ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

FreeMan

Редовен Потребител
ангел иванов написа:
Помни ли някой имаше навремето една комбинация от цифри и символи като ги въведеш в телефона (ГСМ мрежа) и като те наберат чуват че абонат с такъв телефонен номер не съществува.
И другата комбинация за изключването на първата.Ако някой колега ги помни,нека ми ги драсне на ЛС. :)

http://www.ipmart-bg.com/archive/index.php/t-26969.html
 

vanko

Редовен Потребител
ROLAND написа:
Къде в описанието на продукта прочете, че това е киселина?

Във връзка с вчерашната дискусия и препарата
за почистване на цевите,разбрах до колкото можах от преводача че дразни очите,дихателната система и кожата,да се държи заключен и далеч от деца.В случай че има контакт с кожата,да се измие с обилно количество вода,така че за мен не е нищо друго освен киселина.Тъй като препарата е повече от отличен за нашата цел,прилагам снимки и ако колега поназнайващ Немски...моля за превод!

dsc02203_16dda_29732722.jpg


dsc02209_ef664_29732723.jpg
 

angelmr

Редовен Потребител
vanko написа:
ROLAND написа:
Къде в описанието на продукта прочете, че това е киселина?

Във връзка с вчерашната дискусия и препарата
за почистване на цевите,разбрах до колкото можах от преводача че дразни очите,дихателната система и кожата,да се държи заключен и далеч от деца.В случай че има контакт с кожата,да се измие с обилно количество вода,така че за мен не е нищо друго освен киселина.Тъй като препарата е повече от отличен за нашата цел,прилагам снимки и ако колега поназнайващ Немски...моля за превод!

Има страшно много съединения, които не са киселини и имат дразнещо действие.


DANNY написа:
lynx написа:
Аз не бих си налял киселина в цевите.
Всички знаят, че цевите на въздухарките нямат нищо общо с огнестрелните.
И като хим.състав и като нарези и т.н.

Има киселини и киселини!
Правилната кисилина с правилната концентрация може да разяде само определения материал или вещество.
Така на този принцип златарите определят каратите при златото.
Различната кисилина разяжда само съответния карат злато и по-ниския за който е приготвена.
Има "златарски" черен камък на който се правят няколко драскотини със съответното бижу.
После се редуват с капкомер различните концентрации кисилина.
Щом се разяжда златото (примесите) значи е по-ниска проба. Щом обаче не реагира е тази пробата или е още по-висока.
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 8q7U7WkA9c
Но тук има хора, които са химици по образование нека те да кажат!

Всъщност оловото е по-слабо реактивоспособно от желязото и трудно би се намерила киселина, която да разтваря олово а да не разтваря желязо. Под трудно имам предвид невъзможно, понеже конкретно оловото много трудно реагира с киселини.
 

vanko

Редовен Потребител
angelmr написа:
Под трудно имам предвид невъзможно, понеже конкретно оловото много трудно реагира с киселини.

Ангеле,
Не знам колко трудно реагира с киселини оловото,но с Робал-а съм вадил парчета (люспи) оловен наклеп след минаване със шомпул разбира се,докато с Балистола не съм.До колкото знам това си учил,такава ти е и работата и би трябвало по добре да знаеш.При всички случаи е по силен от Балистола. Попадал ми е по ръцете,но след измиване (и то не веднага) поражения не е имало.

P.S. A може и от Балистол до Балистол да има разлика ???
 

lynx

Редовен Потребител
Потърсих състава на този препарат, но естествено немците не са го написали никъде, да не са луди :)
Навсякъде пише само, че е амонячно съединение + специални съставки.
След подсушаване на препарата веднага да се намаже със смазка, заради опастност от корозия.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
прилагам снимки и ако колега поназнайващ Немски...моля за превод!
Абе Ванко, ми то туй не е Немски! Да се внимава да не капне на оксидацията, че после трябва наново да ползваш други препарати за възстановяване пък. И след като пишат че и цяла нощ да оставиш налята цевта е добре - значи не е киселина, коктейлче някакво ще да е.
 

vanko

Редовен Потребител
peko написа:
прилагам снимки и ако колега поназнайващ Немски...моля за превод!
Абе Ванко, ми то туй не е Немски!

Не е на Немски,добре! Фирмата производител е Немска за това съм се и объркал.
Аз не знам чужди езици въпреки че ги учихме на времето,а ти като знаеш можеше да направиш по обстоен превод за това защото ме интересува та дори и да е коктейлче!
 

ROLAND

Потребител
vanko написа:
ROLAND написа:
Къде в описанието на продукта прочете, че това е киселина?

