ПРЕЦИЗНИ ВЕЗНИ за селектиране на чашки. Какви, откъде? Указания за работа с тях.

angelmr

Редовен Потребител
Re: Везни

Натискаш клавиша mode и го задържаш. След това започва да мига числото 10.000 на екрана. Слагаш голямата теглилка и изчакваш да спре да мига.
Не знам при какви тегла ти е давала теези отклонения, но ако е за 10 грама не мисля че ще се отървеш лесно от тях. Все пак това не е прецизна лабораторна везна. Но ако е за един грам и тази в началото даваше подобно отклонение но след калибрацията дава 2-3 еденици в третия знак.
 

lynx

Редовен Потребител
Re: Везни

А! Огромни Благодарности!
Сега ще я "вкарам в нормата" !

П.С. Получи се добре.
В момента дава отклонение максимум една-две хилядни от грама при поставена 10 или 5 грамова тежест върху везната.
:bravo:
 

vanko

Редовен Потребител
Re: Везни

a540472f0de9c3cf.JPG

Днес се сдобих с въпросната везна благодарение на bor1968 и съвета на st_beer и веднага сортирах една кутия Diabolo Baracuda.Трябва да кажа че върши чудесна работа и се борави много лесно с нея.Имаше 20тина чашки с десета разлика което е много според мен имаше и със стотни а на четвъртия знак не му обръщах много внимание защото ми се струва че не е от голямо значение.От значение е обаче нивелираната и стабилна повърхност както каза по горе angelmr :rambo:
 

bor1968

Потребител
Re: Везни

С тази везна дори и да иска човек не може да калибрира чашките включително и с хилядните от грама, защото при многократно мерене на един и същи преднет, понякога дава малко отклонение. Според мен за тези цели, за които я ползваме това не е и необходимо. Повече от достатъчно е да се калибрират проектили до стотна от грама /включително/, а това тази везна го умее.
Единственото условие е човек да има търпение да го прави :cheers:.
 

vanko

Редовен Потребител
Re: Везни

bor1968 написа:
С тази везна дори и да иска човек не може да калибрира чашките включително и с хилядните от грама, защото при многократно мерене на един и същи преднет, понякога дава малко отклонение. Според мен за тези цели, за които я ползваме това не е и необходимо. Повече от достатъчно е да се калибрират проектили до стотна от грама /включително/, а това тази везна го умее.
Единственото условие е човек да има търпение да го прави :cheers:.
Дето имам търпението ами ми доставя и удоволствие да ги сортирам,още повече че днес се уверих че има ефект от цялата работа :yes:
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
lynx написа:
Ето тази:
img_full.php

Възможна поръчка от тук:
http://www.tpetrov.com/search.php?prod= ... GR+DIAMOND
Доста хора от форума си взеха този модел и засега са доволни! ;)
Инструкция за работа с везната:
Поставвете я на твърда равна повърхност и преди започване на измерването се задържте бутона "Mode" докато започне да мига "Калибриране".
Тогава на везната се слага 10 грамовото калибърче и чакате да се калибрира.
След приключване на процедурата, везната е готова за работа.
Добре е през 50-60 чашки да се поставяя калибъра на везната за да се провери дали няма изменения.
 

lynx

Редовен Потребител
kid, ако може да провериш дали мерят с точност до 0,001 грама , че на пазара има предимно с точност до 0.01 и повечето везнички си приличат по дизайн. Комплектът е в тъмно синя кожена кутия, вътре е везната покрита със стъклен капак,пенсети, 2 калибърчета за 5 и 10 грама и книжка-инструкция.
По принцип на пазара няма голямо предлагане на такива които мерят до една хилядна:
http://www.tpetrov.com/search.php?mainc ... %D0%98&p=0
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Точно на това мислех да обърна внимание.
Везнички всякакви и на различни цени.
Когато и ако става дума за една и съща марка и модел на различни цени, съвсем естествено е да се избере по-ниската цена.
Ако обаче везната или моделът са други, цената не е оптределящият фактор.
За чий ти е , везна дето няма да мери вярно, а е евтина?
 

ininia

Потребител
ФТКС
Везната,която купих в София е точно тази показана на снимката.
 

