Палатки и къмпинг

angelmr

Редовен Потребител
За съжаление в момента нямам възможността да съм по почивки толкова колкото ми се иска, а следователно и възможността да си купя истински каяк. Та за моите възможности става. А за по-нататък като не ми се налага да работя на две места съм си планувал един двуместен (или два едноместни по-добре) истински. Но не знам нито видовете, нито какви са цените. Та от на каква цена вървят нормалните каяци? Чисто информативно ме интересува няма да си купувам такова нещо поне две години.
 

st_beer

Редовен Потребител
angelmr написа:
Та от на каква цена вървят нормалните каяци? Чисто информативно ме интересува няма да си купувам такова нещо поне две години.
Цените на каяците истинските било то рибарски или туристически тръгват от 1000 нагоре само за легена и още на половината за оборудване.
http://www.kayak-house.com/malibu.html
http://kayak.jacques-lemans.bg/index.php?id=4
http://kayak-ekipirovka.com/
Има и други сайтове. Като дойде време да се интересуваш ще ги ровичкаш яко.
 

Иван Димов

Потребител
Това рибе на третата снимка ми мяза на отривно скорпидче. :-X
Имал съм нещастието да ме бодне скрито във водораслите и невидимо за простосмъртни. :underwater:
Браво Миро,страхотно си изкарваш. :sunny: :swim:
 

angelmr

Редовен Потребител
Е не все още ми е рано да се зарибявам толкова. :) Всъщност няколко пъти съм се разхождал с каяк по нашите реки и ми хареса изживяването. В устията на реките течението е бавно, водата е спокойна, така че няма голямо значение каква ще е лодката. А тези които взимахме тогава бяха всъщност канута ( дори веднъж ми бяха пробутали обикновено весло от плажна лодка) и хич не ми допадна лошата ергономика при използването им като каяци. Но въпреки това си струваше изживяването, за това си взехме и надуваемия. Щеше ми се да пробвам морско каране, но предните пъти като бяхме на почивка нямаше как, а тази година ще пропуснем морето. Но за някоя друга разходка по язовирите мисля че надуваемия ще става. А за по-нататък ще видим.
 

st_beer

Редовен Потребител
Иван Димов написа:
Това рибе на третата снимка ми мяза на отривно скорпидче. :-X
Имал съм нещастието да ме бодне скрито във водораслите и невидимо за простосмъртни. :underwater:
Браво Миро,страхотно си изкарваш. :sunny: :swim:
Ванка не е скорпид нито дракон . По скоро е такава риба:
http://www.flickriver.com/photos/wildsi ... llionymus/
ама не намирам нищо на с български превод и не зная дали е гадна и бодлива като скорпида.
 

anibis

Редовен Потребител
st_beer написа:
Иван Димов написа:
Това рибе на третата снимка ми мяза на отривно скорпидче. :-X
Имал съм нещастието да ме бодне скрито във водораслите и невидимо за простосмъртни. :underwater:
Браво Миро,страхотно си изкарваш. :sunny: :swim:
Ванка не е скорпид нито дракон . По скоро е такава риба:
http://www.flickriver.com/photos/wildsi ... llionymus/
ама не намирам нищо на с български превод и не зная дали е гадна и бодлива като скорпида.
Това е сладководна кая,попче,лихмус и.т.н :yes:
 

st_beer

Редовен Потребител
Това му казват морска мишка. Изобщо не е нито кая нито лихнус. Пусни и клипа го виж. Както и да е няма голямо значение какво е всъщност. Риба си е някаква. Няма смисъл да влизаме в безсмислени спорове. :cheers: :cheers: :cheers:
 

anibis

Редовен Потребител
st_beer написа:
Това му казват морска мишка. Изобщо не е нито кая нито лихнус. Пусни и клипа го виж. Както и да е няма голямо значение какво е всъщност. Риба си е някаква. Няма смисъл да влизаме в безсмислени спорове. :cheers: :cheers: :cheers:
Аааа веднага влизам в спор с теб ;) бат Станимире при вас може да му казват /морска мишка/ а тука си му казваме попче или пясъчна кая ммммм много е вкусна. Редовно когато си ходим на палатки тука от махалата момчетата ееее вече и някои женени от нас :wall: влизам с харпуна и удрям някоя друга абе и 1-2кл съм вадил обаче ставам целия посинял от студ ;) 2-3ч в водата коклкото и да е топла... :cheers:
 

st_beer

Редовен Потребител
anibis написа:
Аааа веднага влизам в спор с теб ;) бат Станимире при вас може да му казват /морска мишка/ а тука си му казваме попче или пясъчна кая ммммм много е вкусна.
Не спори а гледай какво има на снимката. Вярно е прилича на попче ама не е. Може да съм от провинцията ама познавам морските риби понеже 3 години от живота ми минаха прослужени на корабите D ;) ;).
Ето това е попчета и бих се съгласил понеже са мой улов:



