ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

Kameno Karp

Редовен Потребител
Аз като почнах да пълня бутилки,цената беше лев за литър. Абсолютно приемлива цена. Ама по време на Ковида,цената рязко скочи двойно. После Калоян изскочи с примамлива оферта за компресор ииииии ....в момента съм доволен и независим от към въдух.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Аз като почнах да пълня бутилки,цената беше лев за литър. Абсолютно приемлива цена. Ама по време на Ковида,цената рязко скочи двойно. После Калоян изскочи с примамлива оферта за компресор ииииии ....в момента съм доволен и независим от към въдух.
Много пъти обяснявам на клиенти, че компресора се избива за 10-20 пълнения. Например аз съм в София и най- близкия човек, който пълни от днес за днес ми е в Бенковски на 1 час с колата след работа в 17:00 . Отиване, връщане , пълнене - 2 часа + . Гориво, 15 лв за допълване и най-важното "ВРЕМЕТО" ми. Ако ще и всеки месец да се чупи компресора пак излиза на "оферта". А и всички знаем, че няма какво да му се счупи толкова, че да не може да се оправи в домашни условия за 1-2 часа. Да не говорим, че един компресор вече струва колкото 10 кутии хубави слъгове. За мен 2024 си е живо мъчение да ходиш да пълниш и да чакаш с дни бутилката си. Даваш торба пари за пушка, оптика, маси ,рестове , слъгове, гонгове, далекомери , модератори ,мишени и още 10% от "инвестицията" да си независим си заслужават напълно. Лично мое мнение , не ангажирам никого...
 

Павката

Редовен Потребител
Колеги днес ми звъннаха и ми казаха че е готова. Водната проба била 60лв и 30 лв за пълнене , казах им че излишна водна проба няма да плащам и утре отивам да си я взема без документа за водна проба , и явно ще трябва да търся нова място във Варна да си пълня бутилката.
Декември в Бургас ми взеха 48лв.за водна проба,протокол и релефна щампа на бутилката ,в същата фирма.Варналии са го подкарали през просото!
 

diadowanio1

Редовен Потребител
Колега по горе беше писал първо да провериш кога е произведена, защото и "нова "да е,ако са минали 5 г може да не я зареждат..За технически газове 10г
Имах нова стоманена бутилка 6,7 литра за техн.газове . Въпреки ,че не е ползвана никога, изтекоха 10 те години .Януари 2024 год я занесох в Linde Стара Загора и я оставих за водна проба .Направиха я за около 2 седмици (315 бара изпитателно налягане ),струваше 60 лв. Получих сертификат за следващите 10 години.
 

Niki

Редовен Потребител
Ей,в тоя форум съм от петнайсетина години.Как пък за това време една бутилка не гръмна,бе?Как пък един стрелец не умре от шрапнели,бе?То и за цилиндър не съм чул да се разцепи?
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Ей,в тоя форум съм от петнайсетина години.Как пък за това време една бутилка не гръмна,бе?Как пък един стрелец не умре от шрапнели,бе?То и за цилиндър не съм чул да се разцепи?
Защото това не са яйца и дори да се постараеш,трудно се получава!
 

dberov

Редовен Потребител
Имах нова стоманена бутилка 6,7 литра за техн.газове . Въпреки ,че не е ползвана никога, изтекоха 10 те години .Януари 2024 год я занесох в Linde Стара Загора и я оставих за водна проба .Направиха я за около 2 седмици (315 бара изпитателно налягане ),струваше 60 лв. Получих сертификат за следващите 10 години.
Интересно как са ти издали сертификат за 10 години след като по новите изисквания вече се изисква да се прави на 5 години.
И още нещо се чудя, дали след 5-тата година ще ти го признаят.
 

diadowanio1

Редовен Потребител
Колеги ,моля за мнение за този компресор на линка .Прилича на Vevor и на Tuxing ,но не е .Китайче си е ,но се продава от германците за Европа.Има доста подобрения.Манометъра може да се наглася механично и по този начин да определиш, на какво налягане да спре компресора. Прочетах мнения на закупили го и петте са положителни (5 звезди ) Компресора ще се ползва рядко за зареждане на гореспоменатат бутилка от 6,7 л. и то до максимум 190 бара .Пушката ми е правотокова и стреля най добре между 150 -120 бара.
 
Последна промяна:

O.K.

Потребител
Колеги ,моля за мнение за този компресор на линка .Прилича на Vevor и на Tuxing ,но не е .Китайче си е ,но се продава от германците за Европа.Има доста подобрения.Манометъра може да се наглася механично и по този начин да определиш, на какво налягане да спре компресора. Прочетах мнения на закупили го и петте са положителни (5 звезди ) Компресора ще се ползва рядко за зареждане на гореспоменатат бутилка от 6,7 л. и то до максимум 190 бара .Пушката ми е правотокова и стреля най добре между 150 -120 бара.

Имам такъв, но с друга тръбна разводка. Използвал съм го 2 или 3 пъти до 300 Bar. Охлаждам с 20 литрова кофа и 5...6 охладителя за хладилна чанта. Купих помпа за фонтанче от "Практикер". Нямам достатъчна наработка, за да имам обективно впечатление, но засега работи добре.
IMG_20240131_161418~2.jpg
 

Antoan28

Потребител
Колеги взех си бутилката. Вчера цената за пълнене беше 30 лв. днеска 21,вчера ми казаха че бутилката била на хидро тест днес ми казаха че не била на тест а на някакъв вид регистрация помолих да видя документа но той все още не бил готов .Сами се оплитат в лъжите си, в крайна сметка се разбрахме че ми дават бутилката и аз там повече няма да ходя. Благодаря на всеки споделил мнение и опит по моя проблем.
 
Нагоре