От нищо... нещо

didarai

Редовен Потребител
:bravo: от това по ниско бюджетно и да върши работа дълго време надали има.
Аз си направих един щит 4 мм. дебел с формат 1/2 А4 и закачам на него мишените с монтажни фиби .Недостатък е,че ако ги уцелиш хвърчат ;) ,но пък лесно се сменят листите.Сега съм взел няколко от тези за коса,че са по тънки,но още не съм ги изпробвал.
1298212899_ddee6774_gg.JPG
 

andi

Редовен Потребител
Където обикновенно стрелям има разни треви - правя стойките макс. високи , колкото е широко дъното на багажника ( и каквито парчета има) . Хартиено тиксо за 1.50лв , слагам на 3 различни дистанции и :rambo: :rambo: :rambo:
 

dilom08

Редовен Потребител
КОлега didarai, и аз пробвах нещо подобно но се оказа несполучливо. КОгато съчмата удари ламарината се пръска и прави листа на дупки целия. след 3 изтрел вече не можеш да разбереш къде си стрелял по лист А4.
 

didarai

Редовен Потребител
dilom08 написа:
КОлега didarai, и аз пробвах нещо подобно но се оказа несполучливо. КОгато съчмата удари ламарината се пръска и прави листа на дупки целия. след 3 изтрел вече не можеш да разбереш къде си стрелял по лист А4.
Хъм !При мен го няма този проблем.Дори на последното събиране го гърмяха и с 16 и с 40+ дж. от 15 м.Стават си перфектни кръгли дупки(имам една мишенка на него може да я снимам).Може би ако го уцелиш под ъгъл или с много голяма мощност се къса ???Аз съм го целил с Кометата от 10 до 25 м.Също си ставаха идеални дупки.
 

didarai

Редовен Потребител
Не знам дали има нещо подобно публикувано до сега(да ме извините ако има),но аз поне не съм срещал,та.....докато се чудех как да реша дилемата хем да стрелям с хамстер,хем да не си дупча приклада,а и като не го искам да го махам,стигнах до следното решение:
1298987052_dpkr6708_bam-40.JPG

Това само като идейна схема.Всеки може да си импровизира върху нея.Не знам аз кога ще си го направя(обраха работилницата ,а и все няма време) ,но рано или късно ще се обзаведа с един.
 

didarai

Редовен Потребител
didarai написа:
dilom08 написа:
КОлега didarai, и аз пробвах нещо подобно но се оказа несполучливо. КОгато съчмата удари ламарината се пръска и прави листа на дупки целия. след 3 изтрел вече не можеш да разбереш къде си стрелял по лист А4.
Хъм !При мен го няма този проблем.Дори на последното събиране го гърмяха и с 16 и с 40+ дж. от 15 м.Стават си перфектни кръгли дупки(имам една мишенка на него може да я снимам).Може би ако го уцелиш под ъгъл или с много голяма мощност се къса ???Аз съм го целил с Кометата от 10 до 25 м.Също си ставаха идеални дупки.

Ето една мишена от споменатите.Има малко закъсване в центъра,но по тази стреляхме при паднала една скоба държаща мишената и много силен вятър(надигаше листа от време на време).Другите скъсвания са получени при сваляне на скобите и мишената.При изстрел по нея не стават такива.По принцип попаденията перфорират отчетливо както са централните попадения.Единствено в черното се забелязват трудно по някога.Дистанцията е 30 м., с 16 и 19 дж.Чашките...4,5 мм леки и тежки JSB ,... 0.51 гр. H&N + 5,5 (1 гр)про...нещо си Гамовски.Може да се ползва както на трева(пръст,кал) ,така и на асфалт.В последния случай ако държи човек може да си събере и чашките паднали до нея.Като бонус ...има и звън при попадение ;)
1300018901_fdui7181_DSC00209640x480.JPG
 

TeXHo

Потребител
Алуминиева двунога, направи сам.

Това е двуногата, която направих за моята пушка, тъй като предлаганите на пазара не ми допадаха поради една или друга причина.

Приложил съм подробни инструкции, шаблон и снимки как се изработва, ако на някой му хареса.

Цената на материалите идва към 15-20лв. за 2 броя. Теглото при дължина на крака около 15см е 85г, като има възможност да се намали още малко с разпробиване на краката.

Нямам време да изработвам такива за продан, така че моля не ме питайте за това.

Ако някой реши да ги прави за пари - има моята благословия.

Винаги приемам коментари, предложения и запитвания.
 

