ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

M_I_T_A_K_A

Потребител
Търся един екселски файл, който чертаеше графика на платоти по зададени скорости.
Някои да знае от къде може да се свали?
 

sts1969

Редовен Потребител
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Колеги, имам следния проблем и ако някой може да помогне.

Хванах се да чистя климатика и насочващите клапи бяха заяли,к напънах леко и строших едната от тях.
Пробвах да я залепя с няколко вида каноколит но тне става. Пластмаса се е спекла с годините и е станала много твърда.
Та ако знаете подходящо лепило което разгражда структурата на пластмасата и при съединяване на двата детайла да се получи като заварка, моля пишете.
 

Dominus

Редовен Потребител
Можеш да опиташ с хлороформ и ацетон. С хлороформ лепих плексиглас. Доста здраво става.
 

dberov

Редовен Потребител
Чел съм за хлороформа но няма от къде да се купи. В моргата работят с Хлороформ та утре ще ходя при един познат и дано помогне да ми напълнят едно стъклено шишенце от хапчета, не ми трябва много.
Счупено е на кофти място, точно до пантичката, лепя го но пусна ли суинга се натоварва и чупи отново затова ми трябва да стане здраво.

CIMG4741.JPG
 

Dominus

Редовен Потребител
Да, хлороформа не се продава свободно. Трябва ти съвсем малко. Лепи се (нанася се) с клечка за зъби. Ако не намериш ще ти пратя 1-2 кубика в някое шишенце от ваксини.
И все пак трябва да знаеш каква е пластмасата. През последните години широко навлезе полиамида. Нищо чудно и да е от полиамид. Той определено не може да се лепи с капчица. Огледай внимателно целият модул дали няма да откриеш маркировка от сорта на PA6, PA66
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Има едно специално лепило на Вюрт, като рядък гел е, черно на цвят, полугъвкаво съединение прави.
Но не е евтино, към 50 и няколко лева. Пробвано е и точно на климатик помогна за счупени пластмасови крачета, лепи каквото ти е нужно.
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Имаше някаква тема за пружини, но не я намирам през телефона. Току що отворих една газова пружина - автомобилна, Лифтомат и отвътре се пръкна това
aabb98f4842364452c6231a6ace6d765.jpg

Дължина 76 мм. Тел 2.55 мм. Външен ф 15.5мм Вътрешен 10.25мм Витки- който иска да си ги чете.
Подарявам я.
Предполагам може да влезе в някой пищак.
 

sts1969

Редовен Потребител
Колеги, имам следния проблем и ако някой може да помогне.

Хванах се да чистя климатика и насочващите клапи бяха заяли,к напънах леко и строших едната от тях.
Пробвах да я залепя с няколко вида каноколит но тне става. Пластмаса се е спекла с годините и е станала много твърда.
Та ако знаете подходящо лепило което разгражда структурата на пластмасата и при съединяване на двата детайла да се получи като заварка, моля пишете.
И аз съм си правил лепило от Ацетон и стружки от същият материал който искам да залепя. Все от някъде ще излязат малко стружки който да разтвориш с много малко Ацетон в някоя малка метална капачка... така че да се образува каша. Съхне доста бързо в зависимост от гъстотата която си постигнал.
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Да, хлороформа не се продава свободно. Трябва ти съвсем малко. Лепи се (нанася се) с клечка за зъби. Ако не намериш ще ти пратя 1-2 кубика в някое шишенце от ваксини.
И все пак трябва да знаеш каква е пластмасата. През последните години широко навлезе полиамида. Нищо чудно и да е от полиамид. Той определено не може да се лепи с капчица. Огледай внимателно целият модул дали няма да откриеш маркировка от сорта на PA6, PA66

Не е полиамид Павка, пластмаса е - същата от която е направен и целия корпус на климатика. С годините цвета на корпуса на климатика и на насочващите клапи започна от бяло да се променя към слонова кост, ако беше полиамид нямаше да си промени цвета, просто пластмасата на клапите се е изморила от обдухването и са станали трошливи.
За Хлороформа знам от преди много години и все се мъча някак да си взема да имам, но сега вече ми трябва за климатика и за няколко отчупени парчета пластмаси по таблата и парното на двете ми коли които поправям вече два месеца и майсторите си оставиха ръцете. Ако не мога да взема от моргата ще ти бъда благодарен ако ми изпратиш съвсем малко хлороформ, разбира се ще си платя каквото трябва щото това лепило на Вюрт за което Петко пише е черно, не ми се свидят 50лв даже ще си го купя за трошляците по колата но на климатика това черно ще ми е трън в очите.

CIMG4816.JPG CIMG4815.JPG
 
Последна промяна:

staz

Редовен Потребител
Ако е abs пластмаса - от години не съм намирал с какво се лепи (то и не търся вече).
Възможно ли е да пробиеш два малки отвора и да ги захванеш посредством нещо (тел, корда и др.)?
 

lynx

Редовен Потребител
Митко, тази площ която лепиш е много малка и затова не може да издържи с лепило.
Защо не изрежеш лента/плочка от бяла пластмаса и да я залепиш отгоре, да стъпи на двете части от счупения детайл? Ще е доста по-здраво.
Аз дори бих го разпробил и ще захвана плочката с тънки винтове или болтове и гайки.
 

dberov

Редовен Потребител
Ако е abs пластмаса - от години не съм намирал с какво се лепи (то и не търся вече).
Възможно ли е да пробиеш два малки отвора и да ги захванеш посредством нещо (тел, корда и др.)?

АБСУРД!
Пантата е счупена в основата и няма как. Ето две снимки които дават по добра представа за счупването.

CIMG4824.JPG CIMG4825.JPG

Защо не изрежеш лента/плочка от бяла пластмаса и да я залепиш отгоре, да стъпи на двете части от счупения детайл? Ще е доста по-здраво.

И това съм го мислил но ми е като краен вариант защото ще работи но ще е грозно, по скоро бих го залепил от долу.
 

dberov

Редовен Потребител
Ако не намеря хлороформ или някое лепило да хване здраво тогава ще го направя със сглобка, бе ще го измисля все някак.;)
 
Нагоре