Оптики и Монтажи за Пружинни Пушки

Gadnqra

Редовен Потребител
Всичките оптики, които са ти предложили колегите, са подходящи за твоята пушка. За такава пушка, изискванията за оптика са: Фиксирано увеличение, предната леща да не е по-голяма от 40 мм, добре е да няма корекция на паралакса. Колкото по-малко е накичена с екстри оптиката, толкова по-голям е шансът да устиска на отката.
 

BLUNDER

Новодошъл
Кой монтаж е по надежден и щадящ оптиката от силните откати на Магнум ПП. Някой изпробвал ли е двата варянта да изкаже мнение Благодаря!

Варянт 1

Варянт 2
 

Attachments

  • Screenshot_20231227_134150_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20231227_134150_Samsung Internet.jpg
    106.5 KB · Прегледи: 71
  • Screenshot_20231227_134426_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20231227_134426_Samsung Internet.jpg
    86.5 KB · Прегледи: 71
Последна промяна:

t.marev

Редовен Потребител
Кой монтаж е по надежден и щадящ оптиката от силните откати на Магнум ПП. .
Така зададен въпросъг, има два верни отговора:
По-щадящ е първия моноблок.
По-надежден е може би втория, доколкото няма подвижни части.

Ползвал съм само подвижния моноблок и трябва да кажа, че действието му е такова, че изключва каквато и да е повреда по оптиката предизвикана от откат или накат. Оптиката си "плува" съвсем спокойно по релсите и ударите не я засягат. Съмнения относно точността предизвикват луфтовето по това устройства, които подплашиха дори и мене, когато го монтирах. Моят демпферен моноблок / не знам дали това е точния термин/ играеше във всички посоки, когато го извадих от кутийката и се движеше не много уверено. Оказа се, че китайците не бяха стегнали болтчетата по него. След разглобяване, смазване, внимателно центроване и затягане, всичко заспа. Луфтовете изчезнаха, а движението стана леко и равномерно. Въпреки това, има известни хлабини, когато двете части се разместят една спрямо друга, но тук има едно хитроумно решение, което ги центрира и фиксира преди изстрела и обезпечава /доколкото е възможно/ еднаквост при прицелването. Конусовиден щифт, влиза в конусовиден отвор и под действието на пружината обира луфтовете и двете части стават като едно цяло. При моя скромен опит с оптиките, това засега действа безотказно, но докога - никой не знае. Може би за много прециэна стрелба, на големи разстояния, този блок да не е много подходящ, но аз стрелям до 50 метра и при мен засега работи безупречно.
 

IvoMarinov

Потребител
Това
Дали би свършило работа за Браунинга
 

luft9waffe

Редовен Потребител
https://www.versandhaus-schneider.de/product_info.php/products_id/631този съм ползвал,мисля ,че отговаря на вариант 2.Пази оптиките,но след известно време започва да мести попаденията както си иска.Горната и долната част са дистанцирани с 2 двойки о-пръстени и след износването и разхлабването им двете части застават в различно положение след всеки изстрел,точността избега.Махнах пръстените,свалих енергията от 30 на 24 дж и нещата заспаха.Само дето сега си имам прост моноблок за 200лв.
 

t.marev

Редовен Потребител
................Горната и долната част са дистанцирани с 2 двойки о-пръстени и след износването и разхлабването им двете части застават в различно положение след всеки изстрел,точността избега.........Само дето сега си имам прост моноблок за 200лв.
А не могат ли да се подменят тия пръстени с нови?
 

luft9waffe

Редовен Потребител
А не могат ли да се подменят тия пръстени с нови?
Няма как да не могат,но тогава не ги намерих като резервна част.Отделно бяха така деформирани,че размери не е възможно да се свалят.И трето-твърдостта им беше поне nbr90.
 

xpresident

Редовен Потребител
А не могат ли да се подменят тия пръстени с нови?
Болтовете са залепени с фиксатор за резба и при мен се отвиха заедно с резбата. После разпробивах и правих 6мм резби, ама вече става без О-пръстените. Според мен този моноблок е подходящ за пружинки 16-20 джаула, от там нагоре всичко е на късмет. Аз със силна пружинка бих си стрелял на механични.
 

tsankova

Новодошъл
Здравейте, ще ударите ли едно рамо за оптика на Гамо-то? Моноблока-Дампа, оптиката всички казвате Leapers, ама... Каква е разликата между Leapers 3-9x40 Hunter AO MD и Leapers 3-9x40 AO MD и коя да взема? Хънтъра по-нисък клас ли е или какво?
 

Бай Колю

Редовен Потребител
И двете са китайски. Този продавач внася най ниския клас ментета на Лийпърс.
Скалата е с дебели точки на МилДот-а. Губят центровка оптиките. Не бих си взел от там оптика.
 

tsankova

Новодошъл
И двете са китайски. Този продавач внася най ниския клас ментета на Лийпърс.
Скалата е с дебели точки на МилДот-а. Губят центровка оптиките. Не бих си взел от там оптика.
Аха, не ми се е сторило значи това с дебелите точки по снимките в другите сайтове...Дайте насока към нещо читаво тогава.
 

Христо.

Потребител
Аха, не ми се е сторило значи това с дебелите точки по снимките в другите сайтове...Дайте насока към нещо читаво тогава.
Здравей ,разгледай оптиките на Vector Optics в алито има някои на промоции до 17
 
Последна промяна:

Бай Колю

Редовен Потребител
Здравей ,разгледай оптиките на Vector Optics в алито има някой на промоций до 17
...Има някоИ на промоциИ...
 
Нагоре