РАЗНОРОДНИ АКСЕСОАРИ ЗА ОРЪЖИЕ - приспособления за пренасяне, стрелба и др.

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Пробно пускам тази тема, където да се коментират и предлагат най-разнородни и разообразни аксесоари за оръжието и стрелбата, за които няма специална тема. Почти всички сайтове и магазини имат такъв раздел "Miscellaneous accessories". Ако не ви хареса и не върви, винаги моя да я изтрия. Ще помоля да не прекалявате с ловната насоченост на някои от тях. ;)
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Dejmos написа:
Даже единия съсед някакъв пластмасов бухал сложи но го махна защото наистина плашеше гълъбите но някак привличаше гарги явно те обичат бухали – нареждаха се цяло ято по околните балкони и жици и грачеха любовно направо сюрреалистично беше точно като в „Птиците“ на Хичхок.
Това ми хареса. Ама като й е толкова точен мерника, да беше понамалила гаргите :rambo:

П.П. Търси се пластмасов бухал :crazy:
lynx написа:
Dejmos написа:
....Търси се пластмасов бухал :crazy:
Ако намериш, непременно да пишеш как си се сдобил с него че ми трябва и на мен!! ;)
Само не съм измислил как да го "инсталирам" на отсрещния покрив :quiet:

Ms.propar написа:
Dejmos написа:
Даже единия съсед някакъв пластмасов бухал сложи но го махна защото наистина плашеше гълъбите но някак привличаше гарги явно те обичат бухали – нареждаха се цяло ято по околните балкони и жици и грачеха любовно направо сюрреалистично беше точно като в „Птиците“ на Хичхок.
Това ми хареса. Ама като й е толкова точен мерника, да беше понамалила гаргите :rambo:

П.П. Търси се пластмасов бухал :crazy:


За бухала ме бройте и мен , Моля :yes:.
lynx написа:
Леле, тя топлата вода била открита отдавна! :eek:
В Амазон-а е бъкано с пластмасови бухали, десетки видове! :eek:
Хайде да си направим партийно за ято пластмасови примамки?
http://www.amazon.com/Carry-Lite-Great-Horned-Specialty-Decoy/dp/B0002S8D68/ref=sr_1_8?ie=UTF8&s=sporting-goods&qid=1260591134&sr=8-8
 

alpopkochev

Потребител
Момчета аз моя го взех от тук:
http://www.guns.bg/?action=document-dis ... t&id=19675
Не съм го пробвал дали действа. Нямам време. А забравих да пиша
голям е 51-52 сантиметра. Може малко да съм се прецакал с цената а?


А имам въпрос:От къде да си взема антапки и ремък(кожен) за да си обурудвам пушката?
Мога ли да сложа едната антабка на мястото на винта отпрад (за да не дупча), за втората ми е ясно, че е на приклада?
 

andro

Потребител
Е че си прецакал ,няма как бухала да долети за по малко пари!Антабки има в магазин Джонс .
 
A

Anonymous

Гост
alpopkochev написа:
Момчета аз моя го взех от тук:
http://www.guns.bg/?action=document-dis ... t&id=19675
Не съм го пробвал дали действа. Нямам време. А забравих да пиша
голям е 51-52 сантиметра. Може малко да съм се прецакал с цената а?


А имам въпрос:От къде да си взема антапки и ремък(кожен) за да си обурудвам пушката?
Мога ли да сложа едната антабка на мястото на винта отпрад (за да не дупча), за втората ми е ясно, че е на приклада?


Един приятел, го взе същият тоя бухал, но не съм го чувал да се хвали че е бил свраки.
Та не е много сигурно дали си се минал, ама ще взема да го пробвам и аз. Поне няма да го купувам
 

luft9waffe

Редовен Потребител
alpopkochev написа:
Момчета аз моя го взех от тук:
http://www.guns.bg/?action=document-dis ... t&id=19675
Не съм го пробвал дали действа. Нямам време. А забравих да пиша
голям е 51-52 сантиметра. Може малко да съм се прецакал с цената а?


