Пушка между 500-600 лева

t.marev

Редовен Потребител
Да не говорим, че дори настройването на мерните прибори, независимо дали са механични или оптични, изисква да пуснеш поне три изстрела, за да откриеш СТП, а това по същество си е стрелба за група. Не вярвам дори ти/колегата Марев/ да не го правиш!
Правя го разбира се, макар и не винаги, но това НЕ Е стрелба за групи.....Нарича се прострелка и ако някой не прави разлика между двете - това не е мой проблем!
Жалко, че повечето хора не четат докрай, а реагират първосигнално, като кучето на Павлов. Това отново не е мой проблем.
Напоследък колегата Марев (дегизирайки се зад големия брой спамерски мнения), които натрупа бързичко и сега дава мега "компетентни мнения".
Лошото е, че новите хора във форума ще му вярват......
Спокойно колега! Има още време да достигна твоите 7900 мнения, така че не се притеснявай за лидерството си!:)
Нови хора във форума, все по-рядко има.....Може би са уплашени от недоброжелателното ръмжене на няколко "стари кучета"....а може и да е друга причината, но за да няма прецакани, се обръщам към малцината престрашили се нови колеги: - Колеги, не вярвайте на това което ви казвам - мненията ми са спамерски и мегакомпетентни!:)
:cheers:
 

lu-bo

Редовен Потребител
Правя го разбира се, макар и не винаги, но това НЕ Е стрелба за групи.....Нарича се прострелка и ако някой не прави разлика между двете - това не е мой проблем!
Жалко, че повечето хора не четат докрай, а реагират първосигнално, като кучето на Павлов. Това отново не е мой проблем.
Ako след прострелката няма група - нещо не е на ред.
-Които много говори рано или късно казва някоя голяма глупост!
Конфуций
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Тоше, знам, че си добър човек и никога не съм искал да те обидя. Не е срамно човек да не е специалист по всичко и да не знае някои неща. Тук във форума и аз съм на мнение, че не си наясно с някои неща, свързани с въздушното оръжие и даваш погрешни насоки на начинаещи колеги.
 

Genko82

Потребител
За много години колеги!!! Живи и здрави!!! Искам да споделя мнение за новото хоби и най-вече за пушката!!! Хобито е уникално забавляваме се цялото семейство, правим си състезания... Страхотни емоции!!! Пушката се държи уникално!!! От 20-25 м това е резултата на мишената. Пробива без проблем двустранно малка кутия от пурички от 35-40 м. Спусъка е супер, както и предпазитела е много удобен. И всичко това без оптика. Зареждането изисква доста усилие и със сигурност дете не може да я зарежда. Относно килограмите ДА малко е по-тежка от тази с полимерния приклад, но аз съм по класическите и истинските неща !!! В обобщение за мен пушката е отлична!!!
 

Attachments

  • IMG_20210101_125936.jpg
    IMG_20210101_125936.jpg
    352.4 KB · Прегледи: 114
  • IMG_20210101_130042.jpg
    IMG_20210101_130042.jpg
    321.4 KB · Прегледи: 108

Genko82

Потребител
Здравейте отново колеги, няколкото уйкенда и многото почивни дни ми дадоха възножност да пострелям с пушката. Стигнах до следваща стъпка а именно оптика :-[ Запознах се с видовете, възможностите и т.н. Спрял съм се на LEAPERS. Гледам че има и в сайта на бежанеца (Али Експрес) Въпроса ми е следния има ли разлика в качеството защото разлика в цената ИМА х3 че и повече... Конкретно питам за тази 6х24х50 с подсветка в синьо, червено и зелено.
 

Attachments

  • Screenshot_20210105_224237_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    Screenshot_20210105_224237_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    123.9 KB · Прегледи: 47

