Моят автомобил.

ininia

Потребител
ФТКС
Аз съм шофьр от 1962 г.А карам автомобил от 1965 г.Мисля,че имам достатъчно опит за да мога да си направя заключения. Убеден съм,че повечето инциденти с пешеходци стават по тяхна вина.Тях никой не ги възпитава да знаят,че колата има спирачен път и не може да слизаш на пътя и да пресичаш без да се огледаш.Не може защитата на пешеходеца да е грижа само на водача.При повечето инциденти водача просто не е имал възможност да реагира.А официалната пропаганда е,че винаги водача е виновен.Водачите,които каратбез да мислят са нищожен процент.
Колко пешеходци знаят,че тяхното предимство започва от момента, в който стъпват на зебратаи че тяхно задължение е да преценят кога да стъпят за да няма опасност?Това законно задължение не го знаят даже пътните полицаи!
Това грешно насаждане на мнение,че винаги водача е виновен е също една от причините за инциденти!
 

prinz Eugen

Потребител
Има ЕДИН член в законът,който ОБЕЗМИСЛЯ целият закон и правилник-несъобразената скорост :-\ ...така вината винаги се вменява на водачът на МПС :wall: ...затова искам законът да важи за ВСИЧКИ(участници в движението-такива са от пешеходците,до клошарите бутащи количките по платното).Не че между водачите няма глупави и безотговорни хора-далеч съм от тази мисъл. :no: Пример-улав пешеходец изскача внезапно на платното,автомобилът рязко спира за да не го удари,но задният блее(няма достатъчно дистанция) и удря предният-пешеходецът си заминава псувайки,а двамата водачи се хващат за главите и ги почесват замислено чудейки се що така стАна ;) виновните стават двама.
 
A

Anonymous

Гост
Така е Иване. Карал съм се на мои познати (пешеходци), които са изказвали мнението "Той е длъжен да спре!" Това погрешно тълкуване на правилата се насажда непрекъснато, вкл. от популистки изказвания на властимащи. В закона са указани и задължения на пешеходеца, но никой не кара пешеходците да знаят закона и правилника.
Не че и водачите знаят всичко, свързано с пешеходците. Има едно формулировка, според която продълженията на тротоарите и банкета върху пътното платно са места за пресичане - т.е. не е нужно да е маркирана пешеходна пътека, за да имат право да пресекат.

П.П. Катастрофа като описаната от Евгени съм предизвиквал и аз. Светнало е зелено за пешеходците, за автомобилите е вече червено (червеното дори светва нклк секунди преди зеленото).... но те си карат. Не да се изнасят от кръстовището след светване на червеното, а прости се правят на разсеяни и си карат. Пресякох. И един спря в предния. Е, катастрофа е силно казано, даже не му обели бронята.
Но я има и другата крайност - първия спира на пешеходна пътека, шофьорът зад него решава, че не му се чака и изпреварва... право в пешеходеца. Така на един пешеходец му се размина на косъм, след като идиотът зад мен реши да ме изпреварва на пешеходната пътека :wall:
 

praetorian

Редовен Потребител
Иво, така за малко не убиха майка с дете, понеже спрях да минат :(.За съжаление, 90% от случаите с пешеходци са по тяхна си вина.Но все пак има и оправдани водачи....Но има и водачи, дето и трепането им е малко :rambo:
 
A

Anonymous

Гост
Аз вече се замислям, като спирам на пешеходна пътека дали да не завивам леко в ляво, че да не остава място за убийците...
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
При подобен случай на пешеходна пътека пред училище и то със светофар(точно пред Azarro) ми кипна щото едно келешче зад мен не спря, мина си на червено на около 30 см от една баба с внуче(добре че тя го мерна и се дръпнаха). Гоних го три кръстовища, накрая го засякох и му зашлевих 2 шамара през сваленото стъкло. Гаджето му само рече - Аз ти казах че си го просиш! Не съм прав, ама ми кипна само като си представих какво можеше да стане.
 

praetorian

Редовен Потребител
Мда, дано келеша да се е поосъзнал. :DСамо че, работата ми е такава, че просто мога да ви кажа от първа ръка - напоследък от половин година инцидентите с пешеходци рязко се увеличиха.Другото тревожно е, че зачестиха много тежките инциденти с водачи 91-93 набор(да ме прощават младежите във форума).Та тези младежи не знам, какво им стана, но 99% от тях са употребили алкохол, или са без книжки...80% от тях карат марка БМВ.
 

prinz Eugen

Потребител
Може да ви е смешно,но видя ли БМВ зад мен го "пускам" та да ми е мирна главата(незнам що се хилят на "голфаджиите"-тия са по-опасни),а за възраста на каращият може да се съди и по употребата на мигачи-"младите" не ебават...грешни пари им взимат инструкторите,и после "по новините" :-[ Прозвуча като да съм на 100 години ;) ,но такива са наблюденията ми...и друг път съм го писал-законите на физиката обаче още никой не ги е отменял,или успял да ги корумпира... ;)
 

barbaron

Редовен Потребител
praetorian написа:
Мда, дано келеша да се е поосъзнал...80% от тях карат марка БМВ.