А имам въпрос:От къде да си взема антапки и ремък(кожен) за да си обурудвам пушката?
Мога ли да сложа едната антабка на мястото на винта отпрад (за да не дупча), за втората ми е ясно, че е на приклада?
вече 4 години ползвам.направих го от фибран.с боичките,очичките и 8метровият китайски телескоп излезе към 40лв.
сам по себе си не върши работа.roost,route и blind са нещата(нарочно ги пиша на английски,та да не става нагло),които задължително трябва да се познават,за да се очаква успех.ако се добави и подходящ звук ,няколкочасовото интензивно отстрелване е сигурно.
 

st_beer

Редовен Потребител
Такива бухали съм виждал в магазините за ловни принадлежности където са доста скъпи. Сега обаче се стих че съм ги виждал и там където продават разни такива гипсови или глинени фигурки там са значително по евтини мисля ако не греша са в рамките на 25-30 лева. Когато бяхме на Оризари ми разказваха какви чудеса вършила тая птица.
Ще пусна запитване тук там и ще пиша точно за какви суми става дума и снимки ако може да се направят ако има интерес евентуално.
:cheers: :cheers: :cheers:
@xman
Хубаво е обаче и ти да знаеш че лова с въздухарки е забранен. Както и във тоя форум не се пише за такива неща.
Нищо лично понеже аз съм от другата страна на закона и го нарушавам :p :p :p
 
A

Anonymous

Гост
Някой да е срещал из сайтовете по-голям избор от размери на регулируеми задтилъци ? На мене ми трябва 10см. височина /4. широчина
 

Attachments

  • adjbuttpad600.jpg
    adjbuttpad600.jpg
    24.5 KB · Прегледи: 426
A

Anonymous

Гост
Като гледам смимката имам същия, не съм го мерил. Ако те интересува мога да направя една снимка на милиметрова хартия, още не е монтиран.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Не видях на друго място тема за калъфи и затова ще постна тук... Хареса ми на Божо калъфа дето си мъкне с него пушката на гръб и реших да потърся. Намерих един за въдици, но не зная дали ще стане. като дължина - да, но не зная дали ще могат да се вмъкнат вътре дунапрените и да има място за пушката плюс оптика плюс саундмодератора... Отделно в джоба може да разглобя и да вмъкна помпата за да си е с мен, та да си :pumping: :) Това е калъфа:

3880.jpg


Има го тук:

http://www.masterfishing.bg/index.php?p=s_get_product&id_product=3880&id_group=52&id_subgroup=&fishing_type=6

Нека ако някой има или е виждал да сподели мнение че така на снимката не мога да преценя...
 

vanko

Редовен Потребител
CaMyPau написа:
- да, но не зная дали ще могат да се вмъкнат вътре дунапрените и да има място за пушката плюс оптика плюс саундмодератора...

Нека ако някой има или е виждал да сподели мнение че така на снимката не мога да преценя...

Така като гледам калъфа може и да не ти свърши работа.По добре си вземи един такъв за 80,00лв,тъкмо ще събереш всичките тези работи които си изредил и на рамо ще можеш да го носиш. Теглото му е 1,6кг.

021127955.jpg


021127956.jpg


http://www.storm-airsoft.eu/index.php?main_page=product_info&cPath=2_137&products_id=494
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Много благодаря Ванко !! Този който си показал е хубав, но ще ми върши същата работа като куфара, който имам. Искам нещо което да мога да закача на гърба си, а не да нося на ръка, пък и да мога и помпата да мушна вътре :)
 

praetorian

Редовен Потребител
Вчера в Стар Загора гледах много хубав калъф, камуфлажен, с джобове и презрамки за носене на гръб като раница.Цената му май беше 65 лева ???
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
praetorian написа:
Вчера в Стар Загора гледах много хубав калъф, камуфлажен, с джобове и презрамки за носене на гръб като раница.Цената му май беше 65 лева ???

На спомени - колко висок беше ? Дали има 120 см ?
 

praetorian

Редовен Потребител
Определено има, даже май е повече.Аз се бях засилил да го вземам, ама ми се досвидяха парите :-[
 

Attachments

  • 102510124534.jpg
    102510124534.jpg
    422.8 KB · Прегледи: 580
  • 102510124556.jpg
    102510124556.jpg
    484.8 KB · Прегледи: 458
  • 102510124617.jpg
    102510124617.jpg
    445.3 KB · Прегледи: 447
  • 102510124633.jpg
    102510124633.jpg
    430.5 KB · Прегледи: 477

lynx

Редовен Потребител
Покупката на бухъла е лесната част.
По-трудната е инсталирането на отсрещния покрив ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Loki написа:
Така и не разбрах за кво е бухала- събира ли птичарника или ги гони.. ??? :-[
Привиква врани и свраки, а около твоята кооперация е бъкано с тия гадини, ама ти спиш. ;)
Еваникса е заспал зимен сън, не го чувам :lol:
 
Нагоре