ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

sess84

Редовен Потребител
тия дни си ровя по пушката на 12-13 градуса ми даде 278 , 275 , паднаха температурите на 4 градуса и вече 268 -272 че си мисля е възможно от -5 до 23-4 градуса си е разлика ..
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Влияе се от повече фактори. Оказва се, че доста голяма разлика при минусови температури може да окаже самата цев, от това с какви допуски е произведена. Един братушка си беше правил тестове с 4 вида цеви(CZ, 2х LW с шок и без и от Лобаев) и трите обаче полирани(Лобаевската си е с покритие). Най-стегнатата откъм допуск CZ му давала най-добри резултати при температури над 10 градуса, но под -10 била най-зле откъм скорост и групи. Лотарската с шок при ниските също била зле. Разлики в скоростите поне от 5-6 м/с при всички цеви. Допълнителни падове идвали и от влошената термодинамика на въздушния поток при ниски температури и при руските условия можело да се стигне и до 20-на м/с разлика. Те използват доста смазки по ГОСТ за спусковия механизъм, и там задължително трябвало също да се мине на почти сух вариант, но със силиконово масло.
Но друг по-отворен колега беше допълнително тествал и самата стрелба в студен въздух. Оказва се, че студения и влажен въздух променя също съпротивлението си на триене и БК на чашката пада също доста. Говори за разлики от по 1,5 МОА на 50 м при 50 Дж дулна енергия с 1,175 грама. Стреляно на закрито " в тире" при 17-18 градуса и от стаята(20 градуса)през отворен джам навън, където било -13.
 

sess84

Редовен Потребител
Много изчерпателно и полезно , на старата ми Славия 631 в студено съчмите и засядаха в цевта ... значи фактори бол
 

Нуцо

Новодошъл
Здравейте,
Интересува ме съществува ли оптика, която да е комбинирана за дневно и нощно виждане.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
https://www.atncorp.com/x-sight-night-vision-rifle-scope-5-18x
Тествани, добре работят и само с тяхната си подсветка през ноща. През деня също.
Не става за "гонкаджийска" обаче.
За "чакало", за наблюдение," заснемане" - супер за парите си. Тази която мина през мен, не може да я нахвали сегашния и собственик... И питат за още даже покрай него цяла дружина.
index.php
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Щях да пускам ревю за тази оптика но видях че Петко я продава и се отказах.
Има 3х14 и 5х20 с вграден далекомер и балистичен калкулатор, вкарват се данните и винаги стреляш на кръст без значение от дистанцията щото оптиката изчислява всичко. Че не са и скъпи..

Ето нагледно за какво иде реч

 

kid

Редовен Потребител
ФТКС

Attachments

  • 20170210_190337.jpg
    20170210_190337.jpg
    219.5 KB · Прегледи: 122
  • 20170210_190327.jpg
    20170210_190327.jpg
    260 KB · Прегледи: 110
  • 20170210_190247.jpg
    20170210_190247.jpg
    201.7 KB · Прегледи: 105
  • 20170210_190233.jpg
    20170210_190233.jpg
    292.3 KB · Прегледи: 106

anibis

Редовен Потребител
Браво Кала,много добре е станала шината.
Само да те питам,това матовото което си постигнал, е от пясъкоструйка нали?
 

methaa

Редовен Потребител
Здравейте колеги, искам да си изпратя оптиката в държава от ЕС. Какво трябва да знам предварително за да си получа парите и оптиката да пристигне безпроблемно?
 

apapazov

Редовен Потребител
Парите по ПейПал , а пратката по Интерлогистика , ДХЛ, ТНТ и др. със застраховка е моето предложение.
Може и с БГ Пощи ,но макар и по евтино застраховката е до 30 евро
 

dberov

Редовен Потребител
Здравейте колеги, искам да си изпратя оптиката в държава от ЕС. Какво трябва да знам предварително за да си получа парите и оптиката да пристигне безпроблемно?
Парите по ПейПал , а пратката по Интерлогистика , ДХЛ, ТНТ и др. със застраховка е моето предложение.
Може и с БГ Пощи ,но макар и по евтино застраховката е до 30 евро

Ако се изпрати с DHL, UPS, TNT или която и да е друга куриерска компания, таксата за услугата ще струва колкото оптиката така че не го препоръчвам като вариант. Най евтино излиза с Български пощи и това че застраховката е до 30 евра не е вярно.
Има една хитринка, не се изпраща като малък пакет а като колет, тогава може да се застрахова до 500 евра, цитирам: "Максимална левова равностойност на 984 лв". Разликата в цената от малък пакет и колет за 1кг пратка е само няколко левчета.
За плащането също не съм съгласен че задължително трябва да е с PayPal, ако купува ДА но в случая той продава, дори ако даде банкова сметка е най добре понеже PayPal ще му удържат 5% комисионна върху получената сума, после ще трябва да плати още $2.50 за да изтегли парите от PayPal в банковата си сметка и финала банката също ще му спре 1% такса за усвояване на парите.
Тарифен калкулатор на БГ пощи >> http://www.bgpost.bg/bg/calculator?scode=
Направих две снимки на изчислена цена за пратка застрахована на стойност 700лв (зная че я продаваш на 650лв) и без застраховка. Застраховката излиза 10лв.

2017-02-11_064831.jpg 2017-02-11_071608.jpg

Та Кире, даваш банкова сметка и като получиш парите изпращаш оптиката с БГ пощи, с проследяващ номер и застраховка, а ако иска да плати с PayPal и не ти е ясно кое-как ми се обади.

п.п.
Ако си получил предложение за закупуване на оптиката от непознат чужденец, внимавай да не те извъртят, има схема за измама.
Оги-пз на два пъти аха да глътне въздух, така че имай го в предвид.
 
Последна промяна:

methaa

Редовен Потребител
Колега, извинявам се за любопитството, ама като ще си купуваш пружинка, защо ще си продаваш оптиката?
Тъй като приключвам с бенреста, оптиката ще ми е излишна. Ще си взема нещо по—подходящо за плякане и може би фт :)
 

Нуцо

Новодошъл
Колеги, заслужава ли си такава оптика (atn x-sight hd ) за въздушна пушка. Надеждна ли е и от къде мога да си я купя в България. Ще я слагам на Херкулес 9мм. Ще успея ли да си я прострелям сам или ще трябва да я нося някъде. Малко съм скиптично настроен към тези смарт технологии, ама може и да греша. Ако някой е имал такава нека даде повече инфо за нея (предимства и недостатъци).
Благодаря
 
Нагоре