ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

anibis

Редовен Потребител
Цвета е ок. Искам само да им сложите черни болтчета ако е възможно , като на снимките и да са минати на пясък !!!
Ок! Нека да станат първо моите на 100% и ще приказваме.
Между другото тия монтажи на снимката не са минавани на пясъкоструйка.
 

gary m

Редовен Потребител
малко време назад, тази тхама сус Sportsmatch информациа. Сега каде? : Rolleyes:
 
  • Харесвам
Reactions: Sen

Dominus

Редовен Потребител
Не знам какво ще произведете накрая, но ето един съвет от мен.
Ако искате да изглеждат по-добре и от фабрични не им режете резбите. Да са само разпробити. Минават се на ситен пясък 100-150 микрона. След пясъка химическо полиране. Едва тогава резбите. Елуксация. Оцветяване. Уплътняване.
 

33%

Потребител
Чух и прочетох малко противоречива информация по темата. Първото беше, че ако оставиш заредена бутилка CO2, след няколко дена постепенно изпуска по малко и накрая я намираш празна. Попаднах на контра-мнения, че при някои си стои налягането и след няколко месеца. Правя си извода, че зависи от модела пистолет и конкретната бройка? Друга теория имаше, че се поврежда пистолета, ако се държи с неизпразнена бутилка... не разбрах някое уплътнение ли се поврежда или какво.
 

sts1969

Редовен Потребител
Въглеродният двуокис (втечненият газ) замразява всичко по пътя си, за това колегите са имали в предвид че поврежда уплътненията. :cheers:
 

Sen

Редовен Потребител
Колеги, едно допитване към опита ви.
При монтаж на оптиката как я "нивелирате"? Сигурно използвате различни прийоми.
Аз лично слагам пушката на торбички, използвам либела, за да я нивелирам, след това приравнявам вертикалната ос на скалата на оптиката по висяща връв с тежест накрая.
Някои използват два или три малки нивелира, поставени върху равни участъци на оръжието (цевната кутия и релсата, например) и един върху турета на оптиката - доколко обаче може да се разчита, че повърхността на турета (ако е равна) е успоредна на хоризонталата на скалата? Някакви наблюдения?
Изключвам по-хай тек изпълненията с лазерен нивелир...
Благодаря предварително за споделени практични решения :)

Още нещо... Да ви се е случвало либелата да не се захваща добре върху релсата? И лек наклон я обезсмисля, според мен.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Напълно ти е достатъчно, така както си го направил.
Като притегнеш всичко, провери пак. Когато стреляш от рамо, може да провериш дали нормалната ти стойка при прикладване дава отклонение от вертикала. Прикладвал съм доста пушки, които на мен ми стоят накриво.....
И като сложиш нивел, поне можеш да коригираш прикладването си.
 
Последна промяна:
  • Харесвам
Reactions: Sen

33%

Потребител
Въглеродният двуокис (втечненият газ) замразява всичко по пътя си, за това колегите са имали в предвид че поврежда уплътненията. :cheers:
Замразяването става от рязкото разширение на по-голям обем газ. Ако има лек теч не мисля, че ще прави някакво охлаждане. А уплътненията така или иначе поемат доста преминаващ газ при стрелба. Все пак навсякъде ли изтича или има и модели, които държат?
 

sts1969

Редовен Потребител
Все пак навсякъде ли изтича или има и модели, които държат?
Нямам кой знае колко голям опит с различните модели играчки на СО2. Имал съм само 2 такива пистолета до сега, всичко зависи от състоянието и качеството на материала, на уплътняващия пръстен на боиния клапан.
 

lynx

Редовен Потребител
Вместо да редиш нивели по равните повърхности на пушката, може да направиш следното:
(Предполагам, че имаш телефон с Андроид и дано не е заоблен острани по стените)
Влизаш в маркета и търсиш приложение Clinometer(безплатно е) или друго подобно.
Това е доста точен ъгломер, сравнявал съм го с истински уред и върши чудесна работа.
Вместо да гледаш балончета и чудесии, смартфона ще ти даде много добра яснота дали пушката не е наклонена нанякъде.
Останалото с висулките и въженцата го знаеш, то е незаменим помощник...

 
Последна промяна:

DGman

Редовен Потребител
Имам питане
Обадих се на 11 места и не намерих кръст за липърс:wall:
предлагат ли се въобще в бг и къде
Благодаря предварително
 

lynx

Редовен Потребител
Имам питане
Обадих се на 11 места и не намерих кръст за липърс:wall:
предлагат ли се въобще в бг и къде
Благодаря предварително
:) Братле, не се сърди за шегата, но това ми прозвуча като:
"Котката ми умря от инфаркт! :confused: в 10 ветеринарни клиники се обаждах и тия кухи доктори отказват да ми продадат сърце за сиамска котка! :wall:"
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
какво каза , какво ???
Обади се в Светия синод-там предлагат кръстове :D
:) Братле, не се сърди за шегата, но това ми прозвуча като:
"Котката ми умря от инфаркт! :confused: в 10 ветеринарни клиники се обаждах и тия кухи доктори отказват да ми продадат сърце за сиамска котка! :wall:"
Тоя форум взе сериозно да се изражда.
Нима не е възможно да се подмени кръста на една оптика? Поназад в темата някой беше писал, че го е правил....
А дали се продават части в БГ не знам.
 
Нагоре