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Имах такава. Струва си парите. Кръста й е дебеличък. Друго по което съдя, че е добра, е че във форума се продават бързо. Продадох я, защото минах на по-горен клас оптики.
Ако искаш да я слагаш на Gamo Hunter 440 AS IGT не мисля, че ще устиска. В Монтана има едно Гамо (Gamo Black Knight IGT Mach 1) дето 3 оптики разби и накрая само тази устиска. Все още стиска...
Пробвай с нещо 4х32, 4х40, 6х32, 6х40, 8х32, 8х40 3-9х32, 3-9х40 или нещо от тоя сорт. Сега много ще кажат, че не е добре да не е с фиксирано приближение. И най-вероятно ще са прави, но пък ако имаш късмет като колегата с монтанското Гамото. И аз съм слагал Leapers 3-9х44 на Хатсан 125 и изкара над 100 изстрела, но го свалих за всеки случай :). Не посмях за повече. Оптиката още си стой на една Кометка Фюжън и си цели без проблем.
Въпроса ми е следния има ли разлика в качеството защото разлика в цената ИМА х3 че и повече...
Аз си взех най-евтината, която намерих. Тази разлика, за която говориш - нищо не мога да кажа - в Алиекспрес ли е или за различни магазини става въпрос?
 
Последна промяна:

Genko82

Потребител
Тази която съм качил на снимка я има и в Али-то и в бг, нооо разликата е в пъти...по-скъпа тук в бг. Другите които гледах са разни Диани,... също в Алиекспрес. При тях стои по същия начин въпроса с цените.Там много евтини тук много скъпи!!! Та за това е и питането ми :има ли разлика в качеството между тези които се продават в Алиекспрес и тези които са по нашите сайтове и магазини. Разбирасе говорим за абсолютно едни и същи оптики.
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Тази която съм качил на снимка я има и в Али-то и в бг, нооо разликата е в пъти...по-скъпа тук в бг. Другите които гледах са разни Диани,... също в Алиекспрес. При тях стои по същия начин въпроса с цените.Там много евтини тук много скъпи!!! Та за това е и питането ми :има ли разлика в качеството между тези които се продават в Алиекспрес и тези които са по нашите сайтове и магазини. Разбирасе говорим за абсолютно едни и същи оптики.
Предполагам, че са едни и същи... Ма докато дойдат до нас... Мито, ДДС към митниците, после некой и друг процент печалба и пак ДДС, и разни други ценообразуващи суми... и накрая по 3, че и по 5 е цената... така е. Аз си вкарах оптика за 370+– стана 480-490 с ддс, мито и доставка. Като си сложа 20% печалба ще стане 600лв, на тях набий 20% ддс и кво стана...720лв. ей така.
Диани има два (може и повече да са) вида в Алито. Този модел сме го тествали в Монтана на Gamo Black Knight IGT Mach 1 и Cometa Fusion. На Гамото сдаде много бързо. На Кометата изкара повече, но в крайна сметка и на нея завъртя кръста.... И двете пушки са с газова пружина/бутало.
За този модел не мога да кажа нищо, освен че прилича на Leapers на външен вид. Кръста ме кефи. Ако мислиш да ги поръчваш я поръчай от Чехия, хем по евтино излиза, хем няма да има мито, ддс, извращения...
Ако стават кажи да взема една за Кометката, че 3-9 ми е малко, а и настройка на паралакса нямам...

Честно казано и аз ги заглеждам от известно време, ама все не остават 90-100 кинта да заделя...
 

rivan

Редовен Потребител
https://aliexpress.ru/item/32987414...02_,searchweb201603_&sku_id=12000016056682581
Ето ти една не лоша оптика, доставката е от Испания, идва за около 5-6 дни/поне моята дойде от Полша за толкова/, в алито има все повече магазини, които изпращат от ЕС, няма мита, ДДС и други глупости, носят ти я до вратата. Колко му трябва на човек да бъде щастлив ?!
 

redsox

Редовен Потребител
Осмелявам се да дам мнение по темата за Липърс. Според мен тези в БГ не са като тези идващи от Али. Тези тук са Leapers UTG , които по нищо не се различават от тези, които се продават в САЩ. Докато оптиките от Али са малко по-покитайчена версия. Наскоро продадох тук във форума 3 Leapers UTG , които съм купувал лично в Щатите. Виждал съм и такива които са купувани от Али. Някакси не са същите. Говоря конкретно за
https://www.sotisbg.com/products/6158
https://www.sotisbg.com/products/6158
https://www.sotisbg.com/products/3980
https://www.sotisbg.com/products/3980

тези тук са абс същите като тези които съм купувал. Нямам наблюдения върху реалната издържливост на тези от Али но някак визуално като съм ги съпоставял нещо не ми се връзваха 100%.
 

