КОЛЕЛА, ТУМБЛЕРИ производство и маркиране.

apapazov

Редовен Потребител
Искам да си разпечатам от Чеър Гън графиката с кликовете , която да залепя на моя си тумблер 29мм без да правя по голям. На обикновен принтер ми ги дава много размазани и сбити. Виждал съм обикновенни тумблери на които се чете ясно и се виждат метрите без проблем дори и изписани с малки цифри. Маже ли да ми каже някой къде са ги разпечатвали и какъв принтер са ползвали
Благодаря !
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
На всякакъв принтер. Но отваряш файла с Paint или някоя специализирана CAD програма. Ако си задал всичко коректно трябва да стане. При мен се получи от първия път.
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Чертеж на тумблер за NSD 10-50x60
 

Attachments

  • Niko_1_3_final.png
    Niko_1_3_final.png
    17.9 KB · Прегледи: 106

vencibull

Потребител
От какъв материал ги правите тия колела? Какъв е най-добрия диаметър, така че да се въведат метрите коректно без да са много сбити?
От къде може да се намери материал за колелата?
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Материала трябва да е възможно най-лек и здрав - пластмаса, алуминиеви сплави.
За диаметъра и вида на колелото разгледай началото на темата.
Според мен по-добре е колелото да е на две степени т.е. стъпаловидно.
 

rashko

Редовен Потребител
Пробвай за алуминий 8..10..12 мм на плоча режат по вкус и след заплащане .... намира се в Дружба.
http://www.astoilov96.com
А, за колелото и аз съм пред дилема, но според мен трябва да е малко, леко и да върши работа.
® 100- 130 мм издължен от ® 50-60 ще ти свърши работа с деленията в крайните метри.
:) Надявам се да си ме разбрал.
 

lynx

Редовен Потребител
Да, максимално лек и здрав материал трябва за всичко, което се кичи по пушката.
Всичко трябва да е изпилено, изгризано и олекотено на макс.
Ето ги мойте колело+тумблер, не помня грамажи, но са достойни за рекорд по анорексия :D
IMG_5267.JPG IMG_5268.JPG IMG_5269.JPG IMG_5270.JPG IMG_5271.JPG IMG_5272.JPG IMG_5273.JPG
 

didarai

Редовен Потребител
По молба на колега качвам снимки на ексцентричното ми ПК и разликата между отметките на метрите при диаметър на колелото и различните му позиции при завъртане .
 

Attachments

  • DSC00042 (2).JPG
    DSC00042 (2).JPG
    321 KB · Прегледи: 124
  • DSC00043.JPG
    DSC00043.JPG
    319.1 KB · Прегледи: 119
  • DSC00044.JPG
    DSC00044.JPG
    471.5 KB · Прегледи: 120
  • DSC00046.JPG
    DSC00046.JPG
    518.3 KB · Прегледи: 120

vencibull

Потребител
Звъннах на фирмата която колегата рашко е написал, казаха ми че минималната дебелина е 2см, чудя се тва няма ли да е множко? Вашите колела колко са дебели?
 

EMOFLY

Новодошъл
Нещо не сте се разбрали, има различни дебелини от примерно 0.5 до .....,
на сайта има файл със справка с наличности в долния край на таблицата е алуминия.:winner:
 

vencibull

Потребител
Значи са пак се обадих човека каза че под 20мм не режат, машините им не могат? Тоя ли е някакъв нещастник и не иска да се занимава с рязането на 1 парче или аз нещо не обяснявам правилно? Давайте други предложения от къде мога да намеря заготовка?
 

vencibull

Потребител
Потърси из София някой със принтер. Ще стане перфектно, само трябва файл с нужните присъединителни размери да се направи.
Не разбрах? Как принтера ще ми помогне? Какви присъединителни размери? Обясни моля, за първи път ще се занимавам с тая пущина
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ще трябва да занесеш тумблера, на който ще го надяваш, за да му свалят присъединителните размери. И все пак да имаш събрани снимки или чертежи с идеи за формата и размерите. Останалото ще ти го направят там. Разгледай линковете и ще ти "светне" за какво иде реч.
ПП. Ако някой колега има готов 3D модел на някаква програма, също би помогнало. Естествено, при готовност да го "сподели".
 

vencibull

Потребител
Аз искам само диск да изрежат, иначе друг човек ще го стругова, но ми казват че диска може да е минимум 2см дебел което ще дойде множко. Иначе съм решиш колелото да е същото като на дидирай, за да мога да си зареждам барабана от лявата страна. Накратко - 2см дебелина май не ми върши работа?
Ти искаш да кажеш тия с 3д принтерите да ми направят колелото ли? От какви материали могат да го скалъпят?
 

vencibull

Потребител
Аз чета ама като не знам дали “пластмаса (PLA, ABS, Nylon)” е достатъчно здрав материал за тая работа? Ще върши ли работа тая пущина?
 

sts1969

Редовен Потребител
Накратко - 2см дебелина май не ми върши работа
2см. дебелина на заготовката е добър размер, не забравяй че челюстите на струга трябва да захапят някъде, ще има и челосване на материала. Външната периферия на диска ще е около 1см. дебелина, но вътрешният отвор в който ще влезе тумблера на оптиката трябва да по-дълбок от 1см.
 

didarai

Редовен Потребител
....Ако някой колега има готов 3D модел на някаква програма, също би помогнало. Естествено, при готовност да го "сподели".
Ами ... споделих го с колегата , но не знам какъв е този 1 см . на който държи ,особено за заготовка .
Толкова е само колелото на Жоро , но то е съставно/разглобяемо. Като минимум 2 см трябва да му е заготовката , та даже и повече . Според ..зависи . ;)
ю
034356542-big.jpg


034356543.jpg


034095325-big.jpg

index.php
index.php
 
Нагоре