Правилно зумиране, на колко и защо?!?

Дискусия в 'Оптики' започната от dberov, 29 Октомври 2018.

1. peko

peko Редовен Потребител ФТКС

Оправи си малко и писането на постове. Когато натиснеш бутона "цитирай" продължи да пишеш в полето под цитата, а не да публикуваш цитата и да пишеш в нов пост отговора.

Kd5332 харесва това.
  2. Kd5332

Kd5332 Потребител

Публикации:
    129

3. Kd5332

Kd5332 Потребител

Публикации:
    129
    Ще го направя
    Добре

4. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,677
    от:
    Старата София
    Колегите се опитват да ти обяснят, че оптиката може да я "накланяш" с тънки подложки от пластмаса или друг материал, подходящ за целта.
    Повечето от нас го правят. Вече ти ще си прецениш къде да поставиш подложката или подложките, за да си нагласиш първата нула.
    Аз лично съм ползувал твърди парчета пластмаса от черна капачка за дезодорант.
    Изрежи примерно едно квадратче 9х9мм., разхлабваш моноблока и го напъхваш в предния му край(между моноблока и цевната купия) и отново затягаш винтовете на моноблока. После ще видиш в мишената къде се е преместила първата нула и донагласяш с тумблера.

Gadnqra and xpresident like this.
  5. Kameno Karp

Kameno Karp Редовен Потребител

Публикации:
    565
    от:
    На 20 км от Бургас
    Изхвърли тая наклонена хуйня дето е между мноблока хванат за оптиката и самата пушка.
    IMG_20210528_112850.jpg
    Ако наистина е наклонена де, че на снимката така изглежда.

Последна промяна: 28 Май 2021
  6. peko

Нищо не ти се разбира къде и на колко стреляш. Вземи веднъж за винаги простреляй на 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45, 50, 55, 60 м. Слагаш мишена на съответното разстояние. Мишенатаможе да е просто един кръст нарисуван на бял лист А4. Върни си с тумблера първо кръста на оптиката да ти е вертикално в средата. Ако трябва изброй колко му са пълните обороти.
    Когато стреляш, на всяко разстояние се цели винаги в центъра, демек кръста на оптиката да ти съвпада с кръста на мишената.И тогава ще имаш пропаданията по дистанцията и можеш да нарисуваш адекватна графика(парабола) по вече поне 10 точки.

Gadnqra and xpresident like this.
  7. Kd5332

Kd5332 Потребител

Публикации:
    129
    Моноблока е като капсулован и не се разглабя/бих се сетил за подложки но не става

Прикачени Файлове:

8. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    1,862
    от:
    Варна
    Може да огънеш нагоре цевта, леко :cheers:

Прикачени Файлове:

apapazov харесва това.
  9. Kd5332

Kd5332 Потребител

Публикации:
    129
    Да ти кажа...мина ми през главата огъването:)
    Така остава...какво като не целя през кръста а през милдотовете.за мен е без значение

10. xpresident

Публикации:
    1,862
    от:
    Варна
    А ако промениш увеличението, милдота същия ли ще е?

11. Kd5332

Kd5332 Потребител

Публикации:
    129
    Не...знаеш ли...направи ми впечатление че при зум 5,6,7 имам най точни попадения...при 9 ви12ждам по близо целта и би трябвало да целя по добре но попаденията или са надолу или нагоре и скалата леко замазва.като решетката при всички увеличения остава еднаква..така го виждам така ти го обеснявам!
    Тази почивка я почвам през 5метра и няма начин да не я "хвана", майната му на чашките/изстрелях 2кутий по 12 лв и още не съм на желаният резултат.няма да се откажа:)

Последна промяна: 28 Май 2021
    xpresident харесва това.
  12. peko

Когато прострелваш, го прави само на едно увеличение, и си отбележи на приклада с нещо, къде ти ляга бузата, когато виждаш най-добре окуляра и кръста и прикладвай винаги там. Защото оптиката ти е "хуйня" и движи кръста, ако си движиш окото. Демек ако ти ляга бузата всеки път на различно място, попаденията ще ти се местят.

hunter_78, Gadnqra, emci74 and 2 others like this.
  13. Kd5332

Kd5332 Потребител

Публикации:
    129
    Тази кривата "хуйня" дето викаш да я изхвърля е разработена от Гамо специално за да не си трошим оптиките заради наката и струва 60паунда да си я купиш отделно и сложиш на пушката!!!
    Мисля да не я изхвърлям за сега!!!

14. Kd5332

Kd5332 Потребител

Публикации:
    129
    Говориш ми за "паралакс", знам за това и се стремя да стрелям по един и същи начин..оптиката е във втора фокална ..след изстрела задържам 2/3сек и мушката ми " пада"2/3см под целта/мисля че пушката е балансирана.цевта съм увил с гумено тиксо с дебелина 5мм за да не "подскача", гледам да ги спазвам тези ваши препоръки:)

15. njatanasow

njatanasow Редовен Потребител

Публикации:
    2,126
    от:
    Бургас тел 0897871938
    Колега,къде я прочете тази препоръка да си увиеш цевта с 5мм гумено тиксо?

Gadnqra and luft9waffe like this.
  16. Kd5332

Kd5332 Потребител

Публикации:
    129
    Ето...

Прикачени Файлове:

17. Kd5332

Kd5332 Потребител

Публикации:
    129
    То не е точно тиксо а лента дебела/хем да предпазва цевта от надирания външно,хем ако стреляш набързо от упора да не търсиш чувалчета с пясък и тн.тук съм го чел но не го намирам...има и клипове в нета че ако прикладваш на нещо твърдо директно цевта при пружинките "подскача" може и да не съм прав но не ми и пречи да е така!

18. njatanasow

njatanasow Редовен Потребител

Публикации:
    2,126
    от:
    Бургас тел 0897871938
    Това ми прилича на имитация на тунер.....само че то не се прави така.А едва ли твоята пушка има нужда от това!
    Да стреляш с подпряна на нещо цев,,,,,пък хич не го разбирам

Gadnqra, luft9waffe and Hidden like this.
  19. Kd5332

Kd5332 Потребител

Публикации:
    129

Прикачени Файлове:

20. xpresident

Публикации:
    1,862
    от:
    Варна
    Направи си прострелката на 25м, така оптиката ще я докараш на център от кликовете, а на 50м стреляй по дотове.

Gadnqra харесва това.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена