Маскиране, камуфлажи, оптичен тунинг, камуфлажни костюми за различните сезони.

A

Anonymous

Гост
Може ли и аз да се включа с моя скромен опит.
1.ако използваш калчища щте получиш едно добре изглеждащо и неефективно гили.
-когато ходиш с него зад теб остава патека с влакна(повярвай ми)
-закача се и се вързва където си реши.принципно няма проблем само дето пак те издава,защото всичко покрай теб пращи и мърда
-относно боядисването не е никакъв проблема със спрей мат да го направиш каквито цветове решиш.
2.ако ползваш мрежа и естествени материали,както и е правилно(за материалите)
-така разискваната мрежа( защото и това сам ползвал)нашита върху дреха с квадрат 1,5-2см.Започваш да наплиташ по нея естествена маскировка(трва,клонки и др.)кам края на заниманието бях решил че ще ми е по лесно да започна да шия гоблени.а за отделеното време да неговорим.
От друга страна гилито трябва да отговаря на определени нещта:тези доста трудоемки вариации са за определен сезон и растителност,ако оставим на страна сезона и се концентрираме само на растителноста,ти неможеш да мъкнеш със себе си 5-6 гилита и да ги сменяш.
Или трябва да имаш една база върху,която да можеш да правиш бързи промени с наличните средства.
Има два лесни варианта(повече са но тук ще споделя само два ).за целта няма да пиша сега.Ще направя снимков матерял и разказа ще баде с картинки.(не че нещто но по лесно се обеснява).Надявам се ще имате тарпение до следващия път :)
 
A

Anonymous

Гост
ronin_a написа:
Може ли и аз да се включа с моя скромен опит.
1.ако използваш калчища щте получиш едно добре изглеждащо и неефективно гили.
-когато ходиш с него зад теб остава патека с влакна(повярвай ми)
-закача се и се вързва където си реши.принципно няма проблем само дето пак те издава,защото всичко покрай теб пращи и мърда
-относно боядисването не е никакъв проблема със спрей мат да го направиш каквито цветове решиш.
2.ако ползваш мрежа и естествени материали,както и е правилно(за материалите)
-така разискваната мрежа( защото и това сам ползвал)нашита върху дреха с квадрат 1,5-2см.Започваш да наплиташ по нея естествена маскировка(трва,клонки и др.)кам края на заниманието бях решил че ще ми е по лесно да започна да шия гоблени.а за отделеното време да неговорим.
От друга страна гилито трябва да отговаря на определени нещта:тези доста трудоемки вариации са за определен сезон и растителност,ако оставим на страна сезона и се концентрираме само на растителноста,ти неможеш да мъкнеш със себе си 5-6 гилита и да ги сменяш.
Или трябва да имаш една база върху,която да можеш да правиш бързи промени с наличните средства.
Има два лесни варианта(повече са но тук ще споделя само два ).за целта няма да пиша сега.Ще направя снимков матерял и разказа ще баде с картинки.(не че нещто но по лесно се обеснява).Надявам се ще имате тарпение до следващия път :)
какво стана сега с лекцията :)
 

DANNY

Редовен Потребител
pics_071.jpg


pics_077.jpg
 

Loki

Потребител
Верно ,че имаше и такава тема... :)
 

Attachments

  • 15_podbo_5291.jpg
    15_podbo_5291.jpg
    80.8 KB · Прегледи: 386
  • bre_4714.jpg
    bre_4714.jpg
    68.7 KB · Прегледи: 635
  • 004.jpg
    004.jpg
    80.3 KB · Прегледи: 363
A

Anonymous

Гост
Здрасти,искам и аз да си направя такова пончо.Но неразбрах от какво имам тениска и панталон имам и мрежа?Но от какво да направя вързанките?Ако го направя от естествени неща клони,листа те няма ли да изпадат или изсахналите листа няма ли да падат или да се натрушаават?Моля за помащ?
 

