ПРЕЦИЗНИ ВЕЗНИ за селектиране на чашки. Какви, откъде? Указания за работа с тях.

delpx

Потребител
Тъй като съм начинаещ и по цял ден чета форума пък доста неща не са ми ясни ще попитам защо ми е тази везна и защо ми е да меря чашките ? какво се прави ако е по тежка или по лека от стандарта ? съжалявам за глупавите въпроси но няма от каде да получа тази информация.
 

angelmr

Редовен Потребител
Проблема е там че началната скорост на дадена чашка зависи от теглото и. А от началната скорост и теглото на чашката пък зависи траекторията на полета. А идеята на точната стрелба е траекториите на всички изстрели да са максимално близки. По тази причина целта е всичко свързано със провеждането на един изстрел да е максимално еднообразно. Като се тръгне от количеството и налягането на въздуха (количеството и вида на барута при огнестрелните), и се стигне до формата и теглото на чашката или куршума. По тази причина колкото по-еднакви са теглата на чашките които ползваш, толкова по-голям е потенциала ти за добре групирана стрелба при равни други условия. Това не е панацея естествено, много по-важно е да намериш правилния модел чашки за твоята пушка. Освен това си има модели чашки които фабрично се правят с много добра групираност. Но като се стигне до един момент, от там нататък вече няма какво да подобряваш, освен теглото и калибъра на чашките. Според мен това е вече ако човек иска да ходи на състезания. За тренировки или развлекателна стрелба няма голям смисъл.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Re: ПРЕЦИЗНИ ВЕЗНИ за селектиране на чашки. К&#1072

Най-просто казано по-леките имат по-голяма скорост и отиват над целта (понякой път доста над целта), а при по тежките е обратното. Продължавай да четеш писано е много за това в други теми, ще помагаме и напътстваме ако трябва ;) :cheers:

ПП: Пак ме изпревариха :)
 
A

Anonymous

Гост
Re: ПРЕЦИЗНИ ВЕЗНИ за селектиране на чашки. Ка

soundmax написа:
Най-просто казано по-леките имат по-голяма скорост и отиват над целта (понякой път доста над целта), а при по тежките е обратното. Продължавай да четеш писано е много за това в други теми, ще помагаме и напътстваме ако трябва ;) :cheers:

ПП: Пак ме изпревариха :)

И някой път хващат пътя на, където си искат. Друг път тежките целят по-горе от леките, а и си запазват скоростта по-дълго :lol:
Зависи за какво разстояние до целта говорим. С какви проектили стреляме и с каква скоррост.
Не е хубаво да се обобщава толкова много информация с леки приказки.
 

akiro

Потребител
Re: Везни

И аз днес си купих въпросния Diamond .- От кутия D. Barakuda- направих следните групи ; 1.350-53; 55-58; 59-61; 62;64;69;-71 ;73-76 ; 78- 81 .грама.- почти в групи от по 20 съчми.??? незнам дали е *втелясване,*,ама сега ще купя още 5 кутий баракуда-мач щото от диаболото се уплаших - и на вилата докат работят майсторите....Така ще имам цели кутий калибровани...
 

lynx

Редовен Потребител
Re: Везни

Мачовите баракуди не са по-хубави, същата работа са.
 

akiro

Потребител
Re: Везни

Точно това констатирам ;)
Старата партида баракуда мач е по-зле от диаболото;разликите-от 1.336-до 1.388-при диаболото нямаше такова нещо!! изтеглил съм 1200 (хиляда и двеста ) чашки.Дано съм полезен с трудът си ;) пък са и по-скъпи :wall:
 
A

Anonymous

Гост
Re: Везни

Днес бях при едни колеги в тяхната лаборатовия на връщане от изложението и междодругото си калибровах три проектилчета на тяхната маркова лабораторна везна (много точна, за марката несъм сигурен). Установих че моята везна която е същата като вашите, е задоволително точна, разликата е от 1 до 3 хилядни. Аз съм доволен за тези пари какво получих. :cheers: :cheers:
 

akiro

Потребител
Re: Везни

След много опити мога да кажа,че везната диаманд е добра-даже много.-за нашата цел ни трябва не абсолютна стойност-а отношението на една чашка към друга -така,че везната е супер!!!От лабораторията на баща ми ще взема 10 грама калибровка- и тогава ще заспи.Ама това е важно,ако продавам съчмите на грам.. ;) ;) ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Точно този модел везни са най-популярни за нашите цели и доста хора вече ги притежават, недоволни май няма.
 

