ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Здравейте колеги имам следния проблем преди нова година си оставих чисто нова бутилка(китайска) да ми я напълнят с въздух все още не е готова казаха че била на хидро тест и още не готова според вас имали изобщо нужда от този тест след като е нова и как трябва да постъпя в тази ситуация(всяка седмица им звъня и ми казват че не знаят кога ще е готова
Обади им се от друг телефон и ги питай за бутилка за хидротест колко време отнема и колко струва, ако ти кажат седмица време................. сещаш се ;)
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
На бутилката трябва да има месец и година на производство., или на последено проведен тест. След като е повече от 5 г., следва да се тества. Независимо дали е стояла в магазина, в склада или в гаража.
 

Antoan28

Потребител
На бутилката трябва да има месец и година на производство., или на последено проведен тест. След като е повече от 5 г., следва да се тества. Независимо дали е стояла в магазина, в склада или в гаража.
Преди по малко от година е произведена но ми казаха че китайски те сертификати не важели в България

Обади им се от друг телефон и ги питай за бутилка за хидротест колко време отнема и колко струва, ако ти кажат седмица време................. сещаш се ;)
Умно, ще пробвам
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Нямат, абсолютно никакво право, нито основание, да му мотаят бутилката, нито самоволно да и правят, каквито и да е тестове, без желанието и съгласието на собственика. Тестът се прави за около 20 - 40 минути. Отделно, самият тест е стрес за съда и се прави, след определена експлоатация.
 
Последна промяна:

Niki

Редовен Потребител
Имате ли впечатление от конденз в алуминиеви цилиндри?До колко би навредил,ако да кажем периодично цилиндъра се отваря и почиства?Направи ми впечатление,че имаше конденз дори и при компресор с филтър,сравнително нов?Ако е така да махам филтъра и компресора ще работи по леко....
 

llcoolj

Редовен Потребител
Здравейте колеги имам следния проблем преди нова година си оставих чисто нова бутилка(китайска) да ми я напълнят с въздух все още не е готова казаха че била на хидро тест и още не готова според вас имали изобщо нужда от този тест след като е нова и как трябва да постъпя в тази ситуация(всяка седмица им звъня и ми казват че не знаят кога ще е готова
Сподели коя е тази фирма или частно лице която ти прави тези "въртели" , че да няма други колеги, попаднали във същата ситуация.
 

lynx

Редовен Потребител
За съжаление Цикония като са забелязали, че не си в час с материята са решили да изкарат някой лев с ненужна водна проба.
Навремето те продаваха китайски бутилки и не им правеха ненужни проби на нови бутилки.
И аз съм купувал бутилка от тях, още помня че ги продаваха по 300 лева и пристигаха по Еконт натряскани на 310 бара.
Шефът им беше печен, но от тогава доста време е минало. Най-вероятно са се променили нещата.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Точно, Рачо. И аз съм купувал от тях 6 литрова китайска бутилка, жълта, пълна на 300 бара и с китайските сертификати. Това беше преди 10 години и ги смятах за сериозна фирма, с име. Явно, някой техен служител, си мисли, че е голям тарикат. Заслужава си, да се зададат няколко въпроса на ръководството на фирмата, за да се изясни, кой точно си позволява, без разрешение да се разпорежда с чужда вещ.
 

Antoan28

Потребител
Колеги днес ми звъннаха и ми казаха че е готова. Водната проба била 60лв и 30 лв за пълнене , казах им че излишна водна проба няма да плащам и утре отивам да си я взема без документа за водна проба , и явно ще трябва да търся нова място във Варна да си пълня бутилката.
 

Antoan28

Потребител
Точно, Рачо. И аз съм купувал от тях 6 литрова китайска бутилка, жълта, пълна на 300 бара и с китайските сертификати. Това беше преди 10 години и ги смятах за сериозна фирма, с име. Явно, някой техен служител, си мисли, че е голям тарикат. Заслужава си, да се зададат няколко въпроса на ръководството на фирмата, за да се изясни, кой точно си позволява, без разрешение да се разпорежда с чужда вещ.
Моята също е жълта предполагам че е същата но по-нова.
 

mobilen

Редовен Потребител
Колега по горе беше писал първо да провериш кога е произведена, защото и "нова "да е,ако са минали 5 г може да не я зареждат..За технически газове 10г
 
Нагоре