РАЗНОРОДНИ АКСЕСОАРИ ЗА ОРЪЖИЕ - приспособления за пренасяне, стрелба и др.

praetorian

Редовен Потребител
Вижте какви симпатяги намерих на невероятна цена в Стара Загора
021384565.jpg
Дали ще ми свърши работа .... :quiet:
 

Attachments

  • 111010112214.jpg
    111010112214.jpg
    330.2 KB · Прегледи: 252
A

Anonymous

Гост
Много нежно изглежда, дали няма бързо да го опърпат гаргите?
Ще ти се наложи да стреляш не толкова за да събаряш гарги, а за да си опазиш бухалчето от тях.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Колеги, имам желание да се сдобия с един простичък и удобeн, но оказал се дефицитен аксесоар: пластмасова кутийка за съхранение и носене на разпечатана кутийка чашки JSB 4.5мм. Ако някой има в повече и е склонен да се раздели с този аксесоар - да ми пише на ЛС. Просто съм свикнал с удобството на резбованите кутийки Гамо и предчуствам как ще има да си пилея чашките JSB и да се :wall: !
 

DANNY

Редовен Потребител
Архитекта написа:
Колеги, имам желание да се сдобия с един простичък и удобeн, но оказал се дефицитен аксесоар: пластмасова кутийка за съхранение и носене на разпечатана кутийка чашки JSB 4.5мм. Ако някой има в повече и е склонен да се раздели с този аксесоар - да ми пише на ЛС. Просто съм свикнал с удобството на резбованите кутийки Гамо и предчуствам как ще има да си пилея чашките JSB и да се :wall: !


Пламене защо не ползваш GAMO кутийките които са на винт?
Или си направи твоя!
Аз съм си направил татакава.
Върши ми страхотна работа.

От малък контейнер за микровълнова фурна с лесно и удобно затваряне.
От вътрешната страна съм го изолирал с твърд донапрен против удар и сътресения при транспорт и изпускане. Донапрена е фиксиран с двойноподлепващо тиксо.
Запазва много добре чашките.
Калоян е бутал на земята кутията няколко пъти. След това обаче няма абсолютно никави следи от повреди в/у чашките и техните поли.

HPIM2055.jpg


HPIM2056.jpg


HPIM2057.jpg


HPIM2058.jpg


HPIM2059.jpg


HPIM2060.jpg
 

andi

Редовен Потребител
И аз ползвам гамовска кутия . На двата капака с дв. леп. тиксо дунапренчета от малките JSB 5.5 + още 1 когато намалеят чашките ( да ги уплътни и не се дрънкат една в друга)
 

lynx

Редовен Потребител
1-ви вариант: Гамовски кутийки
2-ри вариант: Пластмасовите кутий на винт от сръбските чашки
3-ти вариянт: Поръчка по нета от чужбина
Архитекте, ако се беше обадил преди време, щях да ти поръчам и за теб.
Аз си взех 2 броя вече, по нашите магазини не се намират.
Някой беше споменал, че вносителя ги подарявал с рекламна цел но аз не съм забелязал подобно нещо.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
lynx написа:
ако се беше обадил преди време, щях да ти поръчам и за теб.
Ми че аз се обадих на точния човек - Иво-Булармс, ама той взел че си раздал рекламните кутийки на софийското състезание и скоро не очаква други ;) !
Благодаря за съветите, признавам си, че аз още не съм сърбал попарата на чашките в 4.5 с тънки и нежни поли и затова имах този мерак предимно по естетически критерии - да ми е кеф :yahoo:. Но ми се струва, че разумно ще отида на варианта, постнат от Дани :).
 

DANNY

Редовен Потребител
Пламен преди малко проверих за същата кутийка в един магазин до нас.
Свършили са, има само големи. Иначе щях да ти купя без да те питам и да ти я направя. :)
Виждал съм ги също и в "Карфур" провери там ако го имате в В. Търново.
Тази кутийка която съм показал събира точно 500 бр. 4,5мм.
Лесно и сигурно се затваря /херметично/.
Ползвам я само за транспорт.
По всрем на състезанието ползвам "патрондаш" от мат за мишка пробит със зъмба.
На трасето не ти трябва да влачиш кутия с теб.
Патрондаша ти виси на вратът и не го мислиш. Внимавам за него само да не го затисна в момента на прикладването и да изкривя полите. Просто го замятам настрана.
Моя събира малко над 60бр. чашки. Което е напълно достатачно.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Нямаме Карфур, ама и в Метро е пълно с такива кутийки. Дани, така и така почна с тази презентация - дай малко размери на кутийката в см. И откъде намираш такъв сивичък дунапрен ??? ?
 
A

Anonymous

Гост
Една хитрост за тези, които ползват различни чашки (HN, JSB...) в гамовски кутии.
Леко нагряване с пистолет за горещ въздух от вътрешната страна на оригиналния капак позволява лесно отделяне на етикета и прехвърлянето му върху гамовската кутия. Така ще знаете какво има в съответната кутия и без да я отваряте. (е, постига се и с хартиено тиксо и маркер, но така е по-естетично)

Пламене, за подходящи кутийки може да се огледаш и в рибарските магазини. Може да се завъртиш и в Практикер.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Пичове, във всеки ловнорибарски има кутийки каквито ти душа поиска. Също в Джъмбото, това дето е на излизане от София по посока Ботевград има чудесни кутийки за лекарства, струващи по 2-3 лева. Подобни са на тази която @акраба показва, само дето са различни по бройка отделения - с 8 еднакви или с 4 малки и едно голямо, абе има всякакви на смешни цени.. Имам от всичките но ме мързи да ги снимам .. ;) :cheers:
 

ангел иванов

Потребител
Колеги,виждал ли е някой по нашите онлайн магазини читави и не много скъпи стойки за прострелка на пушки?
Нещо като тая дето я има колегата MAD MAX по някои снимки на пушките си? :cheers:
 
Нагоре