Новак , Помощ за избор

Anthony Damn

Новодошъл
Привет на всички , от скоро се закачих да стрелям с ВО един приятел ми услужи с неговата за кратко но се наложи да е върна .
Имам бюджет от 300-350 лева и съм се спрял на няколко модела :




доста четох и съм наясно с основата , но за модел не мога да се наканя , всяко мнение и предложение ще ми е в помощ , Благодаря ви предварително
 

Hidden

Редовен Потребител
Добре дошъл във Форума!
Аз със сигурност не бих взел тази:
Хем е по-скъпа, хем няма мерни прибори. Следователно ще трябва да стреляш само с оптика. Оптиката от комплекта не е ясно колко е добра. Имай предвид, че пружинните пушки разбиват повечето оптики.
Отиди в магазина и избери една от другите две - виж коя ти пасва по-добре на тялото при прикладване. Огледай и цевните кутии - май и двете са полимерни, но ако все пак греша - ввземи тази, която е метална.

Ето тази пушка също се вмества в бюджета:
 

LogiBG

Редовен Потребител
Да не разводнявам темата защото съм стрелям само веднъж с гамо но във форума се продава комета 400 с газова и 1250 гамо на близки цени. Ако искаш ги погледни обявите. Например на кометата спусъка съсигурност е много по-добър, лично мнение ако ще е една от тези които си харесал пак е добро начало.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Нориките във ВИПа едва ли ги има а ако е останало нещо то е стока прехвърляна с години по складове,вече читавите са подбрани и остатъка не са за новаци.Но ВИПа си внасят Гамото та се поразходи до там,имаха и Стожери в този ценови клас,добре е да си купиш пушка от вносител при евентуален проблем по-лесно се уважава гаранцията.Успех!
П.с
Относно магазина,който си посочил съмнявам се цените и наличностите да са актуални
 
Последна промяна:

Amfo

Редовен Потребител
Аз бих те посъветвал да си вземеш в 4.5 не ти трябва 5.5 . Имам гамо в 5.5 харесвам е но мога да кажа ,че сгреших ,че не взех в 4.5 . Но всеки ,който не е запознат се хвърля на голям калибър и джаули . Почти щях да направя същата грешка ,когато купувах PCP но взех 5.5 вместо 7.62 .
 

Hidden

Редовен Потребител
Ако си като мен и не държиш да е чисто нова, бих ти препоръчал тази:
Класически модел на Гамо, славещ се с добра точност.
Още една препоръка: отиди да я пробваш с човек с опит с пружинките и хронограф ;)
 

t.marev

Редовен Потребител
................доста четох и съм наясно с основата , но за модел не мога да се наканя , всяко мнение и предложение ще ми е в помощ , Благодаря ви предварително
Здрасти! Добре си направил че си попорочел това и онова, обаче искам да ти обърна внимание върху една често допускана грешка - тръгваш от т. наречения бюджет. Бюджетът е нещо относителелно, днес е един, утре е друг....Важното е да си изясниш за какво ти трябва пушката, нататък е лесно. Може да хвърлиш едно око тук https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Избор-на-въздушна-пушка-нЕкои-съображения.11924/ може да ти е интересно.
Иначе избраните от теб пушки са си екстра, но както казва Kifa, по-добре купувай от вносител. В Пловдив има матазин на ВИП , в Каршака е, срещу 3-то РПУ, мини да хвърлиш едно око. Наистина, вземи си пушка с мерни прибори, има време за оптика. В магазина няма да ти дадат да стреляш с пушката, но може да я огледаш подробно. Не се плаши от пластмасата - където трябва си е метал. В този магазин продават и Браунинг, чудесна пушка, но са повече от 24 джаула е трябва да я обявиш в КОС. Щом си се насочил към този тип пушки, по-подходящия калибър за тях е 5.5 мм. По-малкият калибър 4.5 мм също става, но ще останеш разочарован - той е за други пушки и друг вид стрелба.
Успех в избора!
 

redsox

Редовен Потребител
Добре дошъл колега. За бюджет 300-350лв в тази ценова ниша според мен няма смисъл нищо да се купува. Хем си дал пари, хем не получаваш кой знае какво. Моя съвет е да вземеш някой китайски евтинджос B3-3 има ги за около 90-100 кинта. Екстра е за стрелба по кенчета и капачки. Ако толкова много се зарибиш, започни да спестяваш за нещо наистина читаво. Weihrauch, Diana или AirArms например. Но там цените са съвсем в друго измерение, както и качеството. Но според мен пропусни целия пълнеж пружинни пушки в диапазона 300-400лв, та дори и до 500лв.
Късмет с избора!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Добре дошъл колега. За бюджет 300-350лв в тази ценова ниша според мен няма смисъл нищо да се купува. Хем си дал пари, хем не получаваш кой знае какво. Моя съвет е да вземеш някой китайски евтинджос B3-3 има ги за около 90-100 кинта. Екстра е за стрелба по кенчета и капачки. Ако толкова много се зарибиш, започни да спестяваш за нещо наистина читаво. Weihrauch, Diana или AirArms например. Но там цените са съвсем в друго измерение, както и качеството. Но според мен пропусни целия пълнеж пружинни пушки в диапазона 300-400лв, та дори и до 500лв.
Късмет с избора!
Абсолютно вярно. Изключително смислен пост. По-добре да не се купуват боклуци, които после се търкалят, неизползваеми, или се продават на половин цена. За този бюджет, може да пробваш някой Меteor - АR1000 Magnum. Според мен, ако държиш на пружинна пушка, се насочи към калибър 4,5. По-висока начална скорост, по-изправена траектория и т.н.
 

