Палатки и къмпинг

didarai

Редовен Потребител
Това което показваш го видях.2 размера са,но е все едно палиш огън в плитка и широка тава.По-скоро е за ефект на лагерен огън, ако имаш градина с райграс в двора ,а искаш да се изживяваш като скаут от колкото за "работа".Никак не е практично,но би било доста ефектно за "разговор около огъня" и някоя романтична забивка пред красива гледка.За контрагайките говоря за модела който аз взех и то основно за монтирането на краката.Който го види ще разбере защо.За стойките на чугунената скара също няма да са излишни.Тия барбекюта не са удобни за непрекъснато сглобяване/разглобяване.Говоря ако някой си го иска за в къщи.
 

ininia

Потребител
ФТКС
Вече трета година използувам на вилата ббк като това на снимката и цялото е от чугун.Страшно сме доволни.
 

qtex

Потребител
Вкъщи имаме такова чугунено от години. Със сигурност повече от 3 год, но не помня точно колко. Единствено скарата му си замина с времето, но бащата направи нова, която за сега "държи" добре. Един-два пъти е напускало двора - един път до къщата на баба ми и един път до Крушунските водопади. Ако човек е с голяма кола или е просто за един следобед и не носи много багаж и приспособления за къмпинг може и да му върши работа.
 

usera2

Потребител

DANNY

Редовен Потребител
Видях неща които са на прилични цени в сравнение с другите магазани.
 

ROLAND

Потребител

didarai

Редовен Потребител

DANNY

Редовен Потребител
;)
 

Attachments

  • pics-042.jpg
    pics-042.jpg
    57.4 KB · Прегледи: 63
  • pics-030.jpg
    pics-030.jpg
    105.6 KB · Прегледи: 71
A

Anonymous

Гост
В момента в Практикер чугунените барбекюта Ф36 са на промоция - 19 лева. До сега на такава цена не ги бях виждал.
Има и едни други, пак чугунени, но друг модел - много по-проста конструкция, полусфера от чугун, с три крака, с регулируема вратичка за въздуха в долната част, решетка за въглищата на половината височина и още една, за месото отгоре. Нещо като половин барбекю от другите. Диаметър 30 см. Изглежда много компактно и бързо за сглобяване - само краката да се завият. Впечатлението е по картинката на кашона. Тъкмо ги вадеха, още нямаше сглобена бройка за демонстрация, нямаше и цена. Но определено ми привлякоха вниманието.

В една друга тема стана дума за хладилни чанти и се сетих за алтернативен метод за охлаждане на пиене в полеви условия. Видях го преди време на една изнесена свързочна позиция. Колегите бяха взели един свредел, от тези с които се пробиват дупки за оградни стълбове. С диаметър 15-20-ина см. С този свредел бяха пробили в земята нклк дупки около 1 метър дълбоки. Връзват си шишетата с вода с въже за гърлото, пускат ги на дъното дупката, нея я запушват с нещо (в случая бяха взели тротоарни плочки) и готово. Като извадят шишето, водата вътре е достатъчно студена. Едва ли е с температура, подходяща за бира, но ако няма друг начин за охлаждане, е по-добре от нищо.

П.П. А такъв свредел има и друго приложение в полеви условия - с него може лесно да се изкопае походна тоалетна. Една такава дупка, малко черен найлон за стени и тоалетната е готова. Че при големи срещи и състезания около лагера става............ :D
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Dejmos написа:
П.П. А такъв свредел има и друго приложение в полеви условия - с него може лесно да се изкопае походна тоалетна. Една такава дупка, малко черен найлон за стени и тоалетната е готова. Че при големи срещи и състезания около лагера става............ :D

:) Може дупката да се пробие на мястото на палатката и после да се опне върху дупката. Трябва само един ревизионен отвор в дъното на палатката да се направи и се получава палатка с вътрешна тоалетна.

Хладилниче от кемпер или каравана може да се намери втора употреба по авто моргите.
Виждал съм Мраз с изгорял нагревател, приспособен да работи на пропан бутан на една вила, на която няма ток.
 

ininia

Потребител
ФТКС
Това с дупка в земята и камък отгоре е класическия начин за един - два дни да запазите пресно месо в полеви условия през лятото.Явно някой от тези свързочници има стар опит от къмпиране.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Dejmos написа:
В момента в Практикер чугунените барбекюта Ф36 са на промоция - 19 лева. До сега на такава цена не ги бях виждал.
Има и едни други, пак чугунени, но друг модел - много по-проста конструкция, полусфера от чугун, с три крака, с регулируема вратичка за въздуха в долната част, решетка за въглищата на половината височина и още една, за месото отгоре. Нещо като половин барбекю от другите. Диаметър 30 см. Изглежда много компактно и бързо за сглобяване - само краката да се завият. Впечатлението е по картинката на кашона. Тъкмо ги вадеха, още нямаше сглобена бройка за демонстрация, нямаше и цена. Но определено ми привлякоха вниманието.

От днес пък малките са си вече на 23 лева, но пък на промоция са по-големите /не знам колко сантиметра/ пак чугунени с реглаж на въздуха за 30 лв.
 

didarai

Редовен Потребител
Гледах днес в брошурата.Онова перфектното за което говорех на предната страница(водят го "кръгъл грил" в брошурата) сега е на 99 лв.(намалено уж от 169) , а аз го взех за 39 . ??? Тогава ми се видя много евтино в сравнение с другите тънки ламарини,но не се чудих дълго,а го грабнах.Дори питах една от персонала и тя му провери цената......толкова си беше.Кво стана сега........?
 

Attachments

  • 5.jpg
    5.jpg
    30.1 KB · Прегледи: 368
A

Anonymous

Гост
Редовна практика в много магазини е да се правят "намаления", като за целта първо се повишава цената. Но такава разлика е прекалена.
 

petkof

Редовен Потребител
Лошото на тези, които се продават за чугунени е,че всъщност са от някаква имитация на чугун, по-скоро цам.След една-две години се разпадат на люспи.Само скарата е от що годе истински чугун. :)
 

didarai

Редовен Потребител
Аз разгледах всички барбекюта в практикер преди месец.Няма ни едно чугунено.Чугун(евентуално) има само в скарата на 2-3 модела.Всичко друго е ламарина(незнайно каква) като някои я имат я не и 1 мм.Това споменатото е от някаква ламарина(на око 3-4 мм) също,но е най-дебелата от всички останали.Само то ми хвана окото и ако не го бях видял щях да се откажа от барбекю като вариант за подарък.
 
Нагоре