Sol

Потребител
Re: ПРЕЦИЗНИ ВЕЗНИ за селектиране на чашки. Какви, откъде? Указания за работа с

lynx написа:
Точно този модел везни са най-популярни за нашите цели и доста хора вече ги притежават, недоволни май няма.

Не е точно така - на предната страница пост No 41 (и даже следващия :lol:). Друг е въпроса, дали само на мен се е случило или само аз съм писал. Дано да е първото :crazy:!
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
И аз днес си поръчах от линка пуснат от колегата. В края на краищата, дори да не работи номинално перфектно, то поне ще мога да си сортирам чашките по отклонението, защото се надявам дори да не мери вярно, поне да мери по един и същ начин което ми е достатъчно. Аз така или иначе си знам поне колко трябва да тежи съответната чашка и ще ги сортирам само по степента на отклонение.
 

lynx

Редовен Потребител
Ааааа , сори!
Печелившата марка за тези везни е Diamond, а тази е някаква различна....но иначе доста прилича :eek: ;)
Ха, честито ;)
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
lynx написа:
Ааааа , сори!
Печелившата марка за тези везни е Diamond, а тази е някаква различна....но иначе доста прилича :eek: ;)
Ха, честито ;)

lynx написа:
Точно този модел везни са най-популярни за нашите цели и доста хора вече ги притежават, недоволни май няма.

Ами що ме заблуди тогава?! :-\ Откъде са тия Даймънд?
 

lynx

Редовен Потребител
Те на дизайн са 1/1 , но тази новата няма функцията за калибриране и на колегата Sol нещо била не-особено читава.
Надявам се твоята да си работи добре ???
Предполагам, че производителя е един.

В мнение № 35 на темата съм дал линк, от къде съм купил моята.
Ето го:
http://www.tpetrov.com/search.php?mainc ... %D0%98&p=0
Но сега забелязвам, че и там са заменили артикула с тази
img_full.php
 
A

Anonymous

Гост
Re: ПРЕЦИЗНИ ВЕЗНИ за селектиране на чашки. К&#1072

Kолега аз не съм съгласен, моята е като тази на предходната снимка, тарира си се без проблем.
Сверих я с калибрована лабораторна везна и резултата е повече от задоволителен бъркаше едва с 1-2 пункта в третия знак след запетаята, но "грешаката" винаги беше само в една посока, т.е. мереше отгоре. Предполагам, че и вашия прехвален Диамонд е същата работа. Явно колегата не е попаднал на бройка, а както знаем китайските стоки не са с особенно качество и има разлики от партида до партида. :cheers:
А ето и откаде може също да се поръча такава везна: http://www.pushka.eu/product_info.htm?idarticles=1478

Както и вариант с точност до 0,01гр, но мери до 100гр: http://www.pushka.eu/product_info.htm?idarticles=1479
Втория вариант е за колегите, който стрелят с големи калибри и съответно с по-тежки проектили. ;)
 

usera2

Потребител
Везната има в комплекта два калибратора. Така пише на сайта. Значи трябва да може да се калибрира. Вероятно го пише в упътването как става.
 

njatanasow

Редовен Потребител
И аз като много колеги реших да съм "модерен"и си купих везна до трети знак.Сортирах чашки JSB 1,17 през ,005 хилядни.Диапазона е от 1,155 до 1,950.И най леките и най тежките правят еднаква група.Тези които летят на някъде си(Колкото и да са малко )не е заради грамажа а заради калибровката.Ако трябва и да ги калибровам става много сложно вече.Затова си стрелям от кутията както съм ги купил и имам "оправдание"за случайно отлителитена някъде си ;)
 
Нагоре