ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

hunter_78

Редовен Потребител
Развива се целия детайл от основата,няма да наместиш пружината от там.Разглобява се през предната леща,сваля се паралакса и пружината и се бърка от там.Другия вариант е разглобяваш от задната страна вадиш тръбата с всички лещи,наместваш или подменяш пружината и мушкаш тръбата.Ако не си го правил ще ти е зор.Пуснал съм снимки назад в темата на разкостен ЗОС разгледай ги.Бях разкостил и лийпърс с преден паралакс но за жалост ни го снимах.Има няколко скрити микровинтчета които държат контра,не ги ли махнеш нищо няма да направиш.Ще я счупиш...
 

hunter_78

Редовен Потребител
Развива се задния пръстен,под него ще намериш микровинтче което държи контра и ограничава въртенето на паралакса...Вероятно е оплескано с фиксатор за резби,внимавай.20200409_125116.jpg
 

De_Marco

Редовен Потребител
Развива се целия детайл от основата..... Ще я счупиш...
Искрено благодаря! Ще пробвам довечера пак, по този начин, въпреки че май увредих единия тумблер от напъване...
Ще споделя резултата със снимки...
 

De_Marco

Редовен Потребител
Значи, при мен разбирам, че трябва да развия ето тук парелакса: IMG_20200409_205313_2.jpg

А, ето тук отзад, е лепено доколкото виждам и не иска да мръдне! Мисля да го нагрея, но се притеснявам да не увредя пластмасовия елемент, където стои кръста. IMG_20200409_205602_1.jpg

А отделно ето тези затворени отвори по капачките на тумблерите открих: IMG_20200409_205441_9.jpg
 

hunter_78

Редовен Потребител
Вероятно вътре вътре има пас винтче,може с отвертка но по вероятно с малък шестограм.
 

dberov

Редовен Потребител
Задай правилно въпроса че не мога да вдяна.
Ако питаш как се води скалата - Half Mil Dot а горе е вградения нивел, а ако питаш на коя оптика е, прикачи линка от където е копирана за да го изследваме.
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Изглежда екстра на първо четене. Въпроса за скалата ми беше евентуално да я вкарам в стрелока, но нещо не намирам такава скала.
 

dberov

Редовен Потребител
Едва ли ще я намериш в стрелок и чаиргън. Лично аз сефте виждам такава скала, не мисля че е крадена 1:1 от друга маркова оптика.
 

didarai

Редовен Потребител
Купих си бензинова косачка Прогарден А400 . За хубостня , инструкциите са само на румънски и нещо не мога да я подкарам . Т.е подкарах я , но спря и ми прилича като на опит да блокира двигателят без масло . Нямам опит с двутактови двигатели . Отляво и се налива бензина , отдясно има масло с щека . Дойде напълнена до максимум с масло . Само че ...не съм слагал в бензина , защото не видях нищо подобно и разбираемо в инструкцията .
Та ся се чудя , да наливам ли в бензина или не , и ако да , за какво е другото масло ?
 

Attachments

  • res_67926a29b740ece5adc07adf186940ce_full.jpg
    res_67926a29b740ece5adc07adf186940ce_full.jpg
    67.8 KB · Прегледи: 27
  • res_a598b025d9b560497d2435b3706a766f_full.jpg
    res_a598b025d9b560497d2435b3706a766f_full.jpg
    66.9 KB · Прегледи: 24

sevdaka80

Редовен Потребител
Щом има щека би трябвало да е 4ри тактова, потърси пропка, и виж на щеката трябва да има 2 деления, маслото трябва да е между двете. Ато е пълно до горе буталото няма необходимия свободех хот в долното пространство.
 

didarai

Редовен Потребител
Щом има щека би трябвало да е 4ри тактова, потърси пропка, и виж на щеката трябва да има 2 деления, маслото трябва да е между двете. Ато е пълно до горе буталото няма необходимия свободех хот в долното пространство.
Има само едно деление МАКС и уж мин . е на върха на щеката. Малосто сега е на максимума . Не знам четиритактов ли е всъщност . Мое предположение е че е двутактов . Ще се опитам да намеря повече инфо и да преведа книжката , макар да не разчитам много на нея .
 

