ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

xpresident

Редовен Потребител
А с АК свалих коза преди 22 години от 700 метра с механични прибори /как ги мерих 700 метра - със специализиран военен уред/, та... с въздухарката при простреляна оптика 50 метра вече ми клонят към безинтересни
Колега, спестявай ни такива глупости, ако обичаш, наслушали сме се, а и е забранено.
 

Оле

Новодошъл
Колега, спестявай ни такива глупости, ако обичаш, наслушали сме се, а и е забранено.
С нужната доза респект, че си позволя да изразя мнението, че форумът е открит за споделяне на информация. В правилата на форума ясно и категорично е отразено, кое точно е забранено! Въпрос на лична интерпретация е, кой и как разбира сваляне, 700 метра и т.н. При условие, че намирате написаното от мен за глупост, ще се радвам ако ограничим комуникацията между нас - няма нужда да си губим времето в четене на глупости! Наслушването на истории е важно - така се научава нещо, стига да се отсява. Приятна вечер!
 

Ctan4o

Потребител
И аз със нужната доза респект ще изразя мнение. В този форум стреляме по хартия, железа, дъски, капачки, по- добрите по захарчета и аспирини. Лова с ВО е забранен със закон, във форума също е забранено е да се дискутират такива въпроси. Тук има и ловци, членове на дружинки, но никой не пише за това, има си ловен форум за тези теми. Не мисля че е нужно да се ограничава комуникацията, просто да се спазват правилата. Нищо лично, все още не се познаваме но утре може да се засечем на някоя полянка и да стреляме заедно.
 
Последна промяна:

Оле

Новодошъл
И аз със нужната доза респект ще изразя мнение. В този форум стреляме по хартия, железа, дъски, капачки, по- добрите по захарчета и аспирини. Лова с ВО е забранен със закон, във форума също е забранено е да се дискутират такива въпроси. Има си ловен форум за тези теми. Не мисля че е нужно да се ограничава комуникацията, просто да се спазват правилата. Нищо лично, все още не се познаваме но утре може да се засечем на някоя полянка и да стреляме заедно.


С удоволствие, бих се радвал да постреляме!
 

RANGER

Потребител
Здравейте, Питането ми е на калко метра трябва дасе простреля прожинна пушка на механични мерни прибори ? Има ли строго определено разтояние.
Ц
 

dberov

Редовен Потребител
И за това пусна нова тема??
Взе ми го от устата.

Колега, Gemata отваряш тема след тема за които има вече отворени такива.
Вземи прочети правилата на форума, по точно точка 8 >> http://forum.airguns.bg/index.php?threads/Правила-на-Форума.85/

Оптика - тази тема е за тук >> http://forum.airguns.bg/index.php?t...-прострелване-ремонти.64/page-162#post-242303

Газова пружина на Gamo CSI - тази тема е за тук >> http://forum.airguns.bg/index.php?threads/Газови-пружини-за-пневматични-пружинни-пушки.100/page-34

Пазаруване - тази тема е за тук >> http://forum.airguns.bg/index.php?t...СИИ-ЗА-КОИТО-НЯМА-ОБОСОБЕНА-ТЕМА.599/page-182
 

Dominus

Редовен Потребител
Акцента върху следващите снимки е покритието, финалния облик, а не колелото като такова.
Покритието е перла храфит, база. Разредена е с кореселин, който разтваря ABS от който е направен детайла. Така се гарантира много звраво свързване между пластмасата и боята.
При едно пръскане без да съм търсил ефекта бях докарал вискозитет, налягане и количество, които карат повърхноста да изглежда все едно е от графит. Заиграх се и му Фанах цаката. Целта беше да не се разлива, а да стои зърнеста. Окаца се досто трудна задача. Лесно беше да прилича, но покритието от снимките си беше зор. На живо разбива с визия.
 

Attachments

  • P_20170828_122424_1.jpg
    P_20170828_122424_1.jpg
    312 KB · Прегледи: 89
  • P_20170828_122442_1.jpg
    P_20170828_122442_1.jpg
    266.7 KB · Прегледи: 85
  • P_20170828_122505_1.jpg
    P_20170828_122505_1.jpg
    308.1 KB · Прегледи: 87

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Убаво е станало, ама много ша прашасва;). И вземи тренирай та да избиеш ингилизите не само с визия.:winner:
 

Dominus

Редовен Потребител
Е ти пък. Нали и на евроВИЗИЯ отиваме.
За прашасването си прав, ама то като има прах всичко прашасва. Васко помни как си миех цялата оптика в Литва, като се приберем.
Тъкмо ставам от сиеста, тамън като за следобедна сесия (като върнеш 3 часа). Отивам да метна стотина чашки.
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Аз не бих рискувал. Няма да е по добра от тязи която имаш. Според мен събери пари поне за фалкон Т50 или нико. От по достъпните това са оптиките които вършат работа. иначе всяка става ама не върши работа. Това разбира се е лично мое мнение
 

lynx

Редовен Потребител
Преди време търсихме за колега от форума оптика с голямо приближение и да е по-евтина.
Зачетох се в мненията за тази Barska, ...има доста кусури и недоволни клиенти.
Не държи нулата, непрестанно си в прострелка. Проблеми с "откачени" врътки за хоризонтала и вертикала.
Размазване на образа при зуум от 30 нагоре и разни други радости за собствениците.
Единственото хубаво освен цената(в Амазон е 250 долара), е прилично ниското тегло.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Това тегло често е за сметка на по-малкото лещи, които са монтирани вътре.
От там и трудната финна настройка вътре - и като резултат посредствена гледка.
Ако изкочи някой Фалкон Т50 на Острова, скачай му. Добри втора ръка излизат между 250 и 320 паунда в зависимост от оборудването. При този нисък паунд са си добра оферта.
 

xpresident

Редовен Потребител
Аз не бих рискувал. Няма да е по добра от тязи която имаш. Според мен събери пари поне за фалкон Т50 или нико. От по достъпните това са оптиките които вършат работа. иначе всяка става ама не върши работа. Това разбира се е лично мое мнение
Хоука (sidewinder 8-32x56) също мери добре, с колегата pellet я сравнявахме с Бушнела, може би е най-бюджетния вариант. И не е тежка.
 
Нагоре