Пушка между 500-600 лева

Genko82

Потребител
Подмина ли Китай в насоките?
:D
Не ако е Leapers ще е от Китай най-вероятно (освен ако не се предлага там) . Все още се лутам между тези варианти: Вариант едно : Leapers 4x32 от България недостатъци (няма подсветка, няма я в Китай :'(). Вариант две :Leapers 3-9x40 (задължително от Китай, има всичко не се знае качеството ама за има няма 100 лева толкова ). Вариант три украинските от НИТИ 3-9х42 120 лева какво му плащаш:cheers:. Вариант четири Konus 3-9х32( с подсветка няма А.О.) Подробни параметри не съм дал.Ясно е на всички по основната информация коя оптика какви предимства и недостатъци има. До толкова изчистих нещата. Сега в Китай карали нова година и те като циганите:baraban: по 10 дена, та чакам да дойде 19-ти да си поговоря малко с тях иии да се свършва с мъките по избор на оптика.
П. П. не че много съм заритал за оптика " 50 ст'инки от 35 метра са долу","бирена капачка от 50 метра същата работа" само да мога да ги видя :crazy:
 

joro_ihr

Редовен Потребител
П. П. не че много съм заритал за оптика " 50 ст'инки от 35 метра са долу","бирена капачка от 50 метра същата работа" само да мога да ги видя
С такива постижения въобще не си харчи парите:cheers:
 

Genko82

Потребител
Има и качествени китайски оптики, но не са за 100лв. Тези които гледаш, вероятно са ментета копия на Липърс.
В Али трудно се намира по-скъп Leapers от 60-70 долара говорим за 3-9х40 конкретно. Не знам какво точно визираш.?
 

rivan

Редовен Потребител
Ако на 100-те лв от алито начислите мито, ДДС, транспорт + печалба, цената става като тази в магазина. За мен тя не е определяща. Някой реално сравнявал ли е оптика-оригинал и такава от али-то? Става въпрос за бистрота на образа, скала и изобщо други параметри. И изобщо по какво се отличава доброто менте от оригинала? Питам, защото мой близък си донесе от щатите оптика и фотоапарат, като ги разгледахме тук, и двете бяха произведени - познайте къде?
 
Последна промяна:

Genko82

Потребител
Разходите са 25-30 лева. Общо 120-130-150 в най скъпия случай. Тук в магазина са по 350 + лева. Ако оптиките са като телефоните съм да са твърдо от китай. Дали са хубави... И аз това питам :-[ Ако погледнеш снимката която съм качил от сайта на platen ясно се вижда че е мЪде ин ЧаийЙна... :cheers:
 

xpresident

Редовен Потребител
Колега, не знам как трябва да ти се обясни... Айфон се прави в китай. Хуявей се прави също в китай. Това не са два еднакви по качество телефони. Същото е с оптиките. Видял си някаква снимка в Алиекспрес на оптика подобна на Липърс и се чудиш защо оригинален Липърс е по-скъп. Ами защото е оригинален и гледа по-добре и клика по-добре и е по-здрав. Надявам се сега да съм ясен. Успех с избора!
 

lynx

Редовен Потребител
Разпитайте Анди от Пловдив, той беше сърбал попарата на някакви уж-Липърси от Али-бАба или от Али-Деду бяха.
Тези в нашите магазини, доколкото знам са от по-истинските.

P.S.
Доколкото знам, в Сотис тези са оригинални, тоест, китайски ама от по-различните.
 
Последна промяна:

Genko82

Потребител
Оставяме на страна Китай, но www.opticsplanet.com на снимки са едно към едно с тези от али. Относно HUAWEI имам точна база за сравнение чиста P10, на жената е от Технополис, моя от Китай разлика няма никаква ама никаква вече колко години ги ползваме.. 890 лева беше в технополис, 670 крайна цена за моя. Видео регистратор за колата Xiaomi GPS ADAC... едно към едно моя от бг около 300 лева, на един колега от Китай около 80 крайна цена + карта памет Самсунг(скоро търсих за друга кола крайна цена точно на тези в момента 300 лева. Защо са се вдигнали не знам...) Та примери много по лични наблюдения а не казал рекъл. Ама точно за оптиките няма от къде да почерпя инфо. За това питам конкретни въпроси. Благодаря за бързите отговори.
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Най-добре си вземи от Китай, пък ако не изкара ще го мислиш(най-вероятно скоро). Китайските оптики и до 300-400 лв. са компромис така, че на пружина пушка може би механичните мерници са най-удачни поне според мен.
Пък ако поддържаш пушката излядна може и повече да изкара.
 

