ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

bleu81

Редовен Потребител
Трябва ми метчик и плашка 29х1може и х1.25мм но е желателно да е х1мм. Никъде не намерих да се продават в БГ.
Има х1.5мм стъпка на мен ми трябва х1мм стъпка. Ако някой знае нещо благодаря! Гледам че ги има в АЛИ-то....много време отива

Този е най от най "обикновените"

https://www.hoffmann-group.com/GB/e...hole-machine-tap-uncoated/p/130000-M29X1?tId=

с поръчка през Солтех но май чакането ще е колкото от али експтес а цената малко по-висока ;-)
 

njatanasow

Редовен Потребител
Я,изтървал съм КУПОНА ;)
Колеги Вие да не объркахте форума с ловния?Тук при "въздухарите" какви са тези дистанции,че ви трябват "лъскави" оптики (не че е лошо де)
Дали е първа или втора фокална ....голяма работа.Тез които стрелят на над 100 метра ,го правят за забавление.Мерят се някъде и улучват някъде.Няма прицелване в точка и попадение там.
Колегата @silver bullet похвали оптиката IOR,ами гледал съм през 36х42 BENCHREST/COMPETITION ,ако трябва да я сравня с Леополда в същия клас си е по калпава.Също е написал ,че не обича да стреля бенч.....ами то си е трудно да направиш 25 еднакви изстрела във ветровито време.Всъшност ще ми е много приятно да се запознаем и да постреляме заедно!
Колкото до оптиките аз ползвам четири Хаука,освен Леополда и съм много доволен от тях!
Е сега може да ме "почвате" :p:cheers:
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Ако не е тайна, какво ще нарязваш, че да не става за струг. Питам от чисто любопитство.
 

silver bullet

Редовен Потребител
Много ми хареса това твое мнение.:cheers: Затова все още съм с оптика на Липърс за 450 лева 10х50 с тръба 30 мм. Какви са ти Хоука и с какви скали? От коя от тях си най-доволен? За бенч реста не си ме разбрал. Ако свикна да стрелям така после как ще стрелям само с предна стабилна упора. Съгласен съм да стрелям от маса, но без задна торбичка или друга упора на приклада. Да си държа приклада само на рамото. Ако победя така ще се зачита ли. :) На тия състезания по бенч при тихо време колко милиметра са най-добрите групи и на каква дистанция?
 
Последна промяна:

njatanasow

Редовен Потребител
Много ми хареса това твое мнение.:cheers: Затова все още съм с оптика на Липърс за 450 лева 10х50 с тръба 30 мм. За бенч реста не си ме разбрал. Ако свикна да стрелям така после как ще стрелям само с предна стабилна упора. Съгласен съм да стрелям от маса, но без задна торбичка или друга упора на приклада. Да си държа приклада само на рамото. Ако победя така ще се зачита ли. :) На тия състезания по бенч при тихо време колко милиметра са най-добрите групи и на каква дистанция?
Разбира се, че може.Заешките уши се ползват когато се стреля на свободен приклад.Всъшност може и без преден рест.Достатъчно ти е една торбичка с пясък.
Колкото до Липърса .Имах такъв 2009 .За мен си е пълен боклук ....но това е само мое мнение!
 

silver bullet

Редовен Потребител
Кое не ти харесва, точно същата ли имаше с фиксирано увеличение 10 пъти и 50мм предна леща? Ако с нея правя групи колкото 10 стотинки на 50 метра без торбички и без маса изкълчен от седалката на колата. Представи си с хубава оптика и от маса. :lol:
 

anibis

Редовен Потребител
Ей тая тръбица карбоновата.Външно 30мм вътрешно 28мм.

Този е най от най "обикновените"

https://www.hoffmann-group.com/GB/e...hole-machine-tap-uncoated/p/130000-M29X1?tId=

с поръчка през Солтех но май чакането ще е колкото от али експтес а цената малко по-висока ;-)
Ей тука ударих кьоравото честно направо си е ТОТО 2 джакпот!!! Само 305£ нищо не са...ей за 600+лв направо ще е изгриза тая резба ебаси цената,тия са.... нямат спирка. Все пак ти блгагодаря колега искаше да ми помогнеш благодаря ти! Но цената е супер,да кажа космическо висока.:cheers:

Kameno Karp

Колега на мен лично казвам на мен, на нож ми е сложно точно вътрешния да дера и то х1мм ама виж външно ок но вътрешния ми е малко трудно и то най вече на карбон. Не че не съм давал на един от тукашните стругари те повечето колеги от Варна си го знаят той е Бог на резбите,много е в час но пък с други работи е гола вода,така е някой е в нещо спец по-по от други и обратното. Та тоя стругарин ми е драл х1мм стъпка, тапи на два карбонови ауспуха:cheers:.
 

