ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Според мен са имали интерес към сградата а не към теб... Аз щах да съм спокоен.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
По закон трябва да си на 200 метра от населено място ако стреляш с въздушно оръжие, а за огнестрелните е 1000 метра ако някой се заяде го прати да си чете закона :D :cheers:
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
fatalen написа:
две мишени седят непокътнати ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
Не го слушай, Рачо :no: ! И животинките душа носят - нека си живеят на воля. Ама виж за долната мишена с кръгчетата - направи нещо по въпроса, че съвсем "аджамийски" ти изглежда аватара с тез сватбарски "попадения" ;) !
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Я кажете сега,какво ще рече на 200м от населено място? :)
200м от табелите или? :)
Защото на вилата има 1 голяяяяяма поляна и си стрелям там,до сега не съм имал проблеми,но знаели човек кога ще се появи някой досадник :)
 

usera2

Потребител
Alucard написа:
Я кажете сега,какво ще рече на 200м от населено място? :)
200м от табелите или? :)
Защото на вилата има 1 голяяяяяма поляна и си стрелям там,до сега не съм имал проблеми,но знаели човек кога ще се появи някой досадник :)
Мисля, че така е написано в закона, а кой как ще го изтълкува ... според зависи :pardon: Но няма логика да е от табелата, защото не всяко населено място има табели на всичките си пътища излизащи от него. Логично е да бъде от най-крайната сграда. А на вилата освен, че вероятно си в нарушение поемаш и голям риск да целнеш някой любопитко!
 

lynx

Редовен Потребител
На снимката по-долу се вижда много добре за какво иде реч, за обсъждания проблем при ФТ оптиката на Schmidt&Bender и грешното отчитане на дистанциите при разлики в температурата.
Като гледам разграфяването, при големите метри разликите скачат до 5 метра :wall:
 

Attachments

  • p1020091.jpg
    p1020091.jpg
    272.7 KB · Прегледи: 150

praetorian

Редовен Потребител
http://blackpowder-bg.com/?32,en_hawken-woodsman Колеги, някой може ли да ми каже, как стои въпроса с тези реплики, т.е - според сега действащия закон би трябвало притежанието им да е законно, без регистрация, или разрешително за оръжие.От друга страна, как ще си намери човек димен/черен/барут за туй чудо, освен ако не си го забърка сам?Което пък от друга страна законно ли е?Изобщо, интересува ме може ли обикновен гражданин да си ги закупи и да иде да си стреля на обособено стрелбище с такова нещо?
 

angelmr

Редовен Потребител
Не е законно да си забъркаш сам черен барут, или каквото и да е муниции и експлозиви ако става въпрос.
Но и мен ме интересува как стои въпроса за "обезопасените" исторически оръжия. Стария вариант беше свързан с блокиране на механиката, което разваля историческата стойност на оръжието. Та въпроса ми е дали вече е законно да се ремонтират подобни обезопасени оръжия до работещо състояние?
 

angelmr

Редовен Потребител
Чел съм ги, но този закон е много по-объркан от другите които съм чел. Въпроса ми е по-скоро от практическа гледна точка. На теория тези оръжия са разрешени. Но в хилядите алинеи не успях да намеря дали има изискване за тяхната регистрация. Та питам за потвърждение, да не би да съм изпуснал нещо. :) Освен това не знам защо но се чудя дали ремонта на едно такова историческо оръжие да не влиза по някакъв начин към наказателните алинеи. Като му дойде времето ще го прочета точка по точка, но сега питам дали случайно някой не се с сблъсквал на практика и какви са евентуално проблемите с реставрацията.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Трябва според закона да специфицираш къде попада оръжието, дали в чл.4(не се води огнестрелно) или в чл.6 ал.5 и трябва да се обезопаси от сработване.
 

Карлсон

Потребител
Колеги, ще ме насочите ли от къде да си поръчам малко карбоново фолио - за сенника, за двуногата, за тук таме по Асаня, нали знаете луд на шаренко се радва... ;) Ровнах тук таме, в мрежата, на едно място 10лв, на друго 100лв. парчето, питам за нещо проверено и не 20лв./см2... Благодаря на всеки включил се по темата... :cheers:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
В най-близката рекламна агенция или магазин за тунунг. Ако имаш късмет може да са им останали изрезки. Скъпия вариант се ползва за капаци на коли. Там температурната разлика върху толкова голяма площ такова майката на евтините фолиа и за това се слага скъпо. За оптиката не ти трябва скъпо. Успех !!!
 

anibis

Редовен Потребител
Карлсон написа:
Колеги, ще ме насочите ли от къде да си поръчам малко карбоново фолио - за сенника, за двуногата, за тук таме по Асаня, нали знаете луд на шаренко се радва... ;) Ровнах тук таме, в мрежата, на едно място 10лв, на друго 100лв. парчето, питам за нещо проверено и не 20лв./см2... Благодаря на всеки включил се по темата... :cheers:
Пламене отиди при тия дето затъмняват стъклата на колите,при тях всичко има от карбоново,мат и,акрил фолио. Аз самоделката там е закарах иии стана трепач. :yes:
 
Нагоре