Lidkin

Редовен Потребител
Колега, няколко колеги ти намекнаха, че Leapers-a от Ali-то е менте, но като ти чета постовете, май си се навил да е менте. Аз съм имал и двата варианта и ти потвърждавам, че от Ali-то е менте. Бистротата е различна и не само. При мен имаше и уж Leapers от Ali-то с крива скала. Оригиналния има това (очертаното), а на ментето го няма. И двата вариянта се правят в China, но имат само външни прилики. IMG_20210217_231129.jpg
 

redsox

Редовен Потребител
Колега прегледай и тези: https://www.mundilar.net/en/scope-vantage/

Не са по 90 лева, но пък и Hawkе са си читав бранд и честно казано бих ги предпочел пред т.нар. “Leapers” от Али. От друга страна пък са на цена сравнима или даже по-ниска с Leapers UTG в БГ магазин. Vantage им е най-евтината серия но според мен е съпоставима даже много хора биха я счели за едно ниво над бюджетните модели на Leapers.
 
Последна промяна:

Genko82

Потребител
Здравейте отново, мога да кажа, че си харесах вече оптика следвайки някои ваши насоки. Благодарен на всички включили се в дискусията. Оптиката която съм харесал е тази: www.mundilar.net/en/scopes-sights/hawke-sport-optics/scope-vantage/scope-hawke-vantage-3-9x40-ao-ir.html#/mounts-none/reticle-mil_dot_ir_red_green. Питането ми е за монтажа има два варианта (така де има много но аз съм се спрял на тези два) съобразени с диаметъра на оптиката 25.4 вариантите са висок : www.mundilar.net/en/mounts-accessories-riflescopes/hawke-one-piece-mount-1-9-11mm-high.html
нисък : https://www.mundilar.net/en/mounts-...es/hawke-one-piece-mount-1-9-11mm-medium.html
На пушката има монтирана RRR за намаляване на отката (така дойде) :
www.mundilar.net/en/replacement-parts-rifles/air-rifles-gamo-replacement-parts/gamo-rrr-scope-rail-9-11mm.html
Като се вземе и предвид, че ще се монтира на Gamo Hunter 440 AS IGT 5.5 кой от двата варианта е по-удачен? Или ще препоръчате съвсем друг вариант?
Качвам и малко снимки.
Блгодаря предварително!!!
 

Attachments

  • IMG_20210220_105816.jpg
    IMG_20210220_105816.jpg
    311.7 KB · Прегледи: 33
  • IMG_20210220_105811.jpg
    IMG_20210220_105811.jpg
    193.8 KB · Прегледи: 29
  • Screenshot_20210220_085701_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20210220_085701_com.android.chrome.jpg
    79.3 KB · Прегледи: 30
  • Screenshot_20210220_085539_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20210220_085539_com.android.chrome.jpg
    86.5 KB · Прегледи: 30
  • Screenshot_20210220_085616_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20210220_085616_com.android.chrome.jpg
    87.2 KB · Прегледи: 31

lu-bo

Редовен Потребител
Височината на монтажа зависи от диаметъра на предната леща.В твоя случаи с това RRR и леща 40мм. и ниския ще стане,но може да се окаже че по-висок Ти е по удобно.При прострелка има значение растоянието между центъра на оптиката и центъра на цевта,по-малко растояние е по-добре.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Здравейте отново, мога да кажа, че си харесах вече оптика следвайки някои ваши насоки. Благодарен на всички включили се в дискусията. Оптиката която съм харесал е тази: www.mundilar.net/en/scopes-sights/hawke-sport-optics/scope-vantage/scope-hawke-vantage-3-9x40-ao-ir.html#/mounts-none/reticle-mil_dot_ir_red_green.
В Росбул има от тази серия vantage. Разгледай в техният сайт като пример ти давам тази оптика :
https://www.oragie.net/product/hawke_vantage_3_9x50_25_mm_mildot
 

lu-bo

Редовен Потребител
Що не видиш и тази по долу. Според мен е по добре от този Хоук, който е най нисък клас
https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Оптика-leapers-utg-30mm-10x50-36-color-ie.11662/
Да тази оптика е много по-добра и по-подходяща за пружинна пушка отколкото оптика с варио,понеже Хоука е с преден паралакс а тази с леща 50мм.няма да има разлика в предния диаметър.
 

Genko82

Потребител
Ето един магазин от Али, който е добър.
Optics Planet Store
https://a.aliexpress.com/_mM3PNyL
Поръчах си от там оптика. Верно не е за 100 лева. Като пристигне ще споделя наблюдения. Магазина го научих от приятели, които живеят в щатите. Пазарили са няколко оптики от там и са много доволни.Имало е и една рекламация която веднага е била приета и е била сменена с нова.
За сега толкова.
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!!! :cheers:
 
Нагоре