Пружинни пушки в НИСКИЯ ( около 100тина лева )-ценови диапазон.

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Аз съм за Славия-та
Преди мнооооого години баща ми ни беше донесъл една такава на село да постреляме.
Страхотна пушка! Има такава в продажба във форума за 185лв.
Надскача бюджета ви с 35лв. но е прекрасен избор.
http://forum.airguns.bg/http://forum.airguns.bg/phpBB3/viewtopic.php?p=156284#p156284
 

sts1969

Редовен Потребител
Лично аз бих препоръчал руски Иж 60 или Иж 61 (разликата е че иж 61 е с пълнител за 5 чашки)
http://www.oragie.com/baikal_air_arms.htm
в този сайт нова струва 155лв. Аз миналият месец взех за една приятелка втора ръка от форума Иж 61 за 100лв. Прекрасна пушка, мисля да си взема една и за себе си.
 

fishermaniac

Потребител
Сега ако кажеш,че вярваш на български сайтове,с много малко изключения не си актуализират наличните пушки и тези в сайтовете.
 

ssn

Потребител
Здравейте!
Имате лично съобщение с оферта!
Живи и здрави!
 
A

Anonymous

Гост
Моооооля Ви, не се карайте. Изчетох доста спорове във форума. Не искам да нагнетявам положението.
Засега работата клони към Хасан или Славия. Видях и ЛС. Благодаря. Мисля! Тоест, опитвам се да мисля, защото в главата ми се оформя една прекрасна каша.
Относно скъпите играчки, засега не ми се дават много пари. То и 150 лв са много, но нека диването докаже че може да пази, и разбира каква отговорност поема и тогава да мислим за нещо по-скъпо.
Доколкото виждам от другите теми, има резервни части за тези пушки, което е важно. Предишната ни пушка беше доста долнопробна, дори не помня каква марка беше, но скапа пружина за нула време. Резервната пружина струваше с 20 лв по-евтино от нова пушка. Бяха ми подарявали една, пак не помня каква и с нея същата работа.
Относно минаването на мерака за няколко месеца, то, е ясно че така ще стане. Успокоението е, че и ние с баща му си падаме по тези играчки, та и ние ще се забавляваме.
Със сигурност ще взема и калъф или кутия.
didarai написа:
andro написа:
Мадам,90 %процента от питащите каква пушка да си купят на третия четвъртия месец я захвърлят..
........Жената и за това пита.........за евтина китайка .....
Определено, няма да е нещо за 30-40 лв. Като ще е гарга, да е поне малко рошава
Приемам още мнения и препоръки. До края на седмицата съгласувам мнения, така че, вие сте...
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
За 150лв. колко съвети... :).Щом е първа пушка вземай нещо качествен и истинско,не създавай лош вкус в детето,не се скрънцави и триста да дадеш пак са по малко от парите за един GSM апарат.Моят съвет: Славия
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Kifa написа:
За 150лв. колко съвети... :).Щом е първа пушка вземай нещо качествен и истинско,не създавай лош вкус в детето,не се скрънцави и триста да дадеш пак са по малко от парите за един GSM апарат.Моят съвет: Славия
Всяко семейство си има даден бюджет не е коректно така да се пише според мен. И аз знам каква пушка да си взема ама се стискам, че си имам и други нужди да не говорим пък за жената! Отделно, че първата пушка на повечето от форума едва ли е била АА, HW, Deystate и т.н.... и не са ни отказали ;) :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Kifa написа:
За 150лв. колко съвети... :).Щом е първа пушка вземай нещо качествен и истинско,не създавай лош вкус в детето,не се скрънцави и триста да дадеш пак са по малко от парите за един GSM апарат.Моят съвет: Славия
Ами, тогава направо един Калашник да му взема и да приключа нещата кардинално. :yahoo: А, пък аз ще си взема една скромна флоберка, щото и обичам звука. :crazy:
 

