ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

lynx

Редовен Потребител
От тия пушки у нас има по една, две бройки.
Едва ли някой ще може да ти даде категоричен отговор.
Мисля, че се оправяш с английския.
Прегледай темата, има интересни неща по твоя въпрос:
http://www.straightshooterschat.com...-and-HW97K?s=438e22885aa6384881c412718ba510d1
 

didarai

Редовен Потребител
Преди около 3-4 години при ПП, нещата със спусъците стояха така :
Cometa Fenix 400 ........................ Между 700 и 1 000 грама
Gamo Mаxima ..........................................1700 грама
Gamo Hunter ........................................... 2250 гр
Weihrauch HW 97 ......................................630 грама
Тези на Еър Армс и Дианата по дани от Пирамид еър са равни и над 1,36 кг.
 

methaa

Редовен Потребител
Благодаря ви!
До колкото разбрах и на двете пушки могат да се свалят до 100-на грама. С подходящо смазване могат да се свалят още 10-20 грама, поне така се получи с рейджъра.
 

lynx

Редовен Потребител
Мен лично ще ме е страх да стрелям с такава пружинка, на която спусъка е толкова препипан :D
Зимата в студа ще си стреля сама, без да ми иска позволение :p
 

methaa

Редовен Потребител
Да, има за какво. Но всичко следва да се изпита подобаващо и да се спазват правилата за безопасното боравене.
 

xpresident

Редовен Потребител
За Армс-а не знам. На Вайраух Record спусъка става много мек само от отхлабване на болчето за настройка, което е достъпно от вън. Стрелях с пушката на pellet и във всяка група 1-вия ми изстрел беше флаер, защото не можах да свинка с толква мек спусък, аз стрелям с по-твърд, а той си го е нагласил така за да е по-близко до другите му пушки, които са спортни. Настройката на 2-рата степен е вътре, тя определя площа на зацепване и ако не я пипаш няма никаква опастност да изтърве.
 

xpresident

Редовен Потребител
Не, нямам кантар. Но по мое скромно мнение, усещането и предвидимостта са по-важни от грамовете. Ако толква държиш, вярвам че може да се настрой много лек, без да има опастност от самострел. Като четох по чуждите сайтове, казват че е една идея по-добър от Армския.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
На Армса спусъка съм го правил толкова лек че и ФТ стрелците са се учудвали ОБАЧЕ става едностепенен и като перце. Риск от самострел няма пробвано многократно, лично аз при такива настройки почуквам пушката умишлено по всякакъв начин, че и аз да съм сигурен в пушката си. Двустепенната настройка е по-твърда но пак си е ОК и определено не е килограм, че и отгоре, обаче и аз не съм го мерил.
 
Последна промяна:

methaa

Редовен Потребител
Свикнах с доста лек спусък и това ще е решаващо при избора на пушката.. Този път пружинна :-[
 

didarai

Редовен Потребител
.. и определено не е килограм, че и отгоре, обаче и аз не съм го мерил.
Ето този http://www.pyramydair.com/blog/2013/11/tx200-mark-iii-part-9/ тук от 790 гр , го сваля на 340 гр на ТХ200 .
На АА проспорт още си му седи като описание 3 либри (1,36 кг) силата на дърпане на спусъка .
http://www.pyramydair.com/s/m/Air_Arms_Pro_Sport/177
Ся .... колко е вярно , не знам . За тва там пише "по данни на пирамид еър " .
Като стрелях с кометата от ръка и бях олекотил доста (но не до край) спусъка , също имах изненадващи ме изстрели докато обирах първата степен и го държах някъде около средата на регулировката му .
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Ето този http://www.pyramydair.com/blog/2013/11/tx200-mark-iii-part-9/ тук от 790 гр , го сваля на 340 гр на ТХ200 .
На АА проспорт още си му седи като описание 3 либри (1,36 кг) силата на дърпане на спусъка .
http://www.pyramydair.com/s/m/Air_Arms_Pro_Sport/177
Ся .... колко е вярно , не знам . За тва там пише "по данни на пирамид еър " .
Като стрелях с кометата от ръка и бях олекотил доста (но не до край) спусъка , също имах изненадващи ме изстрели докато обирах първата степен и го държах някъде около средата на регулировката му .
Не съм чел нищо по този въпрос, аз си стрелям с пушката и говоря за това което усещам и правя ;) За сега не съм барал спусъка, но мисля в интерес на истината малко да го барна, че да получа желания ефект. На една степен се стреля много точно обаче и правя макар и рядко по някой неволен изстрел не в точния момент до като обирам. Надявам се някой ден да се видим да ти я дам да постреляш и да си кажеш мнението, разбира се дано не съм го барал до тогава спусъка :cheers:
 