Във връзка с вчерашната дискусия и препарата
за почистване на цевите,разбрах до колкото можах от преводача че дразни очите,дихателната система и кожата,да се държи заключен и далеч от деца.В случай че има контакт с кожата,да се измие с обилно количество вода,така че за мен не е нищо друго освен киселина.Тъй като препарата е повече от отличен за нашата цел,прилагам снимки и ако колега поназнайващ Немски...моля за превод!

dsc02203_16dda_29732722.jpg


dsc02209_ef664_29732723.jpg


Свободен фактически превод:
Снимка№1
Може да наруши покритията на различни части от оръжието.
Замърсяванията по оръжието от този препарат трябва да се отстранят незабавно.
Нарушено покритие може да се възстанови с KLEVER-Quick-Browning.
Дразни очите дихателната система и кожата.
Пазете затворено плътно и далеч от деца.
В случай на контакт изплакнете обилно с вода и потърсете медицинска помощ.
Снимка №2
При остатъци от метал в цевта запушете последната от едната страна с
парче гума или корк.
След това я напълнете до ръба. Изчакайте няколко часа или една нощ.
Ако остатъците са много плътни този препарат ще ги почисти.
Ако замърсяванията са незначителни е достатъчно прекарването на материал, напоен с препарата няколко пъти през цевта.
Цветовете на използвания препарат варират от зелен до син в зависимост от наличието на мед и месинг. При наличие на олово и цинк остава безцветен.
След отстраняване на замърсяванията, цевта трябва да се протрие с чиста материя
неколкократно.
След това трябва да се обработи(протрие) с Балистол.
След тези процедури е необходимо така обработената цев да се смаже с
подходяща смазка и протрие за предпазване от корозия, която може да възникне в последствие.

.....може би не е киселина, но не съм химик и не мога да знам.
Vanko, oт къде може да се поръча това препаратче?
 

angelmr

Редовен Потребител
vanko написа:
angelmr написа:
Под трудно имам предвид невъзможно, понеже конкретно оловото много трудно реагира с киселини.

Ангеле,
Не знам колко трудно реагира с киселини оловото,но с Робал-а съм вадил парчета (люспи) оловен наклеп след минаване със шомпул разбира се,докато с Балистола не съм.До колкото знам това си учил,такава ти е и работата и би трябвало по добре да знаеш.При всички случаи е по силен от Балистола. Попадал ми е по ръцете,но след измиване (и то не веднага) поражения не е имало.

P.S. A може и от Балистол до Балистол да има разлика ???

Честно казано нямам представа какъв тип съединение ще предизвика такъв ефект. Предполагам че е добре засекретено.
 

FreeMan

Редовен Потребител
ROLAND написа:
Vanko, oт къде може да се поръча това препаратче?
Има го в магазините почти навсякъде.
http://pushka.eu/product/%D0%A1%D0%BC%D ... 0%BC%D0%BB
http://www.safari.bg/product/b/bg/1149
http://sotisbg.com/shop/preparat-protiv ... p-716.html

http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?f=51&t=7815 - колегите с огнестрелните коментират роблата...

Моето лично мнение е че прекалено рисково да се ползва профилактично, освен ако не е наложително.
 

andi

Редовен Потребител
имам и ползвам ролба за другите ми пушки , но дори несъм сезамислял да си цапам въздушните с него .
 

vanko

Редовен Потребител
andi написа:
имам и ползвам ролба за другите ми пушки , но дори несъм сезамислял да си цапам въздушните с него .

Анди,
Ти не си критерий бе братле ;) Има един Наско и Робо знам че ги познаваш,вземи ги питай "цапат" ли си цевите с Робал и от кога? Те за това сигурно не стрелят точно и не могат да уцелят и лист А4. Ти обаче си голям разбирач и стреляш по добре от тях като не си цапаш въздухарките с този препарат :-\
 

apapazov

Редовен Потребител
тоя жълтур е кораво копеле :eek: дали ако го грамна с бама с 2гр с 300 мс от 10 метра м/у очите ша му стане нещо
 

praetorian

Редовен Потребител
Аз ли съм окьоровял, или раздела купува - продава в другия форум е мистериозно изчезнал ???
 

dinkata

Редовен Потребител
Абе понеже грам не ми е ясно да питам пак, ако на някой му е известно мога ли да си сменя гражданството без да имам имот във въпросния град ? Например искам да стана Монтански гражданин, ама нямам нито квартира нито къща там ?
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Динка не съм сигурен ама можеш,трябва ти адрес на който да се регистрираш.
 
Нагоре