От нищо... нещо

Loki

Потребител
Мерси за изчерпателния отговор, акраба :) правя си маса за дърводелска фреза и мисля да регулирам нивото с такъв крик, ама не знаех отде да го зема... :bravo:
 

DANNY

Редовен Потребител
Влизаш през портата на двора и тръгваш направо. От дясната страна ти остават бараки с отворени врати.
През вратите се виждат всякакви амортисьори, пружини, казанчета и двигателчета за чистачки и какво ли не. Последната барака от дясно е с криковете.
 
A

Anonymous

Гост
andi написа:
Това сглобих преди 2 месеца . Много ми е удобно , регулирам го с една ръка докато гледам през оптиката .
Браво Анди,тоя ЛАФЕТ ще е удобен и за по-сериозни калибри и джаули... ;) :cheers: :bravo:
 

lynx

Редовен Потребител
Идеята за Бенчрест-крик е стара и изпитана :yes:
Хората са се сетили доста преди нас ;)
Benchrest25yards051.jpg

Benchrest25yards057.jpg

ShootingRest.jpg
 

andi

Редовен Потребител
Крикът е от Алфа 156. Ползвам го, когато колата е вдигната с друг криk, този служи само за подпирачка /италианска работа - сам не може да вдигне колата/. Хубавото е, че няма луфтове и горе има някакви зъбни колелета, които държат горната основа винаги успоредно на долната. Още един плюс е пластмасовата врътка отстрани.
Наистина го ползвам и за доста по "джаулови" пушки. Избрах гладка дъска за основа, за да може да се ползва от кола и високи уши, за да стои пушката и като се чисти цевта.
 

ROLAND

Потребител
Здравейте Колеги!
Понеже твърде често съм на път, а както се изразява жена ми - съм „Болен от пневматика” ето какво сътворих набързо между две пътувания.

Стойка за мишени:

*Основата е стандартна тринога за камера или фотоапарат-продават се в „Технополис” или в специализиран фотографски магазин. Тази от снимката струва 25 лв. (присъеднителната резба е М6)

* Рамката е изработена, както следва-хоризонталите от алуминиев профил-10х10х1,(4лв за метър) вертикалите от шпилка М4.(1.60лв. за метър). Тази компановка позволява лекота и разглобяемост. Вьншния габарит на рамката е 297х420мм, което позволява закрепването на две мишени-формат А4. Закрепването за алуминия може да стане с хартиено тиксо или с щипки за документи или….

Според мен стойката е удобна-събира се заедно с триногата в сакчето от снимката (L=400 ф100).
Сега тръгвам, ще я изпробвам в някоя нива на път……..

Винаги трябва да се разполага така ,че стрелбата да е в направление, безопасно за околните.

Като се върна, ще направя адаптер, с който ще вдигна рамката над триногата с около 150 мм…. понеже стават гршки……а не ми се иска да купувам нова рамка.
 

Attachments

  • P1010052.JPG
    P1010052.JPG
    349.9 KB · Прегледи: 373
  • P1010053.JPG
    P1010053.JPG
    343.2 KB · Прегледи: 276
  • P1010055.JPG
    P1010055.JPG
    392.3 KB · Прегледи: 253
  • P1010056.JPG
    P1010056.JPG
    407.8 KB · Прегледи: 299
  • P1010058.JPG
    P1010058.JPG
    380.6 KB · Прегледи: 281

Tody

Потребител
Много е хубава стойката,но ако отстреляш главата на статива или самия статив...
 

dilom08

Редовен Потребител
И аз си спретнах една масичка за стрелба от нищо. Плот от една стара секция и материали за 8 лв. от железарията. Идеята беше да влиза в багажника на колата без да се разглобява, но въпреки това я направих да се сгъва и става още по малка. стандартната височина на масите е 74 см. на мен ми дойде малко ниско и я направих 78см. При първа възможност ще я пробвам.
 

Attachments

  • park 0261.jpg
    park 0261.jpg
    221.3 KB · Прегледи: 557

didarai

Редовен Потребител
dilom08 написа:
И аз си спретнах една масичка за стрелба от нищо. ...
Ето една идея и от мен:
not-specified-masa-za-gladene-pdch-plot-bg-142158.jpg

Може и така да се използва направо.Може и да се изреже като бенчрест маса или ако не ви пасва формата ,само стойката и' да се използва.Мислех да си купя и пригодя,но на напоследък ми се смениха приоритетите и се отказах :(
 

dilom08

Редовен Потребител
С маса за гладене не става- не са и разтворени краката достатъчно :p и много шава. Абе доста майсторлък се иска да направиш точен изтрел с такава маса.
 

didarai

Редовен Потребител
andi написа:
и къде е толкова евтина масата за гладене ?
Мисля в Практикер беше.В Кауфланд бяха между 15 и 18 лв.Отделно може и ръкавник да си вземеш.Също сгъваем и става за подпора.Това разбира се на любителско ниво.Няма как да е много стабилна с тези дълги и сгъваеми крака,но пък е удобна за транспортиране.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
ПВЦ тръби, ластици, щипки.... дали ще устискат на канонадата ?
 

suzi1973

Потребител
juli1888 написа:
suzi1973 написа:
Ето нещо и от мен един рест но още не е довършен.
Тя стойката добре , ама няма ли да е малко тежичка за носене насам - натам ???
Колега ще се носи от багажника на колата на 50 или 100 метра понякога на 200м.

CaMyPau написа:
ПВЦ тръби, ластици, щипки.... дали ще устискат на канонадата ?
Ще устиска няма на каде ако ли не ще се променят някои работи то ще се стреля с флоберки и големи калибри за това е толкова тежко и масивно.Като я свърша ще кача снимки.
 

suzi1973

Потребител
Ето това е в завършен вид.Остава една боя да му ударя и готово.
 

Attachments

  • BILD2693.JPG
    BILD2693.JPG
    951.2 KB · Прегледи: 339

lynx

Редовен Потребител
Сузи1973, преди боята му измисли някакво закрепяне на мишените.....
 
Нагоре