Помощ при избор на ПЦП

Jorom

Редовен Потребител
Ама аз няма една торба с пружини като теб и други....взех пружината от втория ми Бигмакс само за да мога да пробвам Кнайта с по-яката пружина....и сега Бигмакс 2 е неработоспособен докато не му намеря пружина. За Булито нямам пружина, затова и не е правено.
 

Стоян77

Потребител
Сега нищо не мога да кажа, искам първо да говоря с колега от форума дали ще мога да му отида на гости да постреляме, и евентуално тогава да получиш потвърждение. Но това аз съм го планирал отдавна, и няма никаква връзка с доказване на каквото и да било на който и да било.
Между другото моето Були е в заводското си състояние, предполагам затова разхода му е такъв...бях шокиран от разхода, затова писах че е двоен...това е огромен преразход. Трябва ми нова, по -корава и къса пружина, с оригиналната явно толкова си може+ огромен преразход.
Трябва ти по- корава и къса пружина и ако не зарежда или зарежда много тегаво,ти трябва и нова куха тапа ,изнесена поне сант и половина назад в приклада,за да може и пружината да има ход, с винт в нея за регулиране на натяга.Аз леко съм утежнил и удърника и тва дава достатъчен свободен ход за да няма вторични....ама не знам дали и колко пречи това за вибрацийте и точноста.
 

st_beer

Редовен Потребител
............... Колегата st_beer даде май добър пример за оптичен прибор.... даже сега е и момента да се купува, защото предстои още около 20% скок на цените.... така че трябва да се действа :)
Надявам се да не си изпуснал момента. Всичко ново в магазина пристига с нови цени. Дано оптиките останат на тия цени и да са актуални ,както са в момента на сайта. Сайта се поддържа постоянно и това което се вижда в момента е актуално. Има ли промяна се оправят цените и на сайта. Така, че това което виждаш налично е актуалнио и на такава цена.
Тази оптика, която ти предложих единствено ме притеснява, че по време на стрелба ако свърши батерията ще изгасне скалата. Ама това се решава с една резервна батерия в джоба или в жабката на колата.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Поразчистиха темата момчета, наистина не е добре за форума така да си говорите. Разбираемо жегнали сте се взаимно, но не бъдете егоисти и други хора четат и не е приятно.
Живи и здрави, и по-спокойно ;)
 

st_beer

Редовен Потребител
Не ти се меся и не давам акъл за оптиката, която си харесал и избрал понеже не съм виждал нито гледал през такава.
Моята оптика беше с такова увеличение 4-16х44 и на 100 метра няма как да се направи прицизна стрелба по мишена. За забавна стрелба по по едри мишенки ще е супер. Това мнение го пиша от личен опит и наблюдение с такива параметри на опика .
 

Jorom

Редовен Потребител
Препоръчвам като евтино и добро решение за оптика: Кonuspro 6-24х44 MD (7259), с преден паралакс е, много бистра. За стрелба по мишени е екстра...за ловни цели обаче, предния паралакс не е удобен.
 
Последна промяна:
Късно е вече, поръчал съм нещата и не ми е удобно да правя промени в последния момент. На първо време ще си карам с тази, защото едва ли ще мога отначало да бия капачки на 100м. Нека видим хавата каква ще е и по-нататъка ще я сменим ако се наложи :)
 

st_beer

Редовен Потребител
Тук видях, че имам 2 клипчета с едната оптика 3-12х44 снимано през апарат стрелбата по гилзите е на 50 метра и как се вижда през камера. Мисля ще можеш да стреляш по капачки на желаната от дистанция, но за прецизна стрелба по мишени няма да става много на 100 метра. Иначе ще ти върши работа оптиката. Пък ако не те устройва после винаги може да минеш на такава с по-голямо увеличение, а тази да си я продадеш.

 

njatanasow

Редовен Потребител
Ами пробвай те се на мишени за точки и ще останете много разочаровани!
 

xpresident

Редовен Потребител
Преди няколко години, с приятели стреляхме с едни Липърси 3-9х40. С най-различни, мощни пушки, на увеличение 6, стреляхме за групи на 50 и 60 метра, като групите бяха супер.
Аз също съм правил отлични групи на 50м с 3-9x40. С 10x50 също. Не виждам проблем на 100м да се стреля с такива увеличения, стига мишената да е добре видима. То и на механични на 50м е ок.
 

Sa8o

наказан
Ами те тез мишени са забранени в този форум!
И кое е забраненото? Не мога да карам колата и да си стрелям от прозореца по наредени бутилки или да си направя механични движещи се мишени да се упражнявам да стрелям за стрелба в гонка на близка стрелба? Някой хора умишлено се мъчат да се направят на интересни ама не им се получава много много. Не е нужно на всяка тема, някой си да изкаже мнение според неговите си разбирания. Има оптики за всякакви цели и оптиката на колегата за парите си е супер. Нека да постреля с нея и да даде мнение дали уцелва или не ;)
 

njatanasow

Редовен Потребител
И кое е забраненото? Не мога да карам колата и да си стрелям от прозореца по наредени бутилки или да си направя механични движещи се мишени да се упражнявам да стрелям за стрелба в гонка на близка стрелба? Някой хора умишлено се мъчат да се направят на интересни ама не им се получава много много. Не е нужно на всяка тема, някой си да изкаже мнение според неговите си разбирания. Има оптики за всякакви цели и оптиката на колегата за парите си е супер. Нека да постреля с нея и да даде мнение дали уцелва или не ;)
Ще ти кажа колега,макар и да не те имам за такъв!
Написах да се пробват да стрелят за точки,за да разбетат,че такава оптика става само за забавление(стреляне по кенчета или подобни големи мишени)и изобщо не е подходяща за прецизна стрелба!Всичко друго е ала бала.
Ще излезе ,че Жоро(Jorom)е бил прав за теб.Явно не си разбрал,че тук сме се събрали съмишленици които стрелят предимно по книжни мишени!
Колкото до писането ми във форума.....всеки може да изразява мнение,а и аз имам доста опит който не идва за година две!
Не е нужно да ми отговаряш!Само ще зацапаме повече темата! ;)
 

Sa8o

наказан
Ами ние с големите калибри, оптики с малко увеличение или термо такива, имаме ли право да изразим мнение или да пишем?
 

njatanasow

Редовен Потребител
Ами ние с големите калибри, оптики с малко увеличение или термо такива, имаме ли право да изразим мнение или да пишем?
Имате но не в този форум.До сега не съм видял хартия да излъчва топина!
 
Нагоре