ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Диоптричната корекция влияе на фокусирането на кръста и съответно и на обекта(мишената) която фокусираш с паралакса. Когато сина ми стреля с моята оптика, си навива докрай корекцията, и ако аз почна след това да стрелям и да меря разстояния без да сваля наочника и проверя дали си е на моята отметка, ми дава разлики от по 2-3 до 5 метра след 45-я. При оптики ниско и средно качество съм забелязал да дава отражение дори и на увеличението.
 

anibis

Редовен Потребител
Здравейте!
Искам да попитам по знаещите от мен.
Много ми се ходи на световното по Бенчрест в Словения.
Интересуваме мога ли самосиндикално да отида и да се състезавам,не трябва ли да съм в някоя федерация по-бенчрест?
Какви документи ми трябват да изнеса пушката от БГ?
Ей тия въпроси ме глождят,ако някой знае ще му бъда благодарен да ги сподели.

https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwju75Ornq7VAhVK6RQKHX-lAj8QFggtMAE&url=http://www.wrabf.com/World%20Cup%202017/Preliminary%20Invitation.pdf&usg=AFQjCNGzOWHLeurXiLS_hXk7oAyaChZWrg
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Миро, най-добре им напиши е-мейл с всички въпроси които те интересувст и те ще ти отговорят. Мисля, че ще най-вярна информацията от организаторите.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Миро, поне за пушката не би трябвало да имаш проблем през границите. Една лична покана от организаторите, личната карта и пачката и пътуваш без проблем.
Успех!
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Една много добра идея,за стоѝка за пълнители.
 

Attachments

  • images.jpg
    images.jpg
    5.5 KB · Прегледи: 70

Sen

Редовен Потребител
Предварителни извинения към peko: @peko, дублирах те ;)
TacVector Optics Taurus 5-30x56.
Поръчан от amazon.com, имаше някаква промоционална акция в рамките на часове и цената излезе точно 610 лв. дори след абсурден обменен курс на USD, с безплатна доставка, съвсем по китайски, и аз не можах да се сдържа. Стана някакво чудо - точно 15 дни от поръчка до доставка, не можах да повярвам, когато получих обаждане от куриер днес.
Първите ми впечатления са силно положителни, надявам се в режим на употреба да се затвърдят. Надявам се с крикета 6.35 да се разбират добре.
Минах вече и през банята, ноо не правих нищо неприлично ;) Само увеличение на най-ниското и паралкс на безкрайност и си поиграхме малко с огледалото. Отклонение от оптичната нула имаше само малко по вертикалата, коригира се с 4-5 клика.
Единствена забележка, която не е новост за никой - монтажите. Направо са плашещи. Сложих ги на шината, само за да направя снимка, не знам дали се вижда достатъчно ясно. На живо и с просто око съвсем ясно се вижда сериозно изкривяване на една страна. Ще ги държа в резерва и може направо да ги подаря на някой колега, ако спешно му затрябват, ама не вярвам някой да ги вземе ;)
 

Attachments

  • IMG_20170801_001215.jpg
    IMG_20170801_001215.jpg
    221.2 KB · Прегледи: 66
  • IMG_20170801_001247.jpg
    IMG_20170801_001247.jpg
    215.1 KB · Прегледи: 65
  • IMG_20170801_001823.jpg
    IMG_20170801_001823.jpg
    223.5 KB · Прегледи: 65
  • IMG_20170801_002757.jpg
    IMG_20170801_002757.jpg
    139.7 KB · Прегледи: 65
  • 1501537163097-698803774.jpg
    1501537163097-698803774.jpg
    106.7 KB · Прегледи: 67
  • 1501538835630521929678.jpg
    1501538835630521929678.jpg
    216.4 KB · Прегледи: 70

anibis

Редовен Потребител
Бях помолен от колегата,когато е готов чертежа на монтажите да го пусна във форума.
Както се вижда, фасона на монтажите е като на BKL но захващането е за уивър база.

20526646_1442653892486080_1851927256_n.jpg
 

tchit64

Новодошъл
Здравейте колега anibis,

Прекрасен проект и перфектно технически издържан чертеж, БРАВО!
Възбудихте интереса ми, понеже BKL нямат монтажи за 22мм уивър а аз отдавна се каня да си направя подобни но всеки стругар който съм запитал ми е отказал изработка на такива. Не познавам никой във форума и явно си пишете на лични затова искам да запитам тук за цената на един комплект от тези монтажи, от какъв материал ще се правят, след изработката в какъв цвят ще бъдат...т.н.
Може ли малко подробности.
Благодаря предварително.
 

anibis

Редовен Потребител
Здравейте колега anibis,

Прекрасен проект и перфектно технически издържан чертеж, БРАВО!
Възбудихте интереса ми, понеже BKL нямат монтажи за 22мм уивър а аз отдавна се каня да си направя подобни но всеки стругар който съм запитал ми е отказал изработка на такива. Не познавам никой във форума и явно си пишете на лични затова искам да запитам тук за цената на един комплект от тези монтажи, от какъв материал ще се правят, след изработката в какъв цвят ще бъдат...т.н.
Може ли малко подробности.
Благодаря предварително.[/QUOTE


Цената на един чифт монтажи излиза,ако се правят с цяла черупка,а не раздвоена 100лв. Ако се направят като BKL с раздвоената черупка цената е 120лв.
Материала предполагам ще е Д1Т със сходни качества на Д16Т Анодацията не влиза в цената,има колега тук във форума който може да ви ги направи, каквито цветове ги искате.
Такива са цените,излизат х-50,60лв на монтаж[/QUOTE

Може да видите едни правени монтажи по BKL

20161210_131321_zps19dporo4.jpg


20160101_180016_zpseby3jmii.jpg
 
Последна промяна:

