ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Гледах през въпросната оптика изложена на щанда на Кехел на световното....не е бистра като ШиБ ама и не отсича и не фокусира като Сайтрон. Дадоха такава на световния шампион-в момента е обявена от него за продажба в шутинг дъ бреезе
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Изчетох цялата тема за-колела,тумблери производство и маркиране,но така и не можах да намеря какъв трябва да е външния диаметър на тумблера.Да речем за Big-Niko за да се разграфи лесно.Съжалявам за поредния пост.
 

big_dragon

Редовен Потребител
не можах да намеря какъв трябва да е външния диаметър на тумблера

Зависи от диоптъра, който носиш:cool: и разделителната способност на принтера, с който печаташ...
По-голям диаметър, по-добра четливост, стига да не е по-тежък от пушката:(
За тумблера говоря...;)
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Изчетох цялата тема за-колела,тумблери производство и маркиране,но така и не можах да намеря какъв трябва да е външния диаметър на тумблера.Да речем за Big-Niko за да се разграфи лесно.Съжалявам за поредния пост.


Здравей колега
Всеки сам си решава. Строго индивидуално е.
Едни си слагат, други не...
С което "спестяват" едни 100-на грама от тежестта на пушката.
Моя на Никото е с височина 33 и ширина 45мм.
Мога да помогна с някой и друг чертеж...
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Здравей колега
Всеки сам си решава. Строго индивидуално е.
Едни си слагат, други не...
С което "спестяват" едни 100-на грама от тежестта на пушката.
Моя на Никото е с височина 33 и ширина 45мм.
Мога да помогна с някой и друг чертеж...


Здравеѝ колега,ще се радвам за което.Относно очилата,не нося.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Идеята е да не е толкова голям, че да опира в колелото.. Иначе колкото и да го направиш, после задаваш в чейргън и си принтираш табелка с необходимия размер.

Sent from my A850S using Tapatalk
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги,търся си нещо до към 100лв да сложа на Бам30,някакви предложения,някой нещо по шкафовете?
Гледам в нета един Бушнел 4-16х50 АЕО,ама знам ли дали ще издържи ;)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Leapers от TS серията. Колкото по-малка предна леща, толкова по-добре. Ако е и с фиксиран зуум - супер.
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
То и аз така знам,но...
Това таско дето ми е в подписа е било на Хънтер 1250,Бам21 и сега на Кометата и не е мръднало много години.
Преди това още едно Таско пак някакво варио и то доста читаво.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Аз мога да гарантирам само за това което аз съм ползвал. ЗА другите мога само да предполагам, но не и да давам съвети..
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Някой да има за продаване или да е мяркал в БГ да се продава Bisley Scope Maximiser / Enhancer
LINK:http://www.ebay.co.uk/itm/Bisley-Sc...502548?hash=item2ee7af04d4:g:3FUAAMXQEgpTEQm8
Имам такъв на едната оптика и искам втори за другата - понеже съм с очила и само този модел ми е удобен.
 

ECTOMORPH

Потребител
Колеги, дайте съвет за ефективен и лесно достъпен материал за карантия на "тихото".
Какво поставяте между шайбите?

45 джанки в 5.5... много ми е необходима тишина.
В момента "тихото" е с 3 камери, шайби 10мм, ролки за коса и това е... няма го пълнежа.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Има домакински гъби, които от едната страна имат нещо като пластмасова тел, наситно намотана.
 

ECTOMORPH

Потребител
Супер. А за шайбите с тоя прекомерен диаметър нищо ли няма да кажете... Мисля си че 7мм отвори е по-добре...
 
Нагоре