ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

ROLAND

Потребител
lynx написа:
Аз не бих си налял киселина в цевите.
Всички знаят, че цевите на въздухарките нямат нищо общо с огнестрелните.
И като хим.състав и като нарези и т.н.

Къде в описанието на продукта прочете, че това е киселина? Иначе съм пробвал метода на Н.Атанасов.
Добре е човек да е по-внимателен, особено ако няма опит.
 

DANNY

Редовен Потребител
lynx написа:
Аз не бих си налял киселина в цевите.
Всички знаят, че цевите на въздухарките нямат нищо общо с огнестрелните.
И като хим.състав и като нарези и т.н.

Има киселини и киселини!
Правилната кисилина с правилната концентрация може да разяде само определения материал или вещество.
Така на този принцип златарите определят каратите при златото.
Различната кисилина разяжда само съответния карат злато и по-ниския за който е приготвена.
Има "златарски" черен камък на който се правят няколко драскотини със съответното бижу.
После се редуват с капкомер различните концентрации кисилина.
Щом се разяжда златото (примесите) значи е по-ниска проба. Щом обаче не реагира е тази пробата или е още по-висока.
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 8q7U7WkA9c
Но тук има хора, които са химици по образование нека те да кажат!
 

dinkata

Редовен Потребител
Само ще ви напомня, че най - вероятно при вас проблема е бил с няколко (2-3-4) чашки, а не участък от 12-15см набито олово ! Дали ще подейства това на такова голямо парче ?
 

lynx

Редовен Потребител
ROLAND написа:
[Къде в описанието на продукта прочете, че това е киселина?

Ванко е написал, че е киселина.
Тъй като той притежава препарата, най-явно е прочел на опаковката какво е.
Ето го:
vanko написа:
И аз съм пробвал само че с Робал Тази киселина буквално "Разказва играта" на оловото и оловните наклепи.Чашките могат да излязат и в течно състояние
 

ROLAND

Потребител
Да!
Може би е смес от слаби киселини. (както казва Дани по-горе)
Добре ще е да видим по-подробни снимки на този продукт. Ако може и информация от Ванко :)
 

vanko

Редовен Потребител
DANNY написа:
Има киселини и киселини!
Правилната кисилина с правилната концентрация може да разяде само определения материал или вещество.

Рачо,
Аз теб на сила не мога да те накарам да наливаш в цевта си каквото и да било,споделям само мнение и знам че Robla Solo Mil e от тези киселини които почистват идеално цевта без да и навреди (прочети внимателно поста на Дани) ;) А инак ти благодаря че ме светна за разликата в цевите на въздухарките и тези на огнестрелните.Ако не беше ти,просто нямаше да знам!
 

lynx

Редовен Потребител
Ванко, написах че аз лично не бих наливал киселини в моите цеви.
Не съм съветвал другите да не го правят. Всеки сам решава за себе си.
Вероятно ако ме сполети описаното от Динката, /10-15см оловна тапа/ може и до по-агресивни мерки да прибегна, само за да опитам да спася цевта, но знае ли човек какво може да го застигне.....
:yes:
 

dinkata

Редовен Потребител
Така и никой не ми каза, дали този продукт ще може да ми помогне с такава "тапа" и вие как бихте реагирали за да не нараните цевта ? :mad: ??? ???
 

andro

Потребител
Става като я нагрееш,после си правиш тежести за въдица.Що за идиот е тоя дето ще вкара 12 см съчми в цевта?
 

dinkata

Редовен Потребител
andro написа:
Става като я нагрееш,после си правиш тежести за въдица.Що за идиот е тоя дето ще вкара 12 см съчми в цевта?
Човека си купува ПЦП, но не знае нито как се зарежда нито как се пълни с въздух, напрасква го на 200 бара и вкарва съчмите наобратно с полата напред и вкарва и превърта една след друга 3-4 в цевта :) И от там нататък се чудел защо не стреля и зареждал наново и наново :lol:
 

njatanasow

Редовен Потребител
Динко,нищо не ти пречи да пробваш това което ти написах,не съм споменавал за киселини,омръзна ми от теоритични импровизатори.
И Дани за твое сведение ,18 години съм бил златар ;)
 

batnan

Редовен Потребител
Че как е разбрал за ПЦП чак, аз лично залитах към ножовете после попаднах на някакъв форум и от там видях Тайлона после се разтърсих и сега съм с тая пушка хем за начинаещи хем ми отговаря на потребностите ама винаги съм знаел че сачмите се слагат с острото напред.Дори и в казармата патроните се слагат с острото напред(най-просто обяснено) :offtopic:
 

vanko

Редовен Потребител
lynx написа:
Ванко, написах че аз лично не бих наливал киселини в моите цеви.
Не съм съветвал другите да не го правят. Всеки сам решава за себе си.

