Пружинен пистолет Hatsan mod. 25 Supercharger

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
...фабрично на газовите Хасански пружини си има "гнездо" за допомпване,трябва ти Хасански щуцер и го монтираш на помпа,бутилка,компресор или каквото имаш,какво точно искаш да постигнеш ти си знаеш!
 

llcoolj

Редовен Потребител
Не те разбирам. С компресор/помпа го донапомпваш ли? :rolleyes: :dazzed: Я изнамери някоя снимка из нета за пример,какво се прави или пък ако имаш авторски? :D
Може с компресор, помпа, водолазна бутилка. Каквото ти е на сърце ;) Трябва да имаш подходящ накрайник, който да влезе в газовото бутало. До колкото си спомням на крал армс мъжките щуцери ставаха.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Здрасти!
Днес взех въпросния пистолет. С пласт масов спусък е. След 10-тия изстрел спря да зарежда хаха Турска му работа. Иначе пък стреля точно.
Някакви идей какво да гледам за тоя проблем? С пружина е по примцип,но си взех и бутало за него за 42лв.
 

Dan4o

Потребител
Здрасти!
Днес взех въпросния пистолет. С пласт масов спусък е. След 10-тия изстрел спря да зарежда хаха Турска му работа. Иначе пък стреля точно.
Някакви идей какво да гледам за тоя проблем? С пружина е по примцип,но си взех и бутало за него за 42лв.
не иска да се счупи цевта или ?
 

Hidden

Редовен Потребител
Да не би да си развил прекалено някой от винтовете за настройка на твърдостта на спусъка? Пробвай да затегнеш някой и виж дали ще зарежда.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Изобщо не съм пипал нищо. Извадих го от кутията и след 10-тина истрела спря да зарежда. Изпратих го вече обратно до магазина да го видят. Инче ме кефи. Малък , удобен, лек, тих и точен. На 40-45м от 10 истрела със 7 уцелих 5см дъска с неговите си мерници s 5.5 JSB 1030гр. Тъкмо мислех да му видя скоростите и се префака...:mad:

Поръчах си за него и бутало, на което пише ,че максималното налягане е 110bara. Но дефакто не знам колко е фабричното в момента.
Мисля да го напомпам,въпроса е на колко да е ? Възможно ли е по някакъв начин да се изпуска после налягането?

364230547_1697638227420915_7771649645692037515_n.jpg
365343412_815988473569643_7090235589229080720_n.jpg
364532183_969571004099080_7251667064094753048_n.jpg
 
Последна промяна:

Dan4o

Потребител
Изобщо не съм пипал нищо. Извадих го от кутията и след 10-тина истрела спря да зарежда. Изпратих го вече обратно до магазина да го видят. Инче ме кефи. Малък , удобен, лек, тих и точен. На 40-45м от 10 истрела със 7 уцелих 5см дъска с неговите си мерници s 5.5 JSB 1030гр. Тъкмо мислех да му видя скоростите и се префака...:mad:

Поръчах си за него и бутало, на което пише ,че максималното налягане е 110bara. Но дефакто не знам колко е фабричното в момента.
Мисля да го напомпам,въпроса е на колко да е ? Възможно ли е по някакъв начин да се изпуска после налягането?

View attachment 109556
View attachment 109557
View attachment 109558
интересен е с този приклад, не бях виждал този вариянт. Същата газова пружина но в 4,5 кал. 0,53гр. ги изтрелва с 220 м/с . около 13 дж. със златния спусък ми е. Смазвай често законтрящия щифт , че започва с напън да се чупи цевта.
 
Последна промяна:

SEPULTURA

Редовен Потребител
интересен е с този приклад, не бях виждал този вариянт. Същата пружина но в 4,5 кал. 0,53гр. ги изтрелва с 220 м/с . около 13 дж. със златния спусък ми е. Смазвай често законтрящия щифт , че започва с напън да се чупи цевта.
Приклада може да се разтяга и да се маха напълно , а подбузника да се повдига. В сгънато положение на приклада е към 80-82см, съпоставен до моя FX maverik VP, който е 80см
 

llcoolj

Редовен Потребител
Изобщо не съм пипал нищо. Извадих го от кутията и след 10-тина истрела спря да зарежда. Изпратих го вече обратно до магазина да го видят. Инче ме кефи. Малък , удобен, лек, тих и точен. На 40-45м от 10 истрела със 7 уцелих 5см дъска с неговите си мерници s 5.5 JSB 1030гр. Тъкмо мислех да му видя скоростите и се префака...:mad:

Поръчах си за него и бутало, на което пише ,че максималното налягане е 110bara. Но дефакто не знам колко е фабричното в момента.
Мисля да го напомпам,въпроса е на колко да е ? Възможно ли е по някакъв начин да се изпуска после налягането?

View attachment 109556
View attachment 109557
View attachment 109558
Аз навремето бях увеличих налягането на новото ГБ от 100 на 130 бара и започна да стреля със скорости 194-195м/с чашки JSB 0.547 гр. Не ти препоръчвам да го увеличаваш на повече от 110-115 бара, защото няма да те изкара много време. Другото което е , че тези Вортекс газови бутала на Хатсан не се славят с голяма надежност. Аз от 2018 година , до сега съм сменил 2 газови бутала на моя Hatsan Mod 25 Supertact Vortex QE.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Да повдигна малко темата.
Както писах по-горе постолета се счупи на 10 изстрел,има няма го ползвах 20мин. Купих го от pushka eu. Пратих го за замяна,а те казаха,че щели да го ремонтират,а не да ми го заменят веднага. Сега..., разбирам да го ремонтират,ако съм го ползвал 1,2,3 дни,сесмица..ама 20 мин и да се счупи..Мисля,че би трябвало да се замени с нов. Ама както и да е. Чаках ги 3 седмици с ремонта и накрая с недомлъвки ми върнаха парите. Пистолета беше с пружина.

