Помощ при избор на ПЦП

Sa8o

наказан
Ами тогава се запознай с термо оптиките и оптиките ден и нощ като цяло, защото явно опита ти е ограничен само на едно място - термо оптика може да се ползва и като съвсем нормална оптика за стрелба по хартийки, както и можеш да си правиш групи по хартийки с. 50cal, както и правят в групата BigBore във фб. А и не знам ти като какъв определяш кой къде да пише.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Ами тогава се запознай с термо оптиките и оптиките ден и нощ като цяло, защото явно опита ти е ограничен само на едно място - термо оптика може да се ползва и като съвсем нормална оптика за стрелба по хартийки, както и можеш да си правиш групи по хартийки с. 50cal, както и правят в групата BigBore във фб. А и не знам ти като какъв определяш кой къде да пише.
Препоръчвам ти само да прочетеш правилата на форума,а какво ще правиш си е твоя работа!
 

Sa8o

наказан
Прочел съм ги внимателно, и нарушавам правилото за добрия тон само ако някой друг започне първи. Но за разлика от други хора уважавам всички дисциплини, калибри, мнения и тн, макар и повечето да ги намирам за безмислени. Точно за това има разнообразие, да се покрият различните интереси на хората. Неможе тука да се ограничава само до фиелд таргет и стрелба с чашки.
Едва ли човека, който си е купил оптика среден клас с малко увеличение не е запознат, че не е прецизна на големи дистанции, като и тези с по 10-50 са наясно че не са подходящи за близки и стрелба от движение.
Мисля, че след като се изтрие спама отново, може да си говорим с нормален тон и да се уважаме един друг, макар че сме с различни интереси. А и всеки може да научи нещо ново, което да му е полезно.
 
Сега.... #njatanasov мисля, че по-скоро имаше мнение за оптиката, за която Николай даде пример 3-9х40.
Та по темата за моя избор.... аз избрах тази оптика, защото когато бях в магазина освен моя авер, там беше и един човек който прави пушките на половината авджии в Бургас и е слагал не една и две оптики. Примера, който той ми даде беше следния "Който и буклук да и сложиш ще ти върши работа". Избрах Hawke 4-16x50, защото погледнах през друга оптика с такова увеличение, която обаче беше марка струваща един чувал пари. Това което ми казаха хората е да не вярвам на параметрите, които дават китайките и ми гарантираха, че ще остана доволен от тази. В крайна сметка, не съм дал пари за апартамент, а за един мерен прибор среден клас.... ако след време имам нуждата от повече увеличение, то ПЦП-то значи ме е грабнало и ще купим друга лупа ;).... имам чувството, че на този форум на пролет му трябва едно събиране на някой къмпинг по морето с повече студена бира и дълги поляни и условия за мишени :)
 

njatanasow

Редовен Потребител
Сега.... #njatanasov мисля, че по-скоро имаше мнение за оптиката, за която Николай даде пример 3-9х40.
Та по темата за моя избор.... аз избрах тази оптика, защото когато бях в магазина освен моя авер, там беше и един човек който прави пушките на половината авджии в Бургас и е слагал не една и две оптики. Примера, който той ми даде беше следния "Който и буклук да и сложиш ще ти върши работа". Избрах Hawke 4-16x50, защото погледнах през друга оптика с такова увеличение, която обаче беше марка струваща един чувал пари. Това което ми казаха хората е да не вярвам на параметрите, които дават китайките и ми гарантираха, че ще остана доволен от тази. В крайна сметка, не съм дал пари за апартамент, а за един мерен прибор среден клас.... ако след време имам нуждата от повече увеличение, то ПЦП-то значи ме е грабнало и ще купим друга лупа ;).... имам чувството, че на този форум на пролет му трябва едно събиране на някой къмпинг по морето с повече студена бира и дълги поляни и условия за мишени :)
Колега,може би си схванал правилно поста ми за оптиката!
Исках да кажа,че с такова малко увеличение не може да се стреля за точки на дистанция от 50м,а за по голяма дистанция е абсурд,защото компесацията в много случаи е между хикса и десятката.След като не може да се види това,какви точки ще се постигнат.
Единствено може да се пробва за група,но и тя ще е ала бала.
Колкото до студената бира съм готов и сега! ;):cheers:
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Ники, ние говорихме точно и само за групи и развлекателна стрелба. За точки е ясно, че не става. Макар, че на 25 метра, не виждам какво пречи. Не познавам добре дисциплината, така, че тук разясненията ще са от полза. Казвам 25 метра, не случайно - много от твоите мишени са на 25 метра. Затова и казах, че на тази дистанция съм готов да пострелям на увеличение 6. Независимо от резултата, ще кажа, какво съм постигнал. Относно групите - има много колеги тук, във форума, които са правили страхотни групи и на 50 и на 100 метра, с увеличение до 12.
 
