ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

sts1969

Редовен Потребител

sve

Потребител
Не съм гледал през Найтфорс но преди няколко дена пристигна моя Сайтрон SIII Tactical 6-24x50 FFP и мога да потвърдя кристалния образ и перфектния кръст дори при максимален зум(имах малки притеснения заради FFP) Бях полудял да купувам Марч но след доста четене взех Цитрона и въобще не съжелявам.Хората си пишеха че това е оптиката ако търсиш съотношение цена-качество.С разликата в парите между Марча и Цитрона можеш да си вземеш пушка,и то не лоша :) Мисля че пак ще се доверя на марката и за бенчрестова оптика.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
На мен тая ми е мечтата и сигурно ще си остане мечта :(

http://www.optics-trade.eu/shop/en/march-tactical-10-60x52t-2.html


Берка, на самия линк ти пише 10-60 и си викам - че 8-80 е много по-добре... Но като цъкнах на линка ти и се отваря 8-80.. Как стана незнам :):):) ;) И аз не бих върнал една такава ако някой ми подари...
 

dberov

Редовен Потребител
За 8-80 иде реч, прекрасна е но защо в самия линк е зададено 10-60 и аз не разбрах :)
 

sts1969

Редовен Потребител
Кирчо, не се занимавай с глупости, остави огнестрелното на ловджийте да си трепят сърни и глигани. Ти си свикнал да стреляш по хартиени мишени когато си пойскаш на поляната, къде ще търсиш открито стрелбище за огнестрелно оръжие. В края на крайщата ти си знаеш най-добре де. o_O Още повече че трябва да мислиш за пътя на куршума един километър след пропуснатата мишена, за да не намалее рязко популацията на овчари в района :D:cheers:
упс...това исках да го напиша в друга тема май.
 

methaa

Редовен Потребител
Пак съм в отпуска с разглобена пушка. Резултата от това е винаги един и същ :D
За сега съм много доволен от сайтрона. Контраста на оптиката е много по-голям от зоса, никото и конуса които имах преди. Не ми изморява окото и... абе оптиката е супер. Само ако не беше и Миро (анибис) да ми даде да погледна през неговия леуполд, щеше да ми е мнооого по-спокойно.
Ето една снимка през оптиката направена от телефон за 160 лева. Следващия път ще се опитам да направя снимка с хубав апарат.
IMG_20150506_122518_zps3betd9nw.jpg
 

sts1969

Редовен Потребител
Що ти е разглобена пушката пак бре главоч :no: нали продаде Хатсана и взе Дейстейт за да няма какво да разглобяваш...или шило в торба не стой. :D Гледал съм през Леополда на Миро...хубавото си е хубаво но мога само да се облизвам като котарак пред кебапчийница :D Имам си ценови праг който съм си поставил, иначе след този праг навлизам в тъмните дебри на психологията:D:D:D:cheers:
 

dberov

Редовен Потребител
Що ти е разглобена пушката пак бре главоч :no:
Хвърли един поглед в Хасковска група и отговорите са там ;)
Гледал съм през Леополда на Миро......Имам си ценови праг който съм си поставил....
Леуполда е наистина много добра оптика, има и по добри но всеки се простира според чергата си или критериите които си е поставил и си прави сметката.
 
Последна промяна:

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте,някой от вас ползвал ли е апликациика за Андройд хроно?Каква и сравнения с истинско хроно?
Сега се загледах в някакви клипчета в тубата :)
 

lynx

Редовен Потребител
Аз го деинсталирах отдавна, става за фукня пред приятели че уж мери некви си полу реални скорости.
Като всесезонните гуми е, уж трябва да стават за всички сезони, а всъщност за никой сезон не стават :D
Не е хроно като хроно....
 

qtex

Потребител
Здравейте! :)
Има ли пушачи тук, които си свиват цигари да кажат има ли някакъв смисъл? Пуша сравнително малко като една кутия Marlboro Filter Plus ми стига за седмица-двe и като цяло не ми е голям разход. Мога и цял ден да не пуша, но сутрин с кафето и вечер на биричка ако седнем припалвам по 1-2 та си мислех да взема тютюн за свиване и само в такива случаи да свивам по една-две цигари вкъщи. Само че не знам колко бързо би "изветрял" тютюна макар и съхваняван старателно, а и какъв да си взема, че по-тежките цигари ме удрят като чук.
 

lynx

Редовен Потребител
Явно не си "истински" пушач, щом пушиш толкова малко.
Не вярвам, че занимавките с хартийки, филтърчета, машинки за навиване и пакети с тУтУн ще ти харесат.
Тютюните за цигари които продават по магазините са с доста по-различен вкус от този с който си свикнал.
Ако финансово не те затруднява, ти препоръчвам да си пушиш нормални купешки цигари и да не се занимаваш с ръчно направени.
В твоя случай не си заслужава занимавката.
Вземи от познат за проба 2-3 навъртяни цигари и ги пробвай.
 

dberov

Редовен Потребител
Аз пуша Marlboro Filter Plus но по едно време бях си взел тютюн да видя как е. Купих уж най доброто което е на нашия пазар, Mac Baren но след няколко цигари мерака ми бързо угасна и така си стои.
Тютюн за цигари се взима само ако можеш да го издухаш за няколко дена защото изсъхва, губи се аромата и става много силен.
Влагата може да се поддържа с парченце ябълка но за не повече от седмица.
 

methaa

Редовен Потребител
Колеги, някой пробвал ли е какво вертикално отклонение дават съчмите с тегло около 1,165 и 1,185 грама спрямо нулата на 50 метра?
 

andi

Редовен Потребител
пропускаш 2 от 3те величини в това уравнение : скорост и височина на оптиката
 

methaa

Редовен Потребител
Скоростта е 299-302 м/с, Височината на оптиката е 5,03см.
"Спрямо нулата" исках да кажа че оптиката е занулена на 50 метра.
 
Нагоре