Сега,от днес благодарение на бай Дончо имам нов пистолет с газово бутало внесен директно от Турция. Днеска направих поне 100 истрела и всичко е точно. Също така пистолета е супер тих. Чува се само механичният шум при стрелба,пукане от изтрела при напускане на цевта на съчмата няма. Даже при първите 2-3 изстрела си помислих, че не стрелна :D Не ми харесва само скороста: 150м/с с 5.5 JSB 1.030гр. .Това прави 11J, а е обявен за 16J, та доста са послъгали (пак) турците. В крайна сметка мисля да го разглобя и да напомпя буталото за да вдигна налягането. Мисля с 10% над максимално допустимото. Също мисля да полирам камерата в която се движи буталото и евентуално да заменя гумата на края му (не знам как се нарича) ,която бута въздуха със силиконова,или там някаква по-качествена. Ще смена и о-ринга на цевта,че сегашния нещо сплескан ми се вижда. Друго какво бихте ме посъветвали да направя за да влезе в час този пистолет и да всигна скпростта? На 20+ J ще съм доволен от него, стига да ги може модела с бутало.
Фаска на цевта да правя ли и каква да е? Нищо не казахте как се спада налягането на буталото ако го препомпам или пък реша вече да не е на такова налягане? Има ли изобщо такава опция да се изпусне налягането му?

received_829908025256362.jpeg
 
Последна промяна:

Hidden

Редовен Потребител
В крайна сметка мисля да го разглобя и да напомпя буталото за да вдигна налягането. Мисля с 10% над максимално допустимото.
Внимавай, че може да падне точността му.

гумата на края му (не знам как се нарича
Маншет.

Също мисля да полирам камерата в която се движи буталото
Няма нужда да го правиш и да сменяш маншета, ако има добра компресия когато го разглобиш.

Друго какво бихте ме посъветвали да направя
Изчисти излишната смазка вътре в цилиндъра. Понеже спомена Дончо - не стреляй без чашка в цевта :D

На 20+ J ще съм доволен от него, стига да ги може модела с бутало.
Няма начин, това не е ПЦП :D

Фаска на цевта да правя ли и каква да е?
Може да е добра. Качи снимки да я видим.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Ето снимки
received_985841972472839.jpeg
received_989353242148350.jpeg
received_2276049922578179.jpeg

А това така ли трябва да е? Прилича ми на винт. От там излиза въздуха от буталото и бута съчмата. received_836248181567693.jpeg

И защо да не стрелям без съчма в цевта? Хаха :D
 

Hidden

Редовен Потребител
И защо да не стрелям без съчма в цевта? Хаха :D
Ще си счупиш буталото :D Казах го по повод едно клипче на Дончо.
А това така ли трябва да е? Прилича ми на винт. От там излиза въздуха от буталото и бута съчмата.
Това е интересно. Вероятно стеснява транферпорта. Ако е широк, скоростта може да нарастне. Пробвай да го развиеш. За първи път виждам такова четириъгълно стеснение.
О-пръстенът си е за смяна. Вади се от леглото му с игла за шиене.

Не мога да преценя входната фаска от снимките, но май не е трагична. Провай да снимаш изходната фаска.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Утре ще снимам изходящата фаска,че сега не ми се занимава да махам шрауда на цевта. Иначе преди време гледах клип на руснак как на пушка хасан маха винт точно там,с който е намалена мощността на чупеща се пушка до 3J,които май са позволени с закон там и пушката веднага стана 20J, само с махането на винта :D
Та ще пробвам утре дали това може да се развие. Само да не стане така да държи нещо си отвътре и да се вкарам в филм с изпадането му във въздушната камера :D

@joro_ihr Ей така да имам и една чупеща се "пушка" хаха
И да ти кажа не е лош хасанския постолет,удобен е в ръцете,компактен,лек и точен. Само малко мощтност му трябва :D
 
Последна промяна:

Hidden

Редовен Потребител
Иначе преди времв гледах клип на руснак как на пушка хасан маха винт точно там,с който е намалена мощниста на чупеща се пушка до 3J,кпито май са позволени с закон там и пушката веднага стана 20J,само с махането на винта :D
Домързяло го е да снима и слагането на допълнителната пружина, кояго върви в комплект с пушката ;)

Та ще пробвам утре дали това миже да се развие. Само да не стабе така да държи нещо си отвътре и да се вкарам в филм с изладането му във въздушната камера :D
Съмнявам се. Пък и нали буталото ще подпира от другата страна ;)
Иначе ще се радвам да снимаш това, което се развива. И ако може премери диаметъра на трансферпорта без него.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Е как ще "подпира",като за да имам достъп до този винт,трябва да заредя и буталото ще е назад,захванато за спусъка :D
Ама ще пробвам аз със сигурност дали може да се развие де хаха

За клипа с руснака : имаше на клипа бутало,пушката беше с прижина от кутията. Снима скоростите от кутията,после с махнат винт,после с монтирано газово бутало. Мощността се вдигна само с махането на винта.С монтирането на буталото не се промени изобщо. Ще пробвам да намеря клипа.
 

Hidden

Редовен Потребител
Е как ще "подпира",като за да имам достъп до този винт,трябва да заредя и буталото ще е назад,захванато за спусъка :D
Тука си прав, но може да се направи и чрез сваляне на цевта и цевната кутия от вилката.
 
Нагоре