ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Адаш, две от тези 6-25 с ниските вече съм закичил, от доста време и 10-40 с високи турети, другата 4-14 ми идва малко увеличението.
По-горе бях пуснал и линка откъдето ги поръчвам. Скоро може би още една ще заръчвам, ама дано долара малко падне.
Но въпреки курса си струват парите.
Повече препоръки трябват ли ти?
 
Последна промяна:

petkof

Редовен Потребител
Не ми трябват повече препоръки!:)
Бях останал с впечатление, че твоите са с високите турети.
 

andi

Редовен Потребител
Понеже в друга тема се коментираха новите милдот скали на Акушот серията на Липърс . През мен са минали 4 варианта :
-1. стария известен 6 точков милдот
-2. 9 точков , дебел колкото 6 точковия
-3. 9 точков по-тънък (като следващия)
-4. 9 (или 10) точков тънък 1/2 милдот - тази върви само с Etched Glass Reticle и са скъпи

Мини серията е с предна леща 44мм , дълги са 26-27см .
От тази серия за нас е 3-12х44 - има я със всичките 4 варианта на скалата , или 4-16х44 - има я само с 2ри вариант .
Фулсаиз серията е с предна леща 56мм (4-16, 6-24, 8-32) , дълги са 39-41см . Тях съм ги виждал само с варианти 1 , или 4 .
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Според мен става за БАМ 30.
Само че БАМ 30 за нищо не става!
Не говоря празни приказки - имал съм такава пушка и съм изстрелял с нея над 10 хил. сачми :exclaim:

п.п. Ако те устройва 8-10 санта група на 25 метра, значи става...
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Няма да стане, моноблока е 120 мм дълъг, а оптиката е от късите 24-26 см. (поне на мен такава ми изглежда) и позволява моноблок 80мм дълъг. Аз имам такава но без подсветка и го гризнах с един моноблок, ей така си прашлясва в шкафа. Най добре питай в магазина на колко дълъг моноблок може да се монтира или ако идеш на място си го измери ти .
 

petkof

Редовен Потребител
Понеже svetlin ivanov пита и за оптика към пружинна пушка , ще го посъветвам при избора на такава от предложените му доказани оптики, по възможност да избере някоя без възможност за диоптрична корекция.Ако все пак на оптиката има такава да я завие до край и така да стреля, като следи да не се развива сама.Аз натроших няколко Липърса докато го разбера това!:)
 

aandreev

Потребител
Някой препаралаксирал ли е Nikko Stirgling Targetmaster 10-50x60?
И ако да - какво е разстоянието върху голямото колело между белега за 40 - 45 и 50 метра, за да знам дали да се занимавам...
BTW на ZOS-a едно време бях постигнал доста добри резултати :)
 

lynx

Редовен Потребител
Ако го направиш да гледа от осмия метър, със сигурност разстоянието при големите метри/40-50/ ще стане по-малко.
 

aandreev

Потребител
Оптиката сега хваща от осмия.. :)
Мисля да я направя да фокусира от 10 - 11 м. , като по този начин би трябвало да увелича дистанцията между 40-45- 50 метра..
Понеже ми писна да бърничкам по ZOS-a, навремето и.. за това ми се иска да питам, ако някой е препаралаксирал тази оптика да сподели впечатления... иначе аз ще съм първия :)
 
Последна промяна:

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Моя таргетмастер хващаше и 7-я метър. Нямаше промяна към по-добро като го направих от 8-я и затова го върнах. Доколкото помня, четох някъде че устройството им е различно и затова този ефект като на другите не е така изразен и тук...
 

aandreev

Потребител
Значи мишените от 40 до 50 метра ще ги свалям по усет :)
Няма да е лошо да се раздава списък с разстоянията до мишените :p
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Таргетмастера поне моя, си хващаше спокойно и над 40-те. Само към 48-50 не правеше голяма разлика. С повече тренировки ще му свикнеш. ФТ ли му е скалата или мил дот?
 

andi

Редовен Потребител
Последна промяна:

Niko2506

Потребител
Здравейте, някой ползвал ли е оптика Gamo 6x40 WR (като на снимката) ? Някакви мнения за нея ? Сори ако съм объркал темата :)
 

Attachments

  • prod_17820_10Xrc1_large.jpg
    prod_17820_10Xrc1_large.jpg
    231.5 KB · Прегледи: 31

methaa

Редовен Потребител
Аз ползвах подобна (3-9х) на Гамо Цфх с газова за около една година. Не съм имал абсолютно никакви ядове.
Скалата ми беше дуплекс.
Поправка [emoji4]
WR е with rings на български означава че е има монтажи.
http://www.gamo-airguns.co.za/optics.html
Това че е влагоустойчива го прочетох в тукашен сайт. :cheers:
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Стандартните моноблокове по никакъв начин не пазят оптиките от отката.
А тези, които имат "донякъде предпазват", струват колкото три оптики Гамо.
 
Нагоре