група той ми продаде оптика с такава дажажа беше я купувал от бг
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Някой от форума дали е в състояние да прави дупки с точност до 0,01мм?
Питам тук, защото се отнася за направата на Pellet sizer или казано на български "калибратор на чашки".
Интересно ми е и съм готов да платя за изработката на подобно нещо, стига да е на разумна цена.
Тук може да се види примерно приспособление, което е направено добре.
Като за начало ще е необходимо в неръждавейка (или по-подходящ материал) да се пробият отвори с размери 4,49/4,50/4,51/4,52/4,53. Оттам насетне всеки ще може да си определи размера и да се направи подобно нещо на това, което е показано на клипа. Разбира се ще трябва да се пробва в последствие дали има необходимост и кяр от тази джаджа.
 

Termina4

Потребител
Много хитро е измислено :bravo: само ме дразни това че клати доста здраво и се чудя дали няма да нарани полите на чашките :)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Една от дупките ако е объркана смятай .... ;) Предпочитам по-бавния метод през една дупка...
 

TeXHo

Потребител
Всъщност, не би трябвало да е прекалено трудно. Ключът към твърдението ми е факта, че дупките са конусни. С конусен райбер и фреза би трябвало да стане. Първо се дупчат подкалибрени отвори, после се райбероват до една и съща дълбочина, предварително установена на първата дупка. Ако фрезата е изправна, няма причина да не е постижимо.
 

lynx

Редовен Потребител
fatalen написа:
Някой от форума дали е в състояние да прави дупки с точност до 0,01мм?
Питам тук, защото се отнася за направата на Pellet sizer или казано на български "калибратор на чашки".
Интересно ми е и съм готов да платя за изработката на подобно нещо, стига да е на разумна цена.
Тук може да се види примерно приспособление, което е направено добре.
Като за начало ще е необходимо в неръждавейка (или по-подходящ материал) да се пробият отвори с размери 4,49/4,50/4,51/4,52/4,53. Оттам насетне всеки ще може да си определи размера и да се направи подобно нещо на това, което е показано на клипа. Разбира се ще трябва да се пробва в последствие дали има необходимост и кяр от тази джаджа.
Отвор с такава точност и исканата гладкост може да се направи само с райбер.
Тъй като описаните размери райбери няма да е възможно да се намерят и купят в готов вид, ще трябва някой да ги произведе. У нас само един завод ги прави и няма да е евтино, завода е в Габрово.
Божидаре, понеже е ясно че ти знаеш и зъбките на твоята пушка, предполагам че отдавна си установил със сигурност кой субкалибър е най-подходящ за теб.
На твое място ще си поръчам от тези сайзъри, които се продават от скоро в и-бей:
http://forum.airguns.bg/index.php?topic=53.780
Друг, евтин вариянт не вярвам да намериш.
А може и да се изпрати чертеж със запитване, колко пари ще иска производителя за изработка и доставка на сайзър с много отвори, както е показания от теб.
 
A

Anonymous

Гост
Това избутване на ръка не ми се струва добра идея. Какво ти гарантира, че няма да наклониш пръчката и да деформираш чашката при това калиброване? Според мен трябва да има водач, който да държи "буталото" строго вертикално. Нещо аналогично на пресичките за ръчно снарядяване на патрони, но по-просто, с по-малък ход...
 

leopardars

Потребител
Някъде бях чел,че за целта може да се ползва парче от цев.Някой пробвал ли е?

ПП:В такъв случай ще останат следи от нарезите върху чашката ??????????
 

DANNY

Редовен Потребител
А защо не се купи направо готовия продукт с/у 29 паунда?
http://www.pmcb.co.uk/sitefiles/Pages/P ... /Main.html
И до колкото разбрах този калибратор СМЕНЯ калибрите.
т.е. от 22-ри ги прави на 20-ти
Преди години работех сребърна бижутерия. Тогава използвахме подобни калибратори за да изтегляме тел.
Поредица от конусни отвори през които прекарвахме изреските и те ставаха все по тънки по дълги и по кръгли.
На всяко прекарване разкалявахме материала.
Трябва да се попита в магазините които продават бижутерско оборудване. Много от инструментите се правят тук други се внасят от Турция или другаде.
В София знам къде има еднин такъв магазин. Ако мина от там ще питам.
 

pavkata_1234

Потребител
Сложих в калъфа на пушката три пакета със силикатни топчета за да обират влагата....Дали ще има някаква файда от тях?
 

andro

Потребител
От какъв зор е съхраняваш в калъфа?Пренасяш ,стреляш ,пренасяш чистиш и смазваш .Абе вие тия пушки не ги ли чистите и смазвате след всяка стрелба?
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
fatalen написа:
Някой от форума дали е в състояние да прави дупки с точност до 0,01мм?
Питам тук, защото се отнася за направата на Pellet sizer или казано на български "калибратор на чашки".
Интересно ми е и съм готов да платя за изработката на подобно нещо, стига да е на разумна цена.
Тук може да се види примерно приспособление, което е направено добре.
Като за начало ще е необходимо в неръждавейка (или по-подходящ материал) да се пробият отвори с размери 4,49/4,50/4,51/4,52/4,53. Оттам насетне всеки ще може да си определи размера и да се направи подобно нещо на това, което е показано на клипа. Разбира се ще трябва да се пробва в последствие дали има необходимост и кяр от тази джаджа.

Приспособление за калиброване с размер 4.52 си бях направил (калиброваше се чашка по чашка) . При мен осезаем ефект към подобряване не установих, после го подарих на Вальо (Valens196:cool:, така че ако той е установил нещо друго питайте него. Между другото ако отвора е по-плитък от 3 пъти диаметъра си има голяма вероятност райбера да го развали ако се райберова ръчно.И ако няма с какво да се замери после диаметъра не знаеш какво си направил. Има други по-добри и точни технологии от райбероването - вътрешно шлайфане, нишкова ерозия ...
 
Нагоре