Attachments

  • 20210114_165527.jpg
    20210114_165527.jpg
    404.1 KB · Прегледи: 49
Последна промяна от модератор:

njatanasow

Редовен Потребител
Кое не ти харесва, точно същата ли имаше с фиксирано увеличение 10 пъти и 50мм предна леща? Ако с нея правя такива групи колкото 10 стотинки на 50 метра без торбички и маса . Представи си с хубава оптика и от маса. :lol:
Не 8х32-56
Честно казано много съм ги слушал,а пък като ми дойдат на гости все нещо не им е на ред ;)
Кога идваш да го проверим? :):cheers:
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Измествам малко темата, ама ми е интересно. Каква е спецификата при нарязване на карбон, че никога не съм работил с такъв материал?
 

anibis

Редовен Потребител
Твоята обява е супер, цената е просто мехлем за учите ми :cheers: сравнения с 300£ къде са 30£ лека с едната нула са отгоре тия...:wall:

Измествам малко темата, ама ми е интересно. Каква е спецификата при нарязване на карбон, че никога не съм работил с такъв материал?
Без малко да ми е окенза тоя стругарин една тръбица преди доста години, така е за първи път си имаше работа с такъв материал карбон /тръба/ после ми каза че да се реже трябва да е с много остър нож, и с много обороти и е добре да е видия,защото от щирията кобалта остават едни гадни нишки, и не ги ли минеш с епоксидна смола почват да се нищят.
Говоря за от вътре съвсем леко се намазва след като си отрязал парче тръба от този метър който ти е пристигнал от Али-то
За нарязването не знам но и там си има тънкости,както при всяка работа и всеки вид материал. Ей е дурала като го минеш със спирт направо става огледало,ей резбата най вече неръждавейката си иска мазчица от прасенце...ей такива тънкости има че...

А нещо приблизително, както 1/8 се бърка с 10х1 е нищо общо, едната е х1мм другата е х0.9мм да го кажем... с някоя от другите резби ще съм благодарен.
Извинявам се за поредния пост:pardon:
 
Последна промяна от модератор:

njatanasow

Редовен Потребител

Attachments

  • IMG_1244.JPG
    IMG_1244.JPG
    115.6 KB · Прегледи: 49
  • IMG_1245.JPG
    IMG_1245.JPG
    109.7 KB · Прегледи: 48

silver bullet

Редовен Потребител
Навит съм да стрелям и с твоите пушки няма да пипам и въртя нищо по оптиките. Сега съм малко под карантина един вид. Нека се изпролетее и ще постреляме. :cheers:

Като е малко по-хубаво времето да не вали февруари. Може да се видим с Божо, ако има желание да тесваме новата партида слъгове на JSB в 6.35.:rambo:

От Крале ли ги поръча Хоука? Като дойдат по-добри финансови времена. Се колебая между Хоук 8.5-24х42 или Елемент Титан с мрад скалата с многото точки.
 
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
silver bullet Знаеш ли, че Хоука е във втора, а Титана в първа фокална? Хоука е в МОА.
Всъщност, евентуално, скоро може и да продавам такъв Хоук, неразличим от нов. Да спомена само, че на теб няма да го продам.
 

njatanasow

Редовен Потребител
silver bullet Знаеш ли, че Хоука е във втора, а Титана в първа фокална? Хоука е в МОА.
Всъщност, евентуално, скоро може и да продавам такъв Хоук, неразличим от нов. Да спомена само, че на теб няма да го продам.
А такааа,И аз няма да му дам да стреля с мойте пушки! :lol::lol::lol: :bravo::cheers:
 

silver bullet

Редовен Потребител
Добре де ще си стрелям с моята тогава. :rambo:

Обаче като поставя рекорди :winner: Искам от Крал Армс да ми подарят една пушка модел Джъмбо Дазъл. Ако може и 10 цеви правени в различни смени от различни майстори. Дано попадна поне на една цев правена от майстор. На който жена му дава редовно и е щастлив и работи с мерак.

silver bullet Знаеш ли, че Хоука е във втора, а Титана в първа фокална? Хоука е в МОА.
Всъщност, евентуално, скоро може и да продавам такъв Хоук, неразличим от нов. Да спомена само, че на теб няма да го продам.
Знам ги тия работи, но и двете ми харесват много. Това, че са в различни фИскални и фокални равнини и с различна мерна система не ме притеснява. Хоука печели с цена най-малкото, защото има евтини монтажи на UTJ за 30 мм тръба, които са си екстра. От друга страна Титана има по-добра просветленост при здрач и вечер заради по-големия диаметър на тръбата 34 мм и предната леща 56 мм. Но с монтажите ще излезе към 1750 лева. Обаче пък изглежда супер яка оптика. Така, че май ще се спра на него. А и щом Георги дава рамо за нея тя ще е. :cheers:
 
Последна промяна:

njatanasow

Редовен Потребител
От друга страна Титана има по-добра просветленост при здрач и вечер заради по-големия диаметър на тръбата 34 мм и предната леща 56 мм.
Ай сега,самозалъгваш ли се?Здрач и ВЕЧЕР.Ако вечер си осветиш мишената всяка оптика става,а пък за вечер си има нощни оптики.Това че е на 34 мм ,няма да помогне.
 
Нагоре