Attachments

  • View_Side.jpg
    View_Side.jpg
    127.2 KB · Прегледи: 559
  • Bipod.jpg
    Bipod.jpg
    104.1 KB · Прегледи: 660
  • Bipod_Exploded.jpg
    Bipod_Exploded.jpg
    274 KB · Прегледи: 645
  • Tools_And_Materials.jpg
    Tools_And_Materials.jpg
    93.6 KB · Прегледи: 512
  • Bipod.doc
    34 KB · Прегледи: 167
  • bipod_ar20ft_v.2.0.pdf
    4.6 KB · Прегледи: 165
  • View_Front.jpg
    View_Front.jpg
    138.9 KB · Прегледи: 607

DANNY

Редовен Потребител
Re:Алуминиева двунога, направи сам.

Колега, ентусиазма е похвален!
Браво!
:bravo:

Но имама 2 забележки :)
Първо, има отворена такава тема!
Ние избягваме дублирането на темите!
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... ic.php?t=8

И второ
Твоята пушка е спортна и си е с вградена шина.
Т.е. имаш възможност за слагане на оригинални двуноги. Които, съгласисе, изглеждат много по стилни и дискретно. ;)
...Ако става въпрос за цена, то има оригинални и по 35лв!
 

TeXHo

Потребител
Re:Алуминиева двунога, направи сам.

akraba1 написа:
Колега, ентусиазма е похвален!
Браво!
:bravo:

Но имама 2 забележки :)
Първо, има отворена такава тема!
Ние избягваме дублирането на темите!
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... ic.php?t=8

И второ
Твоята пушка е спортна и си е с вградена шина.
Т.е. имаш възможност за слагане на оригинални двуноги. Които, съгласисе, изглеждат много по стилни и дискретно. ;)
...Ако става въпрос за цена, то има оригинални и по 35лв!


Първо: понеже двуногата е самоделка, затова погледнах в Работилница и тук не видях такава тема. Ако модераторите преценят - нямам против да преместят темата там където ще е най-полезна, все пак съм я пуснал за потребителите, не за себе си. Мисля че това е очевидно от факта че си дадох труда да опиша как се прави изделието достатъчно подробно, че почти всеки да може да си направи.

Второ: имах желанието и възможността да си направя двунога, каквато на мен ми харесва. Не съм го направил заради спестените пари. Колкото до това как изглежда - всеки с вкуса си.
 

DANNY

Редовен Потребител
...И точно заради желанието и хъса ти те аплодирах! Като започнах поста си с браво :bravo:
А за темата... :sleep:
 

andi

Редовен Потребител
Браво за ентусиазма , споделен с нас :bravo: :bravo: :bravo:
И разликата м\у 10 и 35лв(без куриер) не е за пренебрегване !
 
A

Anonymous

Гост
Наметих едно краче от таборетка, неръждаемо е. Има форма като това нещо от чертежа. И май му намерих приложение.
Детайла е цилиндър с 2 канала по периферията. Ако се постави така, че каналите да лежат вертикално (като на 1 вия чертеж), то може в каналите да се сложaт прозрачни тръбички, пълни с течност от ампула за нивелир. Съответно и площта между 2 та канала трябва да се разграфи и така ще се получи нивелир, който не само ще корегира ъгъла между цевта и земята, ами и страничния наклон. Когато 2 те мехурчета не показват един и същ вертикален наклон, значи пушката е наклонена настрани, това е идеята.
Може също така вместо 1 цяло парче нивелира да е 2 отделни такива кръгли ампули, всяка от която да е по отделно монтирана от страни на оптиката или цевтана кутия. Оптиката например ще има ампула от ляво и отдясно. Колкото растоянието между 2 те ампули е по голямо, толкова по точно ще може да се нивелира страничния наклон.

Не смятам да използвам 2 прозрачни тръби по отделно за това краче от табортетка, а ще потърся едно парче маркуч или прозрачна тръба, която да нанижа върху детайла, така ще стане по красиво.
 

Attachments

  • nivelir.JPG
    nivelir.JPG
    18.8 KB · Прегледи: 218
  • nivelir2.JPG
    nivelir2.JPG
    15 KB · Прегледи: 223
A

Anonymous

Гост
Здравейте колеги. Вчера набързо събрах една стойка за прострелка. Буквално е от нищо - нещо. Благодарение на нея разбрах, че проблемите при стрелбата са по-скоро в мен, отколкото в пушката :pardon:
Самата конструкция се нивелира от крачетата под нея (има си и нивел). Единствената корекция на пушката е само по вертикала, но и това върши работа. Черният материал на предната стойка е пореста гума, за да не се наранява прикладът. Понеже се занимавам с мебели, всички детайли са ПДЧ и мебелен обков.
 

