Мнение за Browning X-Blade Hunter 5.5 / UMAREX/

Распутин

Новодошъл
За по-дълъг живот , повече точност , по-малко вибрации и още... поне така казват.

Въздушна пушка COMETA FENIX 400 GALAXY GP 5.5 мм - тази не става ли ?​

Благодаря - ще погледна DIANA ! - ТЕ пък китайки били... да се чуди човек???

Diana 350 Magnum Premium T06 - 5,5 мм - тая пък е изчерпана,но ме кефи че е 32j​

PCP Diana Mauser K98 - кал. 4,5 мм, 27J ??? - грозна, но мощна! 800лв​

 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Газовото бутало, понякога създава много повече проблеми, от телената пружина. Ако пружината не е натегната на максимум, си работи много добре и вибрациите са поносими. С избора на по-корава пружина, се наблюдава повишаване на силата, но то е свързано с неприемливи вибрации и откат, които влошават точността, трошат оптики и разрушават пушката. Абсолютно същото важи и за газовото бутало, което пък има друго лошо качество - често се случва да изпусне. Особено, ако е пренапомпено. При почти всички модели. При турските - абсолютно задължително. Така, че не е, кой знае, колко голяма ползата от него, особено при мощните пружинни пушки.
 

xpresident

Редовен Потребител
Така, че не е, кой знае, колко голяма ползата от него, особено при мощните пружинни пушки.
И при слабите. Не случайно всички класни пушки са с телена пружина.
 

Hidden

Редовен Потребител
За по-дълъг живот , повече точност , по-малко вибрации и още... поне така казват.

Въздушна пушка COMETA FENIX 400 GALAXY GP 5.5 мм - тази не става ли ?

Благодаря - ще погледна DIANA ! - ТЕ пък китайки били... да се чуди човек???

Diana 350 Magnum Premium T06 - 5,5 мм - тая пък е изчерпана,но ме кефи че е 32j

PCP Diana Mauser K98 - кал. 4,5 мм, 27J ??? - грозна, но мощна! 800лв

Комета 400 не е никак лош избор, но по-добре да е с телена пружина. Вярно, телената ще се смачка и ще иска смяна на 3-4 кутии чашки, но вече видяхме газови пружини на Комета, които са пренапомпани и доведоха до счупване на приклад. Най-често до това и до повреди в спусъковия механизъм води твърде мощната газова пружина.
Кометата води Браунинга и с по-добър спусък и с метална цевна кутия.
 
Последна промяна:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Ей...съсипахте темата!!!Никой, колега не те принуждава за нищо...кеф ти Гамо,Хасан,Крал...и т.н.Изчакай Коледа Заримекса може пак да да пуснат на промоция, следи, ето я мощната Диана с "газово бутало":
https://zarimex.eu/en/break-barrel-air-rifle-diana-panther-350-n-tec-magnum
Ако няма промоция мога да ти продам една 350 премиум!Класните ПП не са евтини!
П.с
Фирми които произвеждат пушки с калпава газова пружина,толкова си могат и с телена!
 
Последна промяна:

t.marev

Редовен Потребител
Мисля и аз да си купя такава...
Хич не му мисли, ами скачай в тиганЯ!
Щом си тръгнал да се образоваш - хвърли едно око тук, може да ти е интересно.https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Избор-на-въздушна-пушка-нЕкои-съображения.11924/
Ще ти дам два съвета - изясни си за какво ти трябва пушка и тогава гледай бюджета и втория е - нЕма такова жУвотно "най-хубава пушка". То е малко като при жените....Винаги има по-хубава.
 

Распутин

Новодошъл
Последно се насочвам към

Diana 34 Premium Professional 5.5 мм .​

Не знам колко джаула е. Но мисля ще е по-надеждна от

COMETA FENIX 400 GALAXY GP - 5.5​

Вълнува ме и това дали има части за тези модели в случай ,че бутало или нещо друго се прецака??? ... и кой примерно в Русе ще ми я поправи? За турските знам, че има всичко но ме разубедиха и както се казва - скъпото излиза по-евтино...


 

Hidden

Редовен Потребител
В Русе има кой ;)
Пружина, маншет и уплътнение ще трябва от чужбина да се поръчват - Гърция, Германия ... Ако имаш късмет може и от България - Hunt&guns.
 

Распутин

Новодошъл
Благодаря! ... сега разбирам защо много от вас имат повече от една пушка :) Ако и за мен стане хоби ще помисля и за една резервна. Все едно да ида за риба с една въдица и тя да ме предаде - кофти. Да питам и друго : металните съчми или топчета за какво ги ползвате и стават ли за всяка пушка?
 

lynx

Редовен Потребител
....Да питам и друго : металните съчми или топчета за какво ги ползвате и стават ли за всяка пушка?
Ако питаш за BBS топчетата, ползуват ги за СО2 пистолети, не е добра идея да влизат в цевта на пушките ни. Ще се съсипят нарезите на цевта.
 

t.marev

Редовен Потребител
Браво! И на тебе и на Вожда.....А от какво сложихте маншет?
Аз не посмях да сложа имбусни винтове и да стягам силно, защото моя приклад е дървен и се опасявам да не се спука.
 

IvoMarinov

Потребител
От хатсан 125. Не сложих инбусни винтове. Сложих с плоска глава но вместо 10 мм 12само чe са бели. Пратих ти снимка на Вайбър, че тук не мога да се справя
 
Нагоре