njatanasow

Редовен Потребител
Купих си бензинова косачка Прогарден А400 . За хубостня , инструкциите са само на румънски и нещо не мога да я подкарам . Т.е подкарах я , но спря и ми прилича като на опит да блокира двигателят без масло . Нямам опит с двутактови двигатели . Отляво и се налива бензина , отдясно има масло с щека . Дойде напълнена до максимум с масло . Само че ...не съм слагал в бензина , защото не видях нищо подобно и разбираемо в инструкцията .
Та ся се чудя , да наливам ли в бензина или не , и ако да , за какво е другото масло ?
Евгени
Двигателя е четиритактов.Няма да слагаш масло в бензина.Това ,че маслото на щеката е до горна граница не е проблем.Има ли пусково лостче (водят го смукач,но то затваря въздуха на карбуратора).Пиши кога спира,да се орентираме?Ако искаш ми звънни за да ти помогна!;)
 

didarai

Редовен Потребител
Евгени
Двигателя е четиритактов.Няма да слагаш масло в бензина.Това ,че маслото на щеката е до горна граница не е проблем.Има ли пусково лостче (водят го смукач,но то затваря въздуха на карбуратора).Пиши кога спира,да се орентираме?Ако искаш ми звънни за да ти помогна!;)
Където е червената стрелка има лостче на пружина . Играе го нещо като автоматичен смукач , но как точно е "автоматичен" не ми е ясно , защото като го дръпна с ръка , се връща от пружината назад . Тва ОК , ама ако не го дръпна аз с ръка ( а то не е направено май за това , защото не е като "дръжка" нито удобно , нито може да се застопори ) ....не виждам какво може да го накара да се "отвори" назад .
Това което се случи , е че след работа около 5 мин. моторът угасна . Първият път бе в по-висока трева и реших , че е заради нея . Вторият път обаче го направи на рехава . Блокира и не можех да го запаля(завъртя) от въженцето . Раздвижих го от ножа и го запалих пак . След 10 секунди пак блокира така и се отказах да опитвам повече .
Ножът между другото е с доста тъп връх . Не съм виждал до сега на живо косачка за трева и не знам това нормално ли е . Четох в едно ревю за друга косачка , че собственикът се оплакваше , че е нова , а ножът и не е заточен . И моят е далеч от заточване . По-скоро говорим за връх широк 0,2-3 мм . Абсурд е да се порежеш на него .
Ето я от ЕМАГ . Има и клипче https://www.emag.bg/benzinova-kosac...m-40-l-4690a400/pd/DVP9R7BBM/#product-gallery
 

Attachments

  • Opera Моментна снимка_2020-04-16_191913_forum.airguns.bg.png
    Opera Моментна снимка_2020-04-16_191913_forum.airguns.bg.png
    234 KB · Прегледи: 27
  • Opera Моментна снимка_2020-04-16_193436_www.emag.bg.png
    Opera Моментна снимка_2020-04-16_193436_www.emag.bg.png
    405 KB · Прегледи: 25
Последна промяна:

njatanasow

Редовен Потребител
Гена
Този лост не го пипай,той автоматично поддържа оборотите.Сваляй ножа и до заточи да стане като кухненски нож.Амо имаш шмигел хубу ако не с ъглощлаф…...или с пила.Като го запалиш дай му газ и мини където си окосил вече.Ако не угасне значи ножа ти е тъп много или тревата ти е много висока.Ако има реглаж на височина на косене вдигни я и пробвай
 
Последна промяна:

sevdaka80

Редовен Потребител
Ако ще заточваш виж посоката на въртене, за да знаеш коя страна да заточваш. И ножовете се заточват едностранно, или все едно точиш тесла.
 
Нагоре