Attachments

  • 4.jpg
    4.jpg
    243.1 KB · Прегледи: 363
  • 8.jpg
    8.jpg
    274.8 KB · Прегледи: 479
  • 7.jpg
    7.jpg
    222.6 KB · Прегледи: 394
  • 6.jpg
    6.jpg
    251.4 KB · Прегледи: 385
  • 5.jpg
    5.jpg
    227.5 KB · Прегледи: 415
  • 3.jpg
    3.jpg
    277.1 KB · Прегледи: 446
  • 2.jpg
    2.jpg
    245.7 KB · Прегледи: 441
  • 1.jpg
    1.jpg
    263.4 KB · Прегледи: 788

TeXHo

Потребител
Pana написа:
Здравейте колеги. Вчера набързо събрах една стойка за прострелка. Буквално е от нищо - нещо. Благодарение на нея разбрах, че проблемите при стрелбата са по-скоро в мен, отколкото в пушката :pardon:
Самата конструкция се нивелира от крачетата под нея (има си и нивел). Единствената корекция на пушката е само по вертикала, но и това върши работа. Черният материал на предната стойка е пореста гума, за да не се наранява прикладът. Понеже се занимавам с мебели, всички детайли са ПДЧ и мебелен обков.

Евала адаш, за ентусиазма, идеята и групата :cheers: Пожелавам ти много такива групи и от ръка да направиш! Ако сложиш още една такава плоскост, под основата, ще можеш да местиш пушката и около вертикалната ос. Това автоматично ти позволява да покриеш и хоризонталната корекция ;)
 

petkof

Редовен Потребител
Pana написа:
Здравейте колеги. Вчера набързо събрах една стойка за прострелка. Буквално е от нищо - нещо. Благодарение на нея разбрах, че проблемите при стрелбата са по-скоро в мен, отколкото в пушката :pardon:
Самата конструкция се нивелира от крачетата под нея (има си и нивел). Единствената корекция на пушката е само по вертикала, но и това върши работа. Черният материал на предната стойка е пореста гума, за да не се наранява прикладът. Понеже се занимавам с мебели, всички детайли са ПДЧ и мебелен обков.
Харесва ми стойката, но най-много ми хареса паралаксното колело. :bravo:
 
A

Anonymous

Гост
В интерес на истината и колелото е от нищо-нещо. Имах 3мм. шперплат. Залепих 3 парчета, изрязах го и го изшлайфах. Понеже шперплата беше много светъл, байцнах го с орехов байц и сложих отгоре паркетно масло Levis. Интересното е, че като минат няколко дена и маслото си пропие ли, кристализира ли - незнам как да го кажа(може би Локи трябва да намери точния израз), в/у него няма никакъв проблем да лепиш тиксо.
 

didarai

Редовен Потребител
Едно триподче,което спретнах за пружинките,от скука,без ясната идея за кво(и дали ) ще го ползвам. ???
 

Attachments

  • 2154 007 [1024x768].jpg
    2154 007 [1024x768].jpg
    84.8 KB · Прегледи: 352
  • 2154 010 [1024x768].jpg
    2154 010 [1024x768].jpg
    107.4 KB · Прегледи: 381
  • 2154 017 [1024x768].jpg
    2154 017 [1024x768].jpg
    92.3 KB · Прегледи: 341
  • 2154 018 [1024x768].jpg
    2154 018 [1024x768].jpg
    103.6 KB · Прегледи: 317

prinz Eugen

Потребител
;) Ако пушката е в "бокса" и с майстора скучаете,докато чакате я ток,я материал някакъв
 

Attachments

  • ШАХ.jpg
    ШАХ.jpg
    88.6 KB · Прегледи: 358

TeXHo

Потребител
Малко броня за Хронито - на последното състезание за пореден път някой го застреля...
Не е най-удачния вариант, но набързо - толкова. Пък и само с такъв материал разполагам (алуминий, 0.3мм).
 

Attachments

  • Armadillo Chrony 1.JPG
    Armadillo Chrony 1.JPG
    974.9 KB · Прегледи: 224
  • Armadillo Chrony 2.JPG
    Armadillo Chrony 2.JPG
    884.7 KB · Прегледи: 245
Нагоре