lu-bo

Редовен Потребител
Наскоро един приятел се зариби за ВО и се спряхме на Метеор AR-1000.Понеже е от Видин а там няма се наложи Аз да я купя от Vip-a и да му я занеса.Пушката се оказа много добра,цената и е 149лв. и въпреки това няма да го откаже от ВО.От 20м. бирени капачки на мерни прибори не са проблем.Сега предстои монтаж на ГП и маншет от Норика.
 

Anthony Damn

Новодошъл
Благодаря на всички за мненията, ама аз пак да си попитам пък за това



хем ще останат стотинки за чашки (Метеора по-силен ли е ?)
 

t.marev

Редовен Потребител
Благодаря на всички за мненията, ама аз пак да си попитам пък за това



хем ще останат стотинки за чашки (Метеора по-силен ли е ?)
Тази пушка е малко по-различна, с долно зареждане е. При нея цевта не се "чупи", а има допълнителен лост с който се натяга пружината. Аз лично не ги харесвам - по-тежки са, по-бавно и трудно се зареждат.....и други такива. Твърди се, че са по-точни, защото цевта си стои цяла, но това не е много сигурно. Метеора май е малко по-силен, но е дългичък, ако не си над 180, няма да ти е удобен, иначе били много издържливи. Колегата redsox е навъртял няколко хиляди изстрела на неговите Метеори.
Гледай магазини в които можеш да отидеш и да видиш пушката на място. Тези онлайн магазини, често нямат това което им е на сайта, пък и пушка не можеш да поръчаш онлайн.
Ти каква пушка беше взел от приятел?
 

Hidden

Редовен Потребител
Само прикладът ли? Тази пушка е с доста заложени заводски проблеми.
Вземи си направо един Метеор в 4.5. Имам пружинен Крал и мога да кажа, че изработката на Метеора е на по-високо ниво. Слабото му място са мерните прибори - няколко колеги са се оплаквали.
 

redsox

Редовен Потребител
Тази пушка е малко по-различна, с долно зареждане е. При нея цевта не се "чупи", а има допълнителен лост с който се натяга пружината. Аз лично не ги харесвам - по-тежки са, по-бавно и трудно се зареждат.....и други такива. Твърди се, че са по-точни, защото цевта си стои цяла, но това не е много сигурно. Метеора май е малко по-силен, но е дългичък, ако не си над 180, няма да ти е удобен, иначе били много издържливи. Колегата redsox е навъртял няколко хиляди изстрела на неговите Метеори.
Гледай магазини в които можеш да отидеш и да видиш пушката на място. Тези онлайн магазини, често нямат това което им е на сайта, пък и пушка не можеш да поръчаш онлайн.
Ти каква пушка беше взел от приятел?
И двата метеора бяха в 4.5 и вече са с други притежатели. Докато бяха с мен не съм имал никакви проблеми. През годините съм минал и през Gamo, комета, Норика. В момента съм си запазил една В3-3 и хатсан 125 (който е не продаваем, никой не мразя чак толкова, че да му го причиня). И разбира се трите Вайха 50, 77 и 97. Така че горния ми пост беше базиран изцяло на личен опит.
 

gonzo-garage

Потребител
Аз преди много години, запален, но все още неориентиран се спрях на Хенел 312. Една класическа пушка със странично зареждане, и до ден днешен не съжалявам за покупката и се запалих много по този вид оръжия.
Онлайн оферти има доста, дори и за други модели от марката.
Тук във форума има колеги, който биха могли да помогнат с намирането на такава.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
:) ,мда!Ето пушка с която може да се спести за чашки https://www.pushka.eu/product/Въздушна-пушка_B3--3-Grizzly-5.5-мм
ето и чашки с които може да се спести ,за пушка!!!
https://www.pushka.eu/product/Сачми-въздушно-оръжие_чашки-турски-5.5-мм-100-бр.
А сега сериозно,нещата отиват към пушка нисък клас,задължително при зареждане с едната ръка дръж цевта/лоста за зареждане,не стреляй без чашка в цевта и към оръжието се отнасяй винаги като към заредено.Успех!
 
Нагоре