ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

njatanasow

Редовен Потребител
Аз от 5 год кося с McCulloch, с двигател brigs&Stratton. Само масло и бензин. С оригиналната свещ е. И резервна втулка на оста, че спря в един пън. За по-голяма площ не става с електрическа. И самохода си е хубава екстра! Взех си и тример MTD за по- трудните места.
Става,става,електричката. 50 м. кабел и фърка.От 96 година кося един декър трева.Беше райграс сега е ливадна превъзходна :)
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Аз кося с електрическа косачка а имам бая за косене, защото кося и на улицата.
Имам и трифазна самоделка, но с нея кося много трудни терени, керемиди, камънЕ и тухли.
Веднъж дори и маратонката си с част от кожата под нея.
Останах много разочарован от Гардена, която освен че изглеждаше добре, беше удобна, с лесно позициониране на височината на косене и много високи обороти постигани с ремъчен редуктор.
Ще кажете, ама чудесно. Къде е недостатъка? Досега само хубави неща чухме!
Да, ама не.
Над ножа има турбина, която да изсмуква тревата и да я вкарва в коша, но същата турбина, при преминаване през суха трева и "плешиви" места, където липсва трева, вдига пепел и осили, които набива в мотора, а той горкия колекторен.
Да не обяснявам какво се случва с колектора, когато всичката тая гняс се набие в него.
Същото важи и за лагерите. Платил съм за Гардената повече от 220 лв, но не се сещам колко точно, защото като видях недоразумението, предпочетох да я продам на половин цена и да се отърва от нея.
Та сега съм си купил машина от 80 лв. с мотор без колектор, а с кондензатор и като усетя, че почва да вие, купувам два лагера по два лева, за десет минути сменям и отново на терен и изобщо не се кося, в колко дебела трева съм налазил. Тикам напред, докато спре. Повдигам да поеме "глътка въздух" и отново напред.
Все пак е за 80 лв.
Ще купя нова, ако умре, но едва ли.
 

rivan

Редовен Потребител
Става,става,електричката. 50 м. кабел и фърка.От 96 година кося един декър трева.Беше райграс сега е ливадна превъзходна :)
Е, щом обичаш да ти е трудно, и така става!
Аз кося с това и не го сменям20150614_121755.jpg
Взех я на промоция и не съжалявам.Ако окосиш два дка със и без самоход, ще откриеш разликата!
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Не се заяждам, но твоята май не събира добре окосеното.
Поне на снимката се вижда много изоставена трева, която после ще стане на сено върху другата и трябва да се събира отново :confused:treva.jpg
 

rivan

Редовен Потребител
Да, оставям го да изсъхне и после го събирам и изгарям.Понякога тревата иска много често косене и не мога да и отделя толкова време.Затова си взех и тримера.Като я изпусна само той помага.Отделно има места, където количката не минава!
 
Последна промяна:

njatanasow

Редовен Потребител
Да, оставям го да изсъхне и после го събирам.Понякога тревата иска много често косене и не мога да и отделя толкова време.Затова си взех и тримера.Като я изпусна само той помага.Отделно има места, където количката не минава!

Колега тримера не събира трева.И ко излиза,че се налага повтотно да се трудиш ;) А Елетричката ми си я събира!:cheers:
 

rivan

Редовен Потребител
Ако тревата е 10 см може да я събереш с коша на косачката. Ама като стане до коленете, гъста и дебела, ми е по-лесно да я изсуша и после да я събера.Ако две седмици не отида до вилата, тревата избуява.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Ако тревата е 10 см може да я събереш с коша на косачката. Ама като стане до коленете, гъста и дебела, ми е по-лесно да я изсуша и после да я събера.Ако две седмици не отида до вилата, тревата избуява.

Ееее,моля те за две седмици не става до колени. ;)
 

rivan

Редовен Потребител
Пробвай да не я изнасяш с коша, изсуши я и тогава я събери.Пак ще си говорим, кое е по-лесно.А и къде изхвърляш зелената трева?:cheers:
 

rivan

Редовен Потребител
Накарай мързеливия на работа, да те научи на акъл!
Може да съм по-млад, ама за мен съм му хванал цаката!:cheers:
 

didarai

Редовен Потребител
Така , така ! Давайте ! На доста въпроси ми отговорихте , че до сега нямах това "щастие" да кося и трева .
То май стана материал за нова тема . ???
Не знаех , че толкова колеги си имат тез кахъри .
Поначало мислех дали само с моторна коса да аргасвам , но заради събирането и аз реших , че ще ми е по-лесно с косачката .
Преди малко аргасах с косата половината двор . Мислех , че повече зор ще видя , но видях , че не е кой знае какво . Ще видим събирането .
Оказа се , че не е и баш толкова равно колкото си мислех . Половината е насипана и още неслегнала пръст . На места буреняка бая гъст беше .Почвам да се колебая вече , дали да вземам и косачка или само с косата да карам . ???
Чудя се и с окосената какво да правя, че няма да е никак малко , а няма къде да я горя на голям куп . Същият проблем имам и с клоните , но тях уж ще дойдат да ги извозят . Трева обаче и след месец ще има .
 

njatanasow

Редовен Потребител
Колега и на теб наздраве!Ти косиш от 5 години аз от 25.И аз имам тример,Имам и айратор.Мислиш че не съм ги сравнявал моторните и ел косачки?Освен тревата имам и над 120 не ядливи растения които искат поддръжка и т.н.Няма лоши чувства.Затова не ми говори за акъл и мързел!;):cheers:
 

staz

Редовен Потребител
Бих искал да попитам дали форумът има опция да скрива теми, които не желая да виждам?
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Не съм търсил такава опция, но аз правя така:
Отварям и през бутона "нови публикации" отварям само тези, към които проявявам интерес.
После давам "маркирай всички теми като прочетени" и готово.
Следващия път ти излизат отново само новите публикации.
 
Нагоре