Мнение за въздушна пушка ekol ultimate 6.35

nikola0152

Новодошъл
Здравейте колеги и приятели! Моля ако някой е собственик на въздушна пушка ekol ultimate 6.35 или е ползвал такава, да даде информация за тази пушка.
 

Ateo

Новодошъл
Здравей, вчера си купих такава и днес пострелях малко. За точност не мога да преценя, първо защото съм нов и второ духаше силен вятър. И все пак на 50 метра си уцелвах мишените, не съм измервал групи. Ако говорим за силата- на 50м чашката остава забита в 20мм дъска, на 10м минава през нея. Стрелях с чашки N&H Baracuda 2g, Norica Premium1,61g и едни ZAR на Заримекс турско производство слъг, които са с кофти качество- трудно влизат в цевта и са много тежки- 2,5г. Чашките за този калибър са кът- в магазините имат по 2-3 вида, като най-изгодни, които съм намерил до сега са Norica- 200 броя 14 лв. Пушката е със сравнително качествена изработка, удобна, с качествен пластмасов приклад, с много желязо, което натежава към предния край, но не много. За сравнение Хатсаните, които ми показаха бяха с много по- лоша изработка на пластмасовите детайли. Мушката, предпазителят и спусъкът също са метални. Като говорим за спусъка трябва да намеря начин да го регулирам, защото не е много информативен, да не кажа хич- натискаш, продължаваш да натискаш и в края на хода в НЯКАКЪВ момент сработва. Изстрелът винаги е изненада, но може и да се дължи на неопитността ми. За стрелба по ламарини, кенчета и бутилки и керемиди е идеална, за точност- едва ли. Цената ме спечели- исках на сравнително ниска цена да разбера дали ми харесва. Харесва ми :)
 
Нагоре