Последна промяна:

didarai

Редовен Потребител
... Надявам се някой ден да се видим да ти я дам да постреляш и да си кажеш мнението, разбира се дано не съм го барал до тогава спусъка :cheers:
А дано имам тази година време , че миналите 2 лета ми бяха доста натоварени . Последният и предпоследният път на Балкантрейд обаче , .... нещо ми убиха мерака за ФТ . Тъпият ЗОС ми мереше разстоянията както си иска ( с грешка по 7-8 метра и то на средните дистанции) , последваха кофти пропуски при "сигурни изстрели" , а по-добра оптика на ПП няма да сложа . Тези дни започвам обаче нещо ... за фън :D (да си върнем радостта от мощта) и дано се развият бързо нещата и е готово до лятото .
 

didarai

Редовен Потребител
Ами не смятам да ходя на европейско . Стрелям за кеф и не ми се рискува със скъпа оптика върху ПП . Ся ... да гоним некви класирания ще е оправдано , но иначе имам длеч по предпочитани места да хвърлям пари. ...
Издържат , издържат ,....колко да издържат ? Консуматив .
Освен това няка си ...малко ми е тъпо да се подържат едни правила във спорт , само за да се продават оптики по 2000+лв , при положение , че рейндж файндърите вече са масови , по-точни и 10 пъти по-евтини . Ся... на състезание по умения в стрелбата ли сме или да си мерим оптиките ? Да мериш разстояние до преди няколко години .... нямаше алтернатива и тогава ми бе смислено ако се състезаваш сериозно да ги вложиш тези пари . Е ...вече има алтернатива,но не и реакция . Имам си далекомер и предпочитам да си ползвам него . Когато не мога (заради правила) .... ше га фъргам на око . И без това ФТ е нереална ловна дисциплина. Не ме кефи така . За тва стрелям и по дотове.
 
Последна промяна:

xpresident

Редовен Потребител
Е ...вече има алтернатива,но не и реакция .
Има още по-добра алтернатива (и по-евтина) - на всяка мишена да пише на колко метра е :) Ама правилата по една или друга причина са такива каквито са.

Относно риска за оптиката забелязвам по снимките от международните състезания, че почти всички оптики са монтирани с обикновени монтажи, като за ПЦП. Лично аз не бих рискувал с такъв монтаж, но явно издържат.
При нас няма много пружинки за да сравняваме и коментираме, за това съм изкарал от 2015 световното списъка с ползваните оптики на ПП.

Untitled.jpg
 

didarai

Редовен Потребител
Има още по-добра алтернатива (и по-евтина) - на всяка мишена да пише на колко метра е :) Ама правилата по една или друга причина са такива каквито са.
Няма друга. Една е ,но и както казах , на състезания по света не се каня да ходя . Хоби ми е , не спорт , та ако искат и картончета с разстояния да си раздават и да стрелят от фотьойли не ме засяга твърде. Обясних моята гледна точка ,защо няма да сложа друга оптика. Всеки си има негова и си решава . Ясно е , че ако иска да е напред в класацията , трябва да инвестира и в оборудване . Случаят обаче не е такъв.
 
Последна промяна:

xpresident

Редовен Потребител
Не споря, всеки знае за себе си и си преценява какво търси и колко да инвестира.
Отговорих в темата, понеже въпроса за оптика на пружинка до сега е обсъждан повече от гледна точка на нисък бюджет и пушка със силен откат.
 

Dominus

Редовен Потребител
Имам една гатанка чиито отговор не знам. ПЦП на въцдух, на минус 5-6℃ стреля примерно с 290. Какво повишение на скороста мога да очаквам при нормални температури?
 
Нагоре