Беселин

Потребител
И аз давам един глас за Славия.Това е идеалната първа пушка за подрастващ
 

buff

Потребител
Глас за Славия.
Лека,много лесна за зареждане, не е много силна и на практика няма откат. Точността е много добра. Стрелбата с нея носи само удоволствие. Това е идеалната пушка за начинаещи.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Имал съм 3 Славии едновременно(2 мои 4,5 и 5,5 и 1 клубна 4,5). Единствената забележка - сравнително малкия ресурс на пружината(но не и на маншета) - около 4-5 хиляди чашки при редовна експлоатация. Но пък пружините са евтини. За съжаление, когато се местих обратно в България, нямах възможност(или не ми се рискуваше по-скоро) да си ги взема с мен. Моята в 4,5, която подарих преди 12 г. още е в употреба и редовно участва в клубни състезания дори.
 

lynx

Редовен Потребител
Няма спор, че Славията ще е идеална за целта, но 2 фактора не пасват:
1. Жената търси подарък за рожден ден, това ще рече че е много желателно пушката да е нова.
2. Нова Славия може у нас да се взема само от ВИП/ако имат останала бройка/, цената на времето беше около 4 стотака/тия са се надскочили с ценообразуването/ ;)
 

didarai

Редовен Потребител
+
3- Слабичка за по-далечни дистанции.
4- спусъкът и не е по-добър от хасанският.
5-може да са зор консумативите .
6-липса на фабрична ГП.
...
Хасана както знаем пък малко си е на късмет,но за тези пари , нов е без конкуренция .
 

venciru

Редовен Потребител
Беселин написа:
И аз давам един глас за Славия.Това е идеалната първа пушка за подрастващ
И още един глас за Славия, ама с двете ръце. Относно Ха.сан - no comment.................
 

fishermaniac

Потребител
Тази славия няма да му отива на момчето,ако е височък.Детска е тази пушцица отвсякъде.А хатсаните са за мен турски боклуци,може ли всяка бройка да е различна,ами ако му се падне някоя с цев,където половината чашка остава по нарезите?Нещо ново,китайско,има такива до 100 лева,може и метеор 1000.
 
A

Anonymous

Гост
fishermaniac написа:
Тази славия няма да му отива на момчето,ако е височък.
Ами, засега е 173, ама да видим докога. Ако съдим по обувките, вече е 45, та до края на лятото може и 1.80 да стане.
Снощи му поразрових папката в която си събира разни файлове, които си е набелязал. Такива дръвца е насъбрал, горкия. Най-скъпата е 70 лв. Незнам откъде ги е вадил. Преди няколко дни ми каза: "Почти съм събрал парите. Още 10 лв ми трябват" Питах го какво е събрал, каза ми - 62 лв. Какво е намислил, незнам. И някаква папка "Любими" има. Измежду базуките, картечниците и останалите оръжия, има няколко снимки на "ИЖ". И два линка към магазини. Предполагам, че това за него е мисия невъзможна и мечта недостижима, но като сбрахме семейния съвет, май натам клоним и ние. Явно, още не ни е изтръгната любовта към братушките от детството. Още не съм решила окончателно, но вероятно това ще е. Ще се опитам да го подпитам някак си в почивните дни. Не, че ще се съглася с него, ама поне да го видя какво мисли.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Точно Иж-а е с въз късичък и неудобен приклад и хич няма да му пасне у ръцете!
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
fishermaniac написа:
Тази славия няма да му отива на момчето,ако е височък.Детска е тази пушцица отвсякъде.А хатсаните са за мен турски боклуци,може ли всяка бройка да е различна,ами ако му се падне някоя с цев,където половината чашка остава по нарезите?Нещо ново,китайско,има такива до 100 лева,може и метеор 1000.
Ти ма Уби - аз само около 1.90 и ми е удобна и си стрелям добре с нея ! А останалото викам да не ти го коментирам !
didarai написа:
5-може да са зор консумативите .
6-липса на фабрична ГП.
...
Хасана както знаем пък малко си е на късмет,но за тези пари , нов е без конкуренция .
Консумативи се намират все още до колкото знам, а тая ГП не мога да си обясня защо и е на Славията все едно да слагаш ГП на ТХ 200, FWB 300 и т.н.
 
Нагоре