Последна промяна:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Е то проблема по скоро е,че не се вижда какво правиш докато не отидеш до мишената,аз лично и с 32 не виждам много добре:D,ма то си е до око...С Валтера правя хубави групи на 40м с оптика 6х42,но докато стрелям не виждам как са много много,а за прецизна стрелба и корекция заради вятъра хептен,става дума за "стрелбищните" ни пушки в 4,5мм
 

njatanasow

Редовен Потребител
Ники, ние говорихме точно и само за групи и развлекателна стрелба. За точки е ясно, че не става. Макар, че на 25 метра, не виждам какво пречи. Не познавам добре дисциплината, така, че тук разясненията ще са от полза. Казвам 25 метра, не случайно - много от твоите мишени са на 25 метра. Затова и казах, че на тази дистанция съм готов да пострелям на увеличение 6. Независимо от резултата, ще кажа, какво съм постигнал. Относно групите - има много колеги тук, във форума, които са правили страхотни групи и на 50 и на 100 метра, с увеличение до 12.
Да на 25м стрелям с 10дж и 13дж в 4,5 кал. не със Херкулес 6,35кал.Не знам кой ловен майстор го е съветвал колегата за оптиката,но при ловджиите стрелбата е друга.Гледал съм през Цайс 1-4 на 200м и целта е ясна но ГОЛЯМА!При въздушното обаче не е така,освен ако не се мешат двата класа ;)
 
Днес в магазина пристигна оптиката - супер е. В Четвъртък пристига пушката в комплект с куфар и зарядна станция и 8 типа различни чашки. Остава да намеря бутилка….утре ако имам време ще се разходя при дистрибуторите на газове да видя дали нямат за продажба…
 

Gadnqra

Редовен Потребител
За бутилка, огледай и водолазните магазини. Работното налягане, задължително трябва да е 300 бара. Тестовото - 450 бара. Най-подходящи за нашето хоби са такива бутилки. За пушката, която си избрал - минимум 10 литрова бутилка.
 
Последна промяна:
Най-сетне всичко пристигна.... пушката наистина си е масивна и си тежи, но не е нещо което да не се повдига и да не може да се носи :D. За хора, които ще си стрелят от седянка си е супер. Бутилката която намерих за първо време е 6Л, но си е с преглед и тест за 5 години напред. Нека даде сега малко топло време и ще изляза да я прострелям и ще преценя дали ще ми е ОК като количество въздух. Остава само да намеря време и да отида за уведомление в КОС.
 

s100

Новодошъл
Ако може да подскажете модел пушка ПЦП, която не трябва да се обявява пред КОС - нещо около 22-24 Дж
Търся по сайтове безрезултатно - всички модели, на които попадам са на уведомителен режим.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Е за какво ти е ПЦП с тая параметри,при условие че има пружинки превъзхождащи по качества ПЦП в тази мощност?
 

st_beer

Редовен Потребител
Не зная дали ще откриеш такава по нашите магазини. Варианта е да търсиш нещо втора употреба, което е внесено от вън с щампа на малки джаули и документ, който удостоверява че не подлежи на уведомление. Аз съм имал две такива. Едната беше ФХ гладиатор, който си дойде заводски на 10 дж , а другата беше Kalibrgun Cricket.
Другото има една СО пушка на диана, която ако се барне ще стане отлично ПЦП
Въздушни пушки - Въздушна пушка Diana Trailscout CO2 11.5 Джаула 4.5 мм - Diana Trailscout CO2 cal. 4.5 mm 11.5 J (pushka.eu)
 
Нагоре