Маскиране, камуфлажи, оптичен тунинг, камуфлажни костюми за различните сезони.

A

Anonymous

Гост
Само едно уточнение. Ние не смятаме да се прикриваме от хора, още повече да стреляме срещу тях. Оръжието ни не го позволява, моралът също. И като се има предвид, че и стрелбата по животни ни е забранена, не остава от кога/какво да се прикриваме, а темата е по-скоро раздумка.
Евентуално е полезна на тези от нас, които практикуват ейрсофт.
 

barbaron

Редовен Потребител
Така е колега Dejmos, и аз се включих заради раздумката... Съжалявам ако съм засегнал някого... Просто изказах своето лично мнение, с което не бих искал да ангажирам никого...
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Колега барбарон, к...ска работа е по принцип цялата война. Дали снайпери, дали бомбардировки, дали тероризъм.. миниране и други гадости.... Всичко са лайна от които човечеството рано или късно трябва да се избави и да се съсредоточи във влагането на повече пари за наука.
 
A

Anonymous

Гост
И няма да се съглася, че снайперизма е най-гадното и курвенското нещо, правено по време на война. Погледнете от друга страна - снайперистът на практика е очи в очи със своята жертва. Той вижда прякото последствие от действията си. Вижда очите на човека, когото убива, вижда го как умира...
Сравнете например с артилеристите. Зададени са му координати, стоварва там нклк снаряда и толкова. Свършил си е работата, но не вижда последствията, никой не умира пред очите му. Не му се налага да живее със спомена за умиращия пред очите му човек. Същото е и с авиацията (с изключение на въздушния бой, но и там може да се абстрахират от присъствието на противников пилот и в ума си да сведат боя до унищожаване на една машина). Особено пък с така модерните БПЛА - техните "пилоти" просто си играят на електронна игра.
Самурай много точно посочи минирането. Ето това е най-гнусния начин за водене на бой. Войната свършва, сапьорът продължава да убива. Години по-късно умира, но продължава да убива. Децата му се женят, а някъде там в същото време нечие чуждо дето стъпва на неговата мина...

И не мисля, че си обидил някого. Поне мен не. Аз нямам нищо общо със снайперизма, нищо, че съм военен.
 

andro

Потребител
Избърсах осраното!Лично никога не съм си позволявал да правя забележки от подобно естество .Мисля, че това е работа на модераторите.А че написаното не беше за тая тема е вярно.
 

big_dragon

Редовен Потребител
:eek:fftopic2:

На война, като на война...

Що не се преместите в някоя от темите в Дъра-бъра, ами засирате темата за камуфлажите?

:adminpower:
 

barbaron

Редовен Потребител
Много се извинявам, че "подкарах хорото към оффтопика". За да се реванширам, ще кажа, че тия които искат да си вземат истински камуфлажни дрехи, които хем да са удобни и практични - нека да направят опит да си вземат камуфлаж от американската армия...
1996 година си донесох такъв в комплект с армейски кубинки(горска окраска, защото има различни за различните сезони)... Изминали са 15 години и още ги обличам, защото са ИСТИНСКИ (могат да ме разберат хората които носят маркови дрехи). Цената ако не се лъжа беше около 100 долара за комплекта заедно с кубинките. Минавали са през пералня многократно, но избледняването е минимално и шевовете не са мръднали... Облеклото е леко и топли,няма подплати, адски удобно е и тялото се чуства "подготвено за всякакви движения" мокри се трудно и съхне невероятно бързо. ПО различни сайтове съм виждал да предлагат, но не съм поръчвал никога (някой ако е, моля да сподели защото ще ми е любопитно). За кубинките (които са част от облеклото) мога да кажа, че летните са удобни, но имат по 2 вентилационни отвора, които при мокро време (даже и след жъжд) - пропускат и мокрят....Зимният вариант е доста по-удачен за умерен климат като нашия - не пропускат!!!

Успех на всички!
 
A

Anonymous

Гост
Цената ако не се лъжа беше около 100 долара за комплекта заедно с кубинките.
:eek:
Два пъти по-евтино отколкото нашите камуфлажи. Във военния магазин дадох 270 лв за непълен комплект + 70 за кубинките (които изглеждат добре, здрави и стабилни са, но са прекалено високи и лично на мен не са ми удобни).
 

big_dragon

Редовен Потребител
Най-после ги изпробвах и на екстремни студове.
Яке и панталон
Фланелата и долното облекло при температури до -5[sup]0[/sup]С е излишно, независимо от вятъра. Интересното е, че при 10-15[sup]0[/sup] не се чувстваш като във парник...
 

dinkata

Редовен Потребител
И колко струва тази мегаразработка на НАСА ако не е тайна ? ;) :cheers: (комплект) :)
 

big_dragon

Редовен Потребител

slavev

Потребител
Re: Маскиране, камуфлажи, оптичен тунинг, камуфлажни кос

Ето един безбюджетен, :lol:собствено производство.Върши работа горе/долу а не е довършен.
 

Attachments

  • IMAG0111.jpg
    IMAG0111.jpg
    1.4 MB · Прегледи: 309

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: Маскиране, камуфлажи, оптичен тунинг, камуфлажни кос

А това може ли го някой?
 

Attachments

  • 1221.jpg
    1221.jpg
    51.3 KB · Прегледи: 324

andro

Потребител
Re: Маскиране, камуфлажи, оптичен тунинг, камуфлажни кос

:)Нова придобивка.
 

Attachments

  • Снимка0659.jpg
    Снимка0659.jpg
    526.2 KB · Прегледи: 258
Нагоре