Моят автомобил.

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Има процедура за пренабиване на шаси номер. Малко е пипкава, но може да попиташ и за нея.
С документа за дерегистриране, също може да се изиска справка от КАТ за предишни регистрации.
 

lynx

Редовен Потребител
Наскоро ми се наложи да продавам кола с подобен ВИН.
Навремето когато сме я купували, помня че в КАТ-София всяка кола от по-луксозния клас я подлагаха на гавра с ВИН-номера.
Търкане с шкурки, мазане с киселина да кипне и прочие хубави работи.
ВИН-а на тази кола беше набит отдолу под прага на самата рама.
Аз така и го открих-идеална греда без ръжда и на едно място огромен пухкав ръждив налеп, под който някъде там трябваше да има ВИН.
С много пЦуене и мамата на катаджиите, леко, леко, с фини шкурки, скалпел, WD-40, полираща пила за нокти и други домашни помощници, след 5-6 часа труд и лежане под колата изведнъж на гредата изплува чудесен номер на ВИН.
Евгени, тая Астра-G не е много стара.
Зачисти Фнимателно, може да имаш шанс и номера да се появи.
То верно, че тия с Опелите всяка година трябва ваксина за тетанус да си правят :D но не вярвам номера да е безвъзвратно загубен.
В София и рентгенови снимки правят на нечетливите номера/срещу заплащане/, най-вероятно го има и при вас.
 

didarai

Редовен Потребител
Няма го номера . "Експерта" ръчка и копа докато каза , че е стигнал бодито . Тя тая ламарина я има , я няма 1 мм дебелина . Беше си разложена на люспи. Иначе тва с гниенето на опелите си е до някъде голям мит . Астрите от първите години 92-94 ръждясваха бързо , особено комби на задният калник . Поогледайте се край вас от това поколение коли кои марки и модели още са на улицата и кои в моргата . Моята е 95 г и 11 г стои в България на слънце и дъжд . От самото начало прагът и беше чукнат и ръждясал , а малко по-късно и част от калника . Домързя ме и нищо не ги направих . Още си стоят така както си бяха и като го ритнеш си е здрав . Няма изгниване . Ходих да си оттръгна една част от купе на астра г от моргата . Всичко му беше заминало от времето , но нямаше ръжда . Купето им има гаранция 12 г за корозия по принцип .
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Гледам, че на Астра-Г номера трябва да е начукан на пода, под капаче на мокета, до пасажерската седалка.
Там ли е проблемното корозирало място или гледате някъде под предния капак??
vin_place.jpg


002.jpg

https://sites.google.com/site/oopelastrag/vin-rassifrovka
 
Последна промяна:

didarai

Редовен Потребител
Там , там . Баш там ! Номер 2 ! Ако знех , че има подобни проблеми и аз щях да гледам , ама не бях чувал до сега за такива истории .
На номер 1 е пластмасова табелка с означения и на не също има ВИН-а . На 3 е стикера .
 

Niki

Редовен Потребител
В София,София - област и Перник съм имал подобни проблеми.Насначаваха се комисии и на точен ден и час минаваш ,гледат,сверяват и взимат решение.Странно защо в Търново говорят са такива комисии.........От по горе написаното разбрах,че става въпрос за номер на шаси/рама.На опела няма ли пред предният джам,над арматурното табло номера на шасито на една лента ?По горе да се чете,,Защо в Търново НЕ говорят за комисий,,

Не знам в Търново дали има рентген,но ако има снимайте я,стига корозията да не е направила метала на прах.Ебахти корозията???
 
Последна промяна от модератор:

didarai

Редовен Потребител
Свърши вече тя . Ще я връщaм . Номерът тaм просто го нямa . Пред стъклото е същият , но нa по-новите модели .
Блaгодря зa мнениятa . Жaлко , щото ми хaресвaше .
 

lynx

Редовен Потребител
Свърши вече тя . Ще я връщaм.....
За съжаление това е най-доброто, което можеш да направиш.
Дори и да беше успял с 300 зора да я регистрираш, тая кола после няма издаване-вечно твоя.
Махай я и дано забравиш по-бързо неволите и загубените пари!
 

methaa

Редовен Потребител
Колеги, настъпи време да си сменя зимните гуми. След доста четене си харесах Continental ContiWinterContact TS850 или TS860 като двата модела имат десетина лева разлика. Можете ли да мидадете мнение за двата модела :cheers:
 

methaa

Редовен Потребител
Поръчах си по-новия мнодел, пък ще видим.
debica от кауфланд :)
Имам едни подобни. След две години ползване се износиха неравномерно, оказа се че е от гумата. За някой лев отгоре си купувам качествена гума която ще ми служи вярно.
 

petkof

Редовен Потребител
Колеги, настъпи време да си сменя зимните гуми. След доста четене си харесах Continental ContiWinterContact TS850 или TS860 като двата модела имат десетина лева разлика. Можете ли да мидадете мнение за двата модела :cheers:
Аз също искам гумите ми да са надеждни и издържливи.Континентала са много хубави гуми, но Мишелин са и издържливи.Моят съвет е да си вземеш Michelin Alpin 5.Изпробвал съм ги и съм впечатлен какво прави колата ми с тях.
1dfeda2b8854ce2da8d1dd9c67316f2e.jpg
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Кирчо, за да получиш адекватен съвет подай повече данни - размер на гумите, автомобил, ще хойкаш ли по планини зимата и т.н.
И както се казва питай патили - демек повече мнения ще събереш по авто форумите.
 

methaa

Редовен Потребител
Четох по форумите... Повечето хвалят Континентала и Мишелина. Не намерих някаква разлика между двата модела, за това затворих очите и сега ги чакам да пристигнат.
Колата е голф 4, размера е 195/65/15. Ще ги използвам само да ходя до работа, все пак колата не джип :cheers:
 

bgtpl

Потребител
Карам с Континентал TS 850 сега ще ми бъде трета зима с тях размера е 195/65/15 колата е Пасат 5.5 държат се много добре на вода, киша, и сняг доволен съм доста от модела.
 

lynx

Редовен Потребител
2 пъти съм купувал чисто зимни гуми Континентал за мои коли/не помня точните модели на гумите/ и бяха отлични.
Обаче доколкото знам, от известно време насам гумите Континентал са започнали да ги правят къде ли не и трябвало да се гледа при покупката.
В София по магазините са главно немски и чешки, а имало португалски и румънски-такива не съм виждал на живо.
 

sts1969

Редовен Потребител
размера е 195/65/15.
Кирчо, и моите гуми са с този размер, след 10 дена ще си поръчвам 4 нови зимни. Спрях се на две марки, Мишлен и Йокохама, разликата в цената е около 10-15лв. на бройка, все още мисля кой да поръчам. ???
 

methaa

Редовен Потребител
Кирчо, и моите гуми са с този размер, след 10 дена ще си поръчвам 4 нови зимни. Спрях се на две марки, Мишлен и Йокохама, разликата в цената е около 10-15лв. на бройка, все още мисля кой да поръчам. ???
По другите форуми Мишлена повече го харесват, тъй че можеш да се довериш на хорта. Виж този сайт за цени:
http://shop.medina-med.com/Tyres/?season=winter&width=195&height=65&rim=15&brand=Michelin
Мишлена тук е 112 лева, Йокохама не предлагат. Ако ще ги поръчваш питай ги кой дот са преди да ги доставят (доставката е безплатна). Моите са юли 2016 ^-^
 
Нагоре