ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Denisss

Новодошъл
Здравейте колеги ! Нов съм във форума и в занаята.Скоро си купих въздушна пушка втора ръка,за всеки случай смених маншета и уплътнението на цевта. Събирате ли се често групичката от Пловдив.Приемате ли новаци като мен.Имам голям мерак да си прострелям пушката и съответно да науча нещо ново от вас :)
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте колеги ! Нов съм във форума и в занаята.Скоро си купих въздушна пушка втора ръка,за всеки случай смених маншета и уплътнението на цевта. Събирате ли се често групичката от Пловдив.Приемате ли новаци като мен.Имам голям мерак да си прострелям пушката и съответно да науча нещо ново от вас :)
Здравей колега и добре дошъл :cheers: Пиши в тази тема http://forum.airguns.bg/index.php?threads/ИМАМЕ-ХАЛЕ.4018/page-23 мисля че няма да има проблеми да се събереш с колегите и да се запознаеш с тях да постреляте, и да научиш каквото те интересува за хобито :)
 

methaa

Редовен Потребител
Още един въпрос от мен.
В чуждите форуми за огнестрелно оръжие пишат за силата с която трябва да се натягат болтовете които притискат приклада към железарията.
Моята пушка сее съчмите по вертикала. Търсих проблема навсякъде и само това остана да опитам.
Та въпроса ми е някой измервал ли е с каква сила трябва да се пристягат въпросните болтове? Или всичко е на база експеримент?
Пушката ми е Рейнджър.
 

lynx

Редовен Потребител
Съмнява ме да има нещо общо с приклада, махни го и постреляй без приклад и ще се разбере.
Според мен си с дългата цев, която тежи 2 кила и огъва предната част на цевтата кутия.
Жоро-Дилом беше фрезовал на един Рейнджър предната част на цевната кутия в часта, която стъпва върху тялото на клапана и сеенето по вертикала се е оправило.
Но тогава предните 2 винта от 6-те ще служат само за окраса
Не знам дали имаш и осморка на твоя Рейнджър, ако имаш ще е добре да я махнеш за проба.
При мен с по-късата цев и без осморка стреля идеално.
 

methaa

Редовен Потребител
Скорост мерил ли си ?
Последно беше 296м/с. На 60 метра се забелязва най-лесно отклонението - появяват се две линии една под друга на около 5-10мм.
Съмнява ме да има нещо общо с приклада, махни го и постреляй без приклад и ще се разбере.
Според мен си с дългата цев, която тежи 2 кила и огъва предната част на цевтата кутия.
Жоро-Дилом беше фрезовал на един Рейнджър предната част на цевната кутия в часта, която стъпва върху тялото на клапана и сеенето по вертикала се е оправило.
Но тогава предните 2 винта от 6-те ще служат само за окраса
Не знам дали имаш и осморка на твоя Рейнджър, ако имаш ще е добре да я махнеш за проба.
При мен с по-късата цев и без осморка стреля идеално.
Винаги стрелям без осморка. Опитах различен субкалибър, уплътнения на тр. порта, захват... същото е.
Прочетох за натягането и ако това не свърши работа ще мисля за нов приклад.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Проследи връзката Резервоар, Налягане, Закрепване, почти винаги идва от там проблема.
 

methaa

Редовен Потребител
Проследи връзката Резервоар, Налягане, Закрепване, почти винаги идва от там проблема.
Резервоара никъде не докосва приклада. Налягането в което правя опити е от 130 до 100 бара където е платото на пушката, когато излезне извън платото, попаденията се местят надолу осезателно. Закрепването е проверено...няколко пъти.
 

sts1969

Редовен Потребител
Кире, много ниско ми се вижда налягането за плато на пушка, приектирана за ловни цели, да не бъркаш нещо. Не намеквам че не си познаваш пушката, все пак стреляш доста време с нея...но 130 бара ...като при повечето започва от 180. Предполагам че си на метан...но и за метан пак ми се вижда ниско. o_O
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Еми хронографирай тогава тези изстрели от 130-100 бара. Може просто пушката така да си стреля.
Хвани желязото на менгеме, пусни серията и ще си покаже.
 

methaa

Редовен Потребител
Кире, много ниско ми се вижда налягането за плато на пушка, приектирана за ловни цели, да не бъркаш нещо. Не намеквам че не си познаваш пушката, все пак стреляш доста време с нея...но 130 бара ...като при повечето започва от 180. Предполагам че си на метан...но и за метан пак ми се вижда ниско. o_O
Точно за това я обожавам тази пушка - има невероятно плато. Използвам пълния капацитет на метановата бутилка и си свиркам.
Еми хронографирай тогава тези изстрели от 130-100 бара. Може просто пушката така да си стреля.Хвани желязото на менгеме, пусни серията и ще си покаже.
Платото е макс 3 метра за тези 30 бара. Когато я хронографирах, се менеше само десетичнта цифра след запетаята.
Менгеме нямам, но ще потърся. А за какво е най-добре да я хвана? Цевната кутия?
 

lynx

Редовен Потребител
Петко май се шегува за ментгемето или още не е пробвал за да се увери, че с ментгемето няма да стане работата :D
Където и да я хванеш, все е лошо-конструкцията на Рейнджъра не позволява да го стискаш никъде.
008.JPG
Просто свали приклада и постреляй без него, сложи някаква подпора под резервоара.
 
Последна промяна:

methaa

Редовен Потребител
Петко май се шегува за ментгемето или още не е пробвал за да се увери, че с ментгемето няма да стане работата :D
Където и да я хванеш, все е лошо-конструкцията на Рейнджъра не позволява да го стискаш никъде.
Просто свали приклада и постреляй без него, сложи някаква подпора под резервоара.
Ще опитам без приклад, макар да не вярвам да мога да я удържа. След това с различено натягане на болта.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Провери и оптиката.
Един приятел имаше Цайсова оптика със скъсан кръст :eek:
Имаше подобен проблем... е, беше с 7мм ремингтън магнум, но принципа е същия.
 

methaa

Редовен Потребител
Провери и оптиката.
Един приятел имаше Цайсова оптика със скъсан кръст :eek:
Имаше подобен проблем... е, беше с 7мм ремингтън магнум, но принципа е същия.
Нямам друга оптика под ръка, но мога да завъртя моята на 90 градуса.
Много променливи станаха, ще търся здрава тухлена стена да си бия главата :eek:
 

Lamercho

Потребител
Нямам друга оптика под ръка, но мога да завъртя моята на 90 градуса.
Много променливи станаха, ще търся здрава тухлена стена да си бия главата :eek:
Важното е, че Рейнджъра ти разнообразява живота. Представяш ли си иначе колко по-скучно щеше да е :)
 
Нагоре