Sen

Редовен Потребител
Да, страхотна концепция. Обаче излизат солени. Дано се появят повече желаещи и дано това да свали цената. Колеги, пишете тук, ако се интересувате, за да видим колко сме.
 

anibis

Редовен Потребител
Аз вече си поръчах едни монтажи,че малкия булпап е на увър база.
 

tchit64

Новодошъл
Колега anibis,

Снимките не се виждат поне от моя компютър.
Цените на монтажите също не се виждат оставайки като цитат, затова ги слагам тук за са ясно видни.
Цената на един чифт монтажи излиза,ако се правят с цяла черупка,а не раздвоена 100лв. Ако се направят като BKL с раздвоената черупка цената е 120лв.
Материала предполагам ще е Д1Т със сходни качества на Д16Т Анодацията не влиза в цената,има колега тук във форума който може да ви ги направи, каквито цветове ги искате.
Такива са цените,излизат х-50,60лв на монтаж
 

lynx

Редовен Потребител
Хубавите монтажи трудно ще паднат под 100 лева, майсторлъка винаги си струва парите.
И добрия майстор си знае цената :)
Преди време с колеги от форума си поръчвахме да ни направят хубави монтажи, цената пак беше около стотарката.
А ги изработваше наш човек и ползувахме отстъпка.
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Обаче излизат солени
Колега Sen гледай да не станат сладки. А вие какво си мислите че тия монтажи труда на човека и материала са 40-50лева ли?
Колега на лични съм ти написал цена тука във форума съм ти написал цена, и ти чета писаниците и не мога да повярвам написаното от теб.
Човека който ги прави монтажите ми каза сложи си и ти едни 20-30лв отгоре "твоето" отговора ми беше ,не те са колеги от форума,каквато е на теб цената и труда ти, такава цена ще кажа и във форума.
Значи можете да си купувате пушки по-2500-3000лв ама ми правите изричния за едни 100-на лева където аз си няма и хал хабер от тия пари.
 
Последна промяна:

tchit64

Новодошъл
Обаче излизат солени. Дано се появят повече желаещи и дано това да свали цената.
За custom поръчка и единична бройка цената си е нормална, виж това ако има желаещи и се съберат 5, 6...10 комплекта, може и да повлияе на цената, но това пак зависи от майстора, дали ще ги пусне наведнъж или ще трябва да настройва машината при всяка допълнителна поръчка. Поне аз така разсъждавам, ако греша нека бъда извинен от колегата anibis.
 

Dominus

Редовен Потребител
Всъщност цена 100-120лв. е повече от нормална. Така например монтажите на BKL до България излизат над 150лв. Сплавта е много смотана, мека и ако ги понапънеш, резбите са чао.
Иначе, за мен този тип монтаж е най-добрият. Никога не ми се е налагала прострелка след сваляне на оптиката с монтажите.
 

Sen

Редовен Потребител
Anibis, благородно от твоя страна да откажеш печалба в името на форума.
И ти благодаря за предупреждението, ще гледам :)
Успех на всички :cheers:
 

anibis

Редовен Потребител
За custom поръчка и единична бройка цената си е нормална, виж това ако има желаещи и се съберат 5, 6...10 комплекта, може и да повлияе на цената, но това пак зависи от майстора, дали ще ги пусне наведнъж или ще трябва да настройва машината при всяка допълнителна поръчка. Поне аз така разсъждавам, ако греша нека бъда извинен от колегата anibis.

Точно това е колега,колегата който ги прави,искаше на куп да ги пусни защото му е много по-лесно когато е настроена един път машината.
Но както се вижда поръчка няма да има,защото за някой хора 100-на лева за тоя вид монтажи им са вижда много,не ценят хорския труд! Да си стрелят с Лиипърс!
Аз защото съм балама си ги поръчах и ако мислите че аз не си ги плащам жестоко се лъжите. Предните монтажи изработени от този колега ми са подарък,заради рождения ми ден!

Мхм. Мерси, ще го имам предвид.

Колега кое ще имаш на предвид,нали ти казах още в началото че преди 4г този колега е изработил монтажи за 34мм тубус за колега от форума на 90лв кое не ти стана ясно че не мога да разбера?
Или си мислите че той човека сега може да е огладнял и сега ще ги изработи за 21.30лв.
Такива айръм тарикатлъшки мисли някъде другаде... да не си сложа и моите 30лв че напълно заслужавате.
 
Последна промяна:

Nikola

Потребител
Точно това е колега,колегата който ги прави,искаше на куп да ги пусни защото му е много по-лесно когато е настроена един път машината.
Но както се вижда поръчка няма да има,защото за някой хора 100-на лева за тоя вид монтажи им са вижда много,не ценят хорския труд! Да си стрелят с Лиипърс!
Аз защото съм балама си ги поръчах и ако мислите че аз не си ги плащам жестоко се лъжите. Предните монтажи изработени от този колега ми са подарък,заради рождения ми ден!



Колега кое ще имаш на предвид,нали ти казах още в началото че преди 4г този колега е изработил монтажи за 34мм тубус за колега от форума на 90лв кое не ти стана ясно че не мога да разбера?
Или си мислите че той човека сега може да е огладнял и сега ще ги изработи за 21.30лв.
Такива айръм тарикатлъшки мисли някъде другаде... да не си сложа и моите 30лв че напълно заслужавате!
Миро, то и на мен цената не ми харесва, щото не са ми по джоба, не знам при другите каква е причината.
Смисъл колеги всеки сам си определя цената и само той си знае колко труд и средства е вкарал в продукта. То и на мен ми се иска да са по 30-40 лева комплекта ама не са и няма как да са. Човека и той семейство храни. Не може да бачка на загуба, пък и не вярвам и печалбата му от тия монтажи да е голяма.
 
Нагоре