Genko82

Потребител
Колкото повече сравнявам и чета за оптичните прибори толкова повече се насочвам към Китай. opticsplanet.com на снимките на LEAPERS направо си пише Китай... Загледах се в тази Leapers UTG 3-9x40 Hunter Scope SCP-U394AOIED. Има АО, UTG уж се води... В същото време 3-9х.. а е с фиксирано увеличение. www.opticsplanet.com/leapers-utg-3-9x40-1in-hunter-scope-ao-36-color-mil-dot-airgun-rings.html - това е оптиката. Същата в Китай идва на половина пари но китаеца казва "приятелю тази оптика е варио не е фиксирана..."
https://a.aliexpress.com/_msM5mQf - ето я тази от Китай.. В сайта на LEAPERS положението не е по различно...https://leapers.com/index.php?act=prod_detail&midx=2288&allids=2266_2288&itemno=SCP-U394AOIED - ето оптиката там. Верно че китайските от Али не пише никъде UTG но пък си пише TS... Въпреки, че вече всички нови липърс били Ts нищо, че не пишело на тях. Междудругото с Bushnell не са много по различни нещата. Просто не съм ги проучил още толкова подробно, но от до тук прочетеното... разликата май няма.. Остава да събера инфо за Konus и ще скачам...към някоя пък каквото стане това!!! Иначе и сега н мерните прибори съм доволен доста си пострелях пушката се държи отлично без значение от температурата + - .
 

redsox

Редовен Потребител
Колега с оптиките си е лотария. Повечето да не кажа и всички в любителския ценови диапазон са чайна. По-горе не твърдя че Leapers UTG не са прозведени в Китай . Само казвам че тези от Али са някак по-различни поне според мен. Но откъдето и да закупиш дано попаднеш на читава бройка! Късмет

Пп тази от оптикс планет е 3-9х40АО. Не е фиксирана. Имах две същите закупени оттам и също в момента са притежание на хора от форума.
 
Последна промяна:

Genko82

Потребител
А какво мислите за украински оптики ПО 3-9х40. Случайно попаднах на тях. Има малко мнения, но всички са положителни. Верно на ловни карабини и пушки са монтирани, но там откатите изобщо не са малки особено на някои пушки. Иначе тези оптики ги има в Казанлък НИТИ. Ще св радвам някой да сподели мнения от преки наблюдения.
Благодаря предварително.
 

lynx

Редовен Потребител
Колкото повече сравнявам и чета за оптичните прибори толкова повече се насочвам към Китай. на снимките на opticsplanet.com LEAPERS направо си пише Китай... Загледах се в тази Leapers UTG 3-9x40 Hunter Scope SCP-U394AOIED. Има АО, UTG уж се води... В същото време 3-9х.. а е с фиксирано увеличение. www.opticsplanet.com/leapers-utg-3-9x40-1in-hunter-scope-ao-36-color-mil-dot-airgun-rings.html - това е оптиката.
Колега Генко, да не се бъркаш нещо? Виж отблизо снимката от ОптикПланет:

UTG.jpg
 

Genko82

Потребител
Не за това качих точно снимка от сайта на планет!!! Разхледайте по-внимателно снимките прикачам я отново като екранна снимка. И точно в планет пише, че тази оптика фиксирана а не варио въпреки параметрите 3-9х40...Малко афиф работатаo_O Далече съм от идеята да споря с колегите от форума. Първо защото не разбирам толкова много, липсва ми опита, нямам база за сравнение. Изказвам мнение само по видяно и прочетено по сайтовете.
 

Attachments

  • Screenshot_20210216_150134_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20210216_150134_com.android.chrome.jpg
    106.7 KB · Прегледи: 38

redsox

Редовен Потребител
Колега всичко са описали хората. 3-9х40АО
 

Attachments

  • 5B451882-6C52-4238-A784-BB1B9A2FE433.jpeg
    5B451882-6C52-4238-A784-BB1B9A2FE433.jpeg
    134.8 KB · Прегледи: 29

Genko82

Потребител
Някой нещо за тези украинските оптики ПО 3-9х42 ... Мнения впечатления? Авджиите ги захвалват... Тук как са нещата?
Благодаря предварително.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Не са подходящи за нашите цели. Кръстът е без милдот и я прострелваш само на център. Не става за различни дистанции.
 

lynx

Редовен Потребител
Чувал съм от познати, че не стават за по-мощните пружинни пушки.
Държат на ловджийските, но примерно на Хасан-125 заминава бързо или отива на ремонт оптиката.
 
Нагоре