Прав си! Марката е примамлива за болшинството подрастващи...И аз съм "съветвал" юначага с БМВ...За да покаже колко е опитен пред малолетната до него, без малко да ми огъне ламарините...БМВ (и не само) карам от 10 години и смея да твърдя, че автомобила не е за всеки водач...На много жени също татковците и любовниците им им накупуваха от въпросната марка...Каручките с пропелера на предния капак са с изключително спортен нрав и предразполагат към глупости...абе колата е "див кон"...

Много добър приятел дойде да ми види старото БМВ, което продавах преди 2-3 години... Щях да му го дам направо като подарък, понеже машината беше перфектна...Когато разбрах, че е за 18 годишният му син, спрях да "рекламирам" и директно отказах сделката...Момчето е с буен нрав, републикански шампион по бокс и... просто не исках да бъда съпричастен към безумното решение на приятеля ми да закупи БМВ за сина си...

***
В събота имах случка...Жената реши да ме заведе до мола (с А калса - женска кола).На влизане в мола съвсем инстинктивно и казвам, че е с предимство въпреки, че е на ляв завой (знаците това показваха). Насреща обаче откъм мола към кръстовището се движеше жълт опел тигра с доста висока скорост... Откъм приближаващия, знака си говореше категорично "пресичане на път с предимство". Мойта инстинктивно обаче намали и спря... Гумената глава с опелчето явно се шашна и скочи рязко на спирачките, като колата остави над десет метра спирачен път със свирене на гуми...Учудването ми беше невероятно, когато 50 килограмов 18 годишен паяк слезе и тръгна към шофьорката ми да се разправя...не можах да го чуя какво каза, защото разкопчавах колана и слизах в това време... (явно си мислеше, че сама жена кара)... Когато ме видя да слизам, много бързо седна обратно и отпраши... Откачих... Направо откачих... Ако бях установил контакт малко по-бързо, щях да го разстрелям само с един шамар...Ами ако жената беше сама...??? Дрогата щеше да И вземе акъла... Викам си: "КАКВА НАГЛОСТ!!!" - "хем насран - хем голям"... В какви времена живеем??? Позор за цялото ни общество!!!
 
A

Anonymous

Гост
Лошото е ,че такива джигити често карат модерни и обезопасени коли... Убиват някого, а остават живи. :mad:
 

petkof

Редовен Потребител
praetorian написа:
Мда, дано келеша да се е поосъзнал. :DСамо че, работата ми е такава, че просто мога да ви кажа от първа ръка - напоследък от половин година инцидентите с пешеходци рязко се увеличиха.Другото тревожно е, че зачестиха много тежките инциденти с водачи 91-93 набор(да ме прощават младежите във форума).Та тези младежи не знам, какво им стана, но 99% от тях са употребили алкохол, или са без книжки...80% от тях карат марка БМВ.
Мойте наблюдения са от 90-ти до 93-ти набор и се припокриват с твоите.Явно е закъсняла мода, защото това беше модерно преди 10-тина години. ;)
 

prinz Eugen

Потребител
А не е ли време,в такъв случай ГО на тези беладжии да е в пъти по-сериозна като цифра,на фона на хората които не създават проблеми от години(начин за вдигането на цената на ГО е това,а не да ми се оправдават със смехории,че румънците ни били виновни)? ???
 

mdinkov

Редовен Потребител
При подобен случай на пешеходна пътека пред училище и то със светофар(точно пред Azarro) ми кипна щото едно келешче зад мен не спря, мина си на червено на около 30 см от една баба с внуче(добре че тя го мерна и се дръпнаха). Гоних го три кръстовища, накрая го засякох и му зашлевих 2 шамара през сваленото стъкло. Гаджето му само рече - Аз ти казах че си го просиш! Не съм прав, ама ми кипна само като си представих какво можеше да стане.
Не си го слагай на сърце според мен си постъпил правилно .
Винаги когато давам предимство на пешеходец на многолентов път гледам на огледалата дали идва кола и ако се налага давам ляв или десен мигач да ги накарам да спът ,даже ако се наложи и спирам посредата на двете ленти . един път така като видях ,че колегата в съседната лента няма да спре се расвирих и уплаши пешеходеца ( за което той си ми тегли една ) и вероятно предотвратих инцидент .
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Карат БМВ защото са полудели сега по тия дрифтове и мифтове.До преди 5 години всеки имаше голф 3ка сегам БМВ 3ка.
Аз съм 87 набор и карам доста внимателската, може би защото работя в сервиз и знам какво става като не внимаваш :pardon:
 

Termina4

Потребител
Вие хубаво си говорите за дивото каране на идиотите по пътя с което вече почваме да свикваме, но я кажете за паркирането нещо, че вече почва да ми кипва от разни люлювци и най вече кифли, които така спират че затварят по 3-4 коли, гаражи, входове на врати. Живея до Спортна зала и е ад с това паркиране-гледам ком6ията вече не си ползва гаража, защото му омръзна да закъснява за работа-някой е спрял пред гаража му. Cега вече той си спира пред гаража и всичко е наред :eek:
Гледам новата мода-спират пред гаража и си оставя телефонния номер на бележка... :wall:
 

angelmr

Редовен Потребител
Termina4 написа:
Гледам новата мода-спират пред гаража и си оставя телефонния номер на бележка... :wall:

Предлагам като контрамярка да стартираме нова мода с карането на москвичи и лади. Или поне сложи пред гаража си надпис от типа на "Карам москвич, спри ако ти стиска." :)
 
Нагоре