ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
"Дистанция" е разковничето!
Преди години, когато имахме достъп до един коридор от 47,5м се виждаха много неща.
При грешни настройки, радликите в групите на 40м и на 47,5м бяха ужасни. Ако мога така да се изразя "геометрията не помагаше", ако се опиташ да "сметнеш каква ще ти е групата на 47,5м на база на групата направена на 40м.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Много колеги в разгара на стрелбата, забравят да гледат за "канта" - демек нивелира и понякога се получават тези разминавания на листа(особено на 11 и 13 ч.).
Ако имат де, щото от там си дава сериозни разлики на големите дистанции.
Пък ако нямат нивелир - пушката и оптиката не са виновни, дори и с перфектни чашки пак ще има отражение на листа.
Аз съм пробвал - балончето в единия край, но още между чертите и точно в средата - и на листа един диаметър(5-6мм) разлика на 25 м. Който му се занимава, нека пробва.
Затова като си нагласям "бабъла", го правя да ми е опрян на чертичката, която виждам лесно, а не изравнен центриран.
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Може, но аз имам и си го гледам винаги. Еле пък от маса.
 

andi

Редовен Потребител
"Дистанция" е разковничето!


Преди години, когато имахме залата , на 100м се виждаха много неща. Затова ме е яд за нея .
За 4.5мм (до 16дж) 60-70метра ще са достатъчни . Моето разбиране е , че което лети добре надалеч , ще е ок и на близо .
 

runi.b

Потребител
Миналата година мерихме главите на чашки еър армс от англия и жсб от магазина в бг.
В англия чашките са три пъти по качествини от нашите боклуци.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Според мен каквото и да правите, каквито и измервания нищо няма да разберете:pТолкова много фактори са ,че накрая ще ви писне.Да не си мислите ,че и преди вас не е имало "луди"на тази тема ;):cheers:
 

5ko

Потребител
Тя топлата вода винаги трябва да се търси ...покрай търсенето се намират и други неща. Но подобре е да се чете и то внимателно.
 

staif

Редовен Потребител
Според мен каквото и да правите, каквито и измервания нищо няма да разберете:pТолкова много фактори са ,че накрая ще ви писне.Да не си мислите ,че и преди вас не е имало "луди"на тази тема ;):cheers:


винаги има какво да се разбере...винаги..само мерак да има ..доскоро хабер нямах -или по скоро бях скептичен че 5,53 е по добре от 5,52 а и не само това .. да е жив и здрав Берката (Митака) и всички ние барабар с него,че повечето неща от него ги знам :cheers:
 

Gogo

Потребител
Може ли малко консултация, понеже съм доста неопитен. Искам да си взема някаква оптика за близко разстояние, около 10 м, за моя пистолет Crosman VIgilante 4.5mm.

Проблемът е, че съм с диоптрични очила за близко виждане, което ми създава проблем с мерника. Ако съм слаби очила, виждам добре мишената, но мерните прибори ми се размазват. Ако съм с по-силни очила виждам мерника добре, но мишена е размазана. Мисля че оптика с малко увеличение, примерно 4х30, но с възможност за близък фокус би ми свършила работа.

Как да се ориентирам за минималното разстояние на което мога да фокусирам? Бихте ли ми препоръчали подходяща оптика?


Оптиките за пистолет са по-различни от тези за пушки. разстоянието от задната леща до окото на стрелеца трябва да е по-голямо. Стават всички на които пише "Long Eye Relief". Според мен най добре е да си купиш зелен лазер или най-много бързомерец. Леки са и с пистолет много по-лесно се прицелваш..

Пищак - 10м = бързомерец

Много благодаря. Ориентирам се към бързомерец. А как да тълкувам параметъра - зрително поле - 15.8 m @ 100m ?
 
Последна промяна:

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Оптиките за пистолет са по-различни от тези за пушки. разстоянието от задната леща до окото на стрелеца трябва да е по-голямо. Стават всички на които пише "Long Eye Relief". Според мен най добре е да си купиш зелен лазер или най-много бързомерец. Леки са и с пистолет много по-лесно се прицелваш..
 

Dominus

Редовен Потребител
Аксесоар за цитрона - ХФТ бленда.
605dc7dc5dd8f1c2454f1120120b714d.jpg
644e28dc48717251df163ca88979f619.jpg

Доста ефективно. Гледа от 7-8м на 24Х
 

dberov

Редовен Потребител
Колко мм е отвора. Аз тествах различни по големина отвори с алуминиево фолио и ще си правя от предна капачка с отвор 4мм.
 

Dominus

Редовен Потребител
Не е ли твърде малко 4мм?
Първо бях разпробил с 5мм., но после разширих до 7.
 

lynx

Редовен Потребител

Dominus

Редовен Потребител
Ще трябват отделно шерпи да носят снарежението. Баси бурията
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
;)Мерси, теглото ще го прежаля, ама няма да ми ходи на Крикета - по-дълга е от него...
 

methaa

Редовен Потребител
Не намерих никакви луфтове по пушката, а ми се искаше да има. Сега вече не знам къде е проблема, може би трябва да отида на църква :D
Някой опитвал ли е да бута съчмите на ръка в цевта без да използва дотиквач и еднозарядна плочка? Размера на главата трябва да си проличи от различното усилие което е необходимо да мине съчмата през дулния срез ???
 

qtex

Потребител
Не съм си играл много много компютърни мрежи, но какви са хватките при разпределянето на интернет през суич?
Сестра ми използват интернет на Мегалан заедно със съквартирантката си и си го разпределят чрез суич. Всяка си има пуснато статично IP, настройките са им направени (Windows 7) и въпреки това единия лаптоп след всеки рестарт няма интернет и се налага обаждане до Мегалан, които обновяват нещо и интернетът потича, но са толкова прости, че не могат да кажат къде е проблема и се налага аз да умувам по телефона кой на кого какво казал и къде се губи връзката. За 1 седмица support-a на Мегалан измъдри да се изключат настройките за споделяне на локални устройства и принтери ( и никой не разбра от какво значение беше това упражнение). Проблемът се появява след няколкодневно спиране на интернета, защото не е бил платен. И сега при повторното му пускане омазаха неща. През това време нищо не е било променяно в настройките на лаптопа.
 

lynx

Редовен Потребител
Причините може да са много, трябва да отидеш при сестра ти да огледаш нещата на място.
Ако махнеш статичните адреси, рутера да раздава автоматични, дали ще се оправи проблема?
Виж дали някой от комповете няма вечно включен торент клиент?
Знам от познати, че Мегалан имат ограничение за броя на сесиите.
Възможно е торент клиента да захапе всичките сесии и интернет-капут.
Този комп, който след рестарт няма нет, плюе ли някакви грешки след зареждането на Уина?
IP конфликт или нещо от сорта?
 

qtex

Потребител
Ще го мисля ако до 1-2 дена не намери решение ще ида да погледна. Дотогава ако трябва да им звъни след всеки рестарт да го прави.
Ако беше рутер е лесно. Имат настройки и имаш някакъв контрол върху него. Суичът мята пакетите автоматично и на теория не виждам къде може да прави проблем щом всеки компютър след суича си е с различен IP-адрес.
Подозирам, че има някакво омазване с MAC адреса: ако в настройктие на Network address е оставено Not present и след рестарт съответно да няма съчетаване между MAC-a записан при Megalan и подавания от компютъра. Не съм сигурен дали е възможно, но подозирам, че може и да се получава нещо подобно.
 
Нагоре