Това на снимката и на клипа обаче не е попче и съм убеден на 100% понеже го видях със собствените си очи и запечатах на снимка.
Попитай пак някой рибар за да ти го каже и друг човек ;)
 

anibis

Редовен Потребител
Прав си да наистина това в лодката е кая и то е два вида мазна слузесто попче по тъмно до черно на цвят а другия ти вид са така прехвалената пясъчна кая и има защо тя не е толкова лигава и е по вкусна 100-те :yes: :cheers:
 

Иван Димов

Потребител
Адаш,ако ми беше комшия,щеше да преядеш от такава риба.Във фризера има доста,но никой у нас не я яде,освен мен.
И сафрида така си седи.И маринован и замразен,не го кусват. :-\
 

Иван Димов

Потребител
И на мен в последно време,ми е по забавно да я ловя отколкото да я консумирам.Може би се дължи на постоянните налични количества.
 

didarai

Редовен Потребител
Тоя добитък никога не съм го ял :-X .Въобще "грозни" риби гледам да не ям колкото и някои да ги превъзнасят.Все пак трябва да има и естетичност в цялата работа.Не съм умрял от глад дивак да ям всичко що мърда(че то за някои и сурови ташаци на пръч са деликатес).Иначе с голям кеф ги биех с едно малко харпунче което си бях спретнал.После ги раздавах насам натам.А като знам ,че и в ресторанти плащат за него..... луди :crazy:.Аз ако няма на кого да ги дам или са 2-3 ги мятах на котката.
 
A

Anonymous

Гост
Попчетата може да са грозни, но са вкусни. Има естетични неща, дето е трудно да ги преглътнеш.
 

lynx

Редовен Потребител
Дидарай, пробвай и ще разбереш че досега си живял в заблуда ;)
Страхотна риба е! :cheers:
 

ROLAND

Потребител
didarai написа:
Тоя добитък никога не съм го ял :-X .Въобще "грозни" риби гледам да не ям колкото и някои да ги превъзнасят.Все пак трябва да има и естетичност в цялата работа.Не съм умрял от глад дивак да ям всичко що мърда(че то за някои и сурови ташаци на пръч са деликатес).Иначе с голям кеф ги биех с едно малко харпунче което си бях спретнал.После ги раздавах насам натам.А като знам ,че и в ресторанти плащат за него..... луди :crazy:.Аз ако няма на кого да ги дам или са 2-3 ги мятах на котката.

Така си е. Стават за ядене, ама..... Предпочитам някое кефалче или платеринка на ударя, когато има. Тези ги подминавам.
 

didarai

Редовен Потребител
Пробвал съм.Не казвам,че не е вкусна.Всяка риба е.Аз поне не съм опитвал такава която да не е.Има мноооооого и мноооооого по-вкусни от попчето обаче включително по нашето черноморие и реки.Просто грозна жаба в чинията си не искам. :-\ Малко неща не ям(не съм гнуслив или др.) и тва е едно от тях.Просто не ме кефи да го гледам.как да го ям.Тц.НИщЪ.
 

anibis

Редовен Потребител
ROLAND написа:
didarai написа:
Тоя добитък никога не съм го ял :-X .Въобще "грозни" риби гледам да не ям колкото и някои да ги превъзнасят.Все пак трябва да има и естетичност в цялата работа.Не съм умрял от глад дивак да ям всичко що мърда(че то за някои и сурови ташаци на пръч са деликатес).Иначе с голям кеф ги биех с едно малко харпунче което си бях спретнал.После ги раздавах насам натам.А като знам ,че и в ресторанти плащат за него..... луди :crazy:.Аз ако няма на кого да ги дам или са 2-3 ги мятах на котката.

Така си е. Стават за ядене, ама..... Предпочитам някое кефалче или платеринка на ударя, когато има. Тези ги подминавам.
Всеки има свои вкусови качества,тоя мазния кефал смърдящ винаги на кенеф / тиня,мазут и.т.н/ Предпочитам пред него най обикновена цаца. :pardon: И пържен и на скара с резени лимони и копър в него ееее пак ми смърди тоя кефал не мога да го ям. :cheers:
 
Нагоре