:yes:

Тук не става въпрос за наливане! Капвам 10тина капки,изчаквам около час,след това обезателно Балистол и накрая кордата с бялото парцалче.Резултата е коренно различен от почистване с тампони.И аз мислех преди време че вършат някаква работа но съм се заблуждавал.На етикета който е на шишето има доста дълго описание но е на Немски и не мога да дам повече инфо.Що се касае за тази дълга тапа за която спомена Динката,надали някой е влизал в подобен филм за да даде отговор.
 

DANNY

Редовен Потребител
njatanasow написа:
....................
И Дани за твое сведение ,18 години съм бил златар ;)

Аз злато не съм работил. Работих само със сребро.
НО излъгах ли нещо, че се засегна?! :eek:
Кое не е така както съм го написъл? НЕ СЕ СМЯТАМ ЗА СПЕЦИАЛИСТ И ЗАТОВА КАЗАХ НЯКОЙ КОЙТО Е ХИМИК ДА СИ КАЖЕ ДУМАТА!
Но тук има хора, които са химици по образование нека те да кажат!

batnan написа:
.... после попаднах на някакъв форум и от там видях Тайлона после се разтърсих и сега съм с тая пушка ..........

Каква е тази пушка? Стана ми интересно с какво стреляш.
 

dinkata

Редовен Потребител
Аз питам за даден проблем, едните започват да си обясняват за киселини, други за злато и сребро, трети ми обяснява все едно аз съм ГЛУПАКА вкарал 1000 съчми в пушката си, че се вкарвали с острото, най - вероятно не е ходило момчето в казарма нито през живота си е виждал пушка на живо или най - общо и двете му ръце са наврени до рамото в Г*за !
Можеше просто някой да спомене дали му се е налагало да оправя такъв сериозен проблем или просто да не се намесва вместо да ми казва как се слага чашката !
Не го казвам с лоши чувства, просто заради такива неща някак си форума не върви ?! Моля никой да не се чувства обвиняван или да си мисли, че съм вложил лоши чувства ! 90% от хората които участвахте в дискусията се познаваме и сме приятели и знаете, че не съм такъв човек ! :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:
 

andro

Потребител
Динка ,сега сериозно.Това с киселините са бошлаф.Не помня къде гледах как измъкнаха оловен куршум от стар мускет,.с нещо като тирбушон ,обаче там калибъра е по голям и не им пукаше много за цевта.Така или иначе цевта трябва да се демонтира и дълъг шомпул да се избият съчмите .Така съм измънал около четири набити в цевта на Торун без цевта да пострада особенно ,то и преди това не беше стока.Ползвах стоманен електрод с нанизана шлауфка .
 

batnan

Редовен Потребител
Talon SS Видях в интернет и като начинаещ така си го кръстих , а сега съм със с тая пушка хем за начинаещи хем ми отговаря на потребностите(gamo extreme co2) неправилно съм се изразил като не съм споменал пушката която притежавам ;)
 

petkof

Редовен Потребител
andro написа:
Динка ,сега сериозно.Това с киселините са бошлаф.Не помня къде гледах как измъкнаха оловен куршум от стар мускет,.с нещо като тирбушон ,обаче там калибъра е по голям и не им пукаше много за цевта.Така или иначе цевта трябва да се демонтира и дълъг шомпул да се избият съчмите .Така съм измънал около четири набити в цевта на Торун без цевта да пострада особенно ,то и преди това не беше стока.Ползвах стоманен електрод с нанизана шлауфка .
И аз предлагам, да се свали цевта, след което със свредло от около 2,5 мм. да се направи отвор в чашките намиращи се в цевта.После се навива метчик с малко по-голям размер и една по една чашките се издърпват с него. ;)
 

andi

Редовен Потребител
Николай написа как се прави - това е работещия метод .
Другото са свободни съчинения как да си усложним живота :pardon:
 

ангел иванов

Потребител
Помни ли някой имаше навремето една комбинация от цифри и символи като ги въведеш в телефона (ГСМ мрежа) и като те наберат чуват че абонат с такъв телефонен номер не съществува.
И другата комбинация за изключването на първата.Ако някой колега ги помни,нека ми ги драсне на ЛС. :)
 
Нагоре