Termina4

Потребител
Може да ползваш прежда, канапи и парчета плат (парцалчета)
Преди време имах и за по добър ефект го бях понацапал с кал ;)
 
A

Anonymous

Гост
Мерси сега ще пробвам с парцалчета боядисани и с кал и клонки истински :Д

Здравейте,вижте какво намерих :) http://www.youtube.com/watch?v=6q6D7Njv ... re=related някои правил ли е такова нещо до сека и какво ще каже?Аз смятам да си го направя на манерката и на новата(бъдещия проект) дръжка на ножа :) ?Та някои правил ли го е или какво мисли?

Някакви идеи?
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Arctic Snow Ghillie
На когото му е интересно да види това джили в реална обстановка, съм сложил двата клипа в блога си.
Това е директния линк
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    48.7 KB · Прегледи: 436

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Не съм го правил аз :).
В Тубата има много клипове как се правят.
Трябва ти един камуфлажен костюм, върху който се пришива предварително направена мрежа, върху която се привързват парчета от зебло. Има такива чували, от които се нарязват ленти, раздърпват се и се боядисват с текстилни бои или направо със спрей, в цветове според обстановката, която си решил да имитираш.
 

andro

Потребител
Камуфлаж от Втората Световна ,съветски снайпер.
 

Attachments

  • 7811710-soviet-sniper-of-ww2-historical-reenactment.jpg
    7811710-soviet-sniper-of-ww2-historical-reenactment.jpg
    29.4 KB · Прегледи: 351
  • 7811714-soviet-sniper-of-ww2-historical-reenactment.jpg
    7811714-soviet-sniper-of-ww2-historical-reenactment.jpg
    38.9 KB · Прегледи: 330
  • 7811718-soviet-sniper-of-ww2-historical-reenactment.jpg
    7811718-soviet-sniper-of-ww2-historical-reenactment.jpg
    201.8 KB · Прегледи: 333

andi

Редовен Потребител
Ето какво спретнах за 30 мин , пробвано е няколко пъти - много съм доволен !
А и изглежда добре , макар за мен е по-важно да върши работа .

http://andi1.snimka.bg/other/lovni-sezo ... 7.24996930

пп. Тихомире , направи си някоя от пушките да стреля както трябва , и ще я "скрия" ;) ;) ;)
 

Attachments

  • IMG_4235.JPG
    IMG_4235.JPG
    1.3 MB · Прегледи: 314

st_beer

Редовен Потребител
dinkata написа:
andi написа:
пп. Тихомире , направи си някоя от пушките да стреля както трябва , и ще я "скрия" ;) ;) ;)

Ти май пак искаш да ти предложат публичен дуел с тея изказвания ? :D :D ;)

Динка не умееш да четеш между редовете. Под както трябва Анди има друго в предвид. Ама още си малък и трябва се учиш.
 

andi

Редовен Потребител
Динка , той "дуела" вече се състоя , та заради това Тихия няколко дена пак човърка "предприкладните си устройства" :quiet: :quiet: :quiet:
Ама това вече не е по темата за камуфлажа де :pardon:
 

barbaron

Редовен Потребител
Много яка тема! Направи ми кеф да я "изчета със всички приложения"... 90% от същността на изказванията са свързани със снайперистки умения. До тук нищо лошо... Хубаво е всеки един стрелец да се отъждествява със снайперист. Аз самия много пъти съм си се представял като такъв за да мога да "чуствам" мисленето на подобни същества...И понеже като военослужещ съм бил от "другата страна" и за мен това е била реална заплаха, искам само да отбележа, че е хубаво човек да се изживява като снайперист, но нека да го прави с мисълта, че това е едно от най-гадните неща, които се правят в бойна обстановка... Дебненето и камофлажирането са изкустна процедура, която се изучава с години и за която има направени множество киноленти, но мога да Ви уверя, че това е наистина к*рвенска работа, когато се налага да патрулираш в подобна зона....

Всичко изписано до тук си е изцяло мое мнение базирано на личен опит и изградено индивидуално отношение, с което не бих искал да ангажирам никого. Моля да бъда извинен ако съм засегнал някого!
 
Нагоре