ininia

Потребител
ФТКС
В задната част - срещу тунелчето,което свързва двете части на пазара.То е единствено за електроника.Кажи на продавача (или жената),че искаш като тази,която са продали около Коледа.Защото имат и други - 100 гр,0,01 гр.Ако в момента нямат могат да поръчат за два дни. предполагам,че ако си загубиш времето на Илиянци - там може да се намери и по-ефтина.Мисля,че тази магазин ги взима от там.
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
lynx написа:
kid, ако може да провериш дали мерят с точност до 0,001 грама , че на пазара има предимно с точност до 0.01 и повечето везнички си приличат по дизайн. Комплектът е в тъмно синя кожена кутия, вътре е везната покрита със стъклен капак,пенсети, 2 калибърчета за 5 и 10 грама и книжка-инструкция.
По принцип на пазара няма голямо предлагане на такива които мерят до една хилядна:
http://www.tpetrov.com/search.php?mainc ... %D0%98&p=0
сори за лошото качество....
 

Sol

Потребител
Re: Везни

lynx написа:
angelmr, ако си намерил как се калибрира тази везна, моля да споделиш, че имам същата и дава отклонение около 0,007 до 0,010 в посока нагоре
a540472f0de9c3cf.JPG

Моята везна е с инструкция, но там не пише дали може да се калиброва и как става това. ;)

angelmr написа:
Натискаш клавиша mode и го задържаш. След това започва да мига числото 10.000 на екрана. Слагаш голямата теглилка и изчакваш да спре да мига.
Не знам при какви тегла ти е давала теези отклонения, но ако е за 10 грама не мисля че ще се отървеш лесно от тях. Все пак това не е прецизна лабораторна везна. Но ако е за един грам и тази в началото даваше подобно отклонение но след калибрацията дава 2-3 еденици в третия знак.


Купих горепосочената везна вчера. Най-доло можете да я видите на отделна снимка. Може би аз съм "късметлия", но от наличните две бройки (другата е на колега, взехме ги заедно) нито едната не показа възможност за калибриране; моята мереше (в минало време, познайте от първия път защо ;)) с 0.330 гр. по-малко. Имам и друга, сравнявах с нея и с тази на колегата (който се оказа малко по-печеливш :cheers:). Положението на измервателния елемент беше "коригирано" с парче лепенка; при натискане на бутон всичко вътре се движеше; да не говорим за стърчащите парчета пластмаси, типично по китайски запоени проводници и т.н. Това, че цената се оказа по-висока от очакваната, няма да коментирам. Съвета ми е - ако и доколкото е възможно оглеждайте и изпробвайте "изделията" от този вид. Надявам се да съм попаднал на единична бройка, но все пак имайте едно на ум :crazy:.

ПП: Горните два цитата са само за пример - понеже се отнасят за същия модел (май).
 

Attachments

  • KL.jpg
    KL.jpg
    102.5 KB · Прегледи: 279

lynx

Редовен Потребител
Re: Везни

Тази е менте на нашите везни. Правилната марка е Diamond ;)
 

Sol

Потребител
Re: Везни

lynx написа:
Тази е менте на нашите везни. Правилната марка е Diamond ;)

Напълно е възможно. Просто исках да се знае - на мнение съм, че такава информация не бива да се премълчава. Може да се случи на всеки ???...
 

vanko

Редовен Потребител
Re: Везни

Sol написа:
нито едната не показа възможност за калибриране;
Не се притеснявай Румба,моята също не може да се калибрира :-\ Натискам клавиша mode,задържам и чакам да се появи нещо на дисплея...ама няма никой :( явно всичките са една мода)Но пък съм я сравнявал с тази на един авер (златар) много вярно си тегли :yes: Натискай си ON,и като се появят 4те нули си ги сортирай спокойно. А това че се променят хилядните от време на време да не те притеснява,те не са много важни.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Везни

Я пробвай докато е включена да натиснеш и задържиш бутона за включване за 3 сек.
 

vanko

Редовен Потребител
Re: Везни

xman написа:
Я пробвай докато е включена да натиснеш и задържиш бутона за включване за 3 сек.
Същата работа :-\ Като го задържа за 3сек и като го пусна се изключва и друго нищо.
 
Нагоре