МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S510 / S410 / S400 /EV2 / Twice Mk и др.

andi

Редовен Потребител
Re:МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S410/S400/EV2/Twice Mk и др.

явно са правили за ниска мощност .
 

lynx

Редовен Потребител
Re:МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S410/S400/EV2/Twice Mk и др.

С толкова много въздух има голям потенциал да се нагласи и да стане хубава пушка.
Само с тези 2 големи резервоара дали няма да е изнесена тежеста много напред..... ???
Да не стане като Суматрата, все едно че имаш закачена гира на цевта.
 

shooter

Потребител
Re:МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S410/S400/EV2/Twice Mk и др.

Резервоар 211 см3 тежи 600 гр.
по просто тройно правило
280 см3 излиза 800 гр.
 

Loki

Потребител
Re:МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S410/S400/EV2/Twice Mk и др.

shooter написа:
Резервоар 211 см3 тежи 600 гр.
по просто тройно правило
280 см3 излиза 800 гр.

Това, ако е от стомана...

Ако е от В 95 (Аl7075 Т6)- 600г- 450см3; ако е от титан ОТ4 (Ti Gr. 5, 6Al- 4V)- 800Г- 500см3... :exclaim: ;)

Не ми аресва двоиния резервуар.. :pardon:
 

Termina4

Потребител
Re:МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S410/S400/EV2/Twice Mk и др.

Вместо да слагат 2 резервоара да бяха направели един малко по голям (около 320-350cm3) и да бяха си оправели клапана, защото като гледам резултатите, клапана си е същия като стария
Единственото което ми харесва в тази пушка е че са сложили най накрая пружинка на спусъка и вече няма да се подмята като откачен :p
 

niko

Потребител
Re:МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S410/S400/EV2/Twice Mk и др.

Това с двата резервоара е за да се подчертае мъжкото, прилича на нещо с тащаци ;)
 

DANNY

Редовен Потребител
Re:МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S410/S400/EV2/Twice Mk и др.

Както несмятъм, че единичия Армс е FUCK така не смятам че и TWICE е FUCK!
Което се опитваш да прокараш като идея.
Air Arms си остава една от най-добрите правотокови пушки!!!

Нека "Нико" който не отдавна замени Суматрата с Air Arms да си каже мнението!

Аз съм пристрастен!
И ще бъда!
 

stelibg

Потребител
Re:МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S410/S400/EV2/Twice Mk и др.

Като бивш притежател на AA S400 16J и ААS400 Xtra FAC (280 cc air tube) мога да кажа:

16 джауловия правотоков вариант наистина е много добър. Но не така стоят нещата при FAC-a - тежък ударник, голям разход. Просто пушката е предвидена за лов, където трябват не повече от 20-тина изстрела (Е колко заека може да носи човек :D


Иначе най-добрата правотокова пушка е Daystate - 6.5 куб. см/джаул.
 
A

Anonymous

Гост
Re:МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S410/S400/EV2/Twice Mk и др.

Акраба, как реши, че армса е една от най-добрите правотокови пушкала? На светлинни години е от FX. Недомислици колкото щеш.
 

stelibg

Потребител
Re:МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S410/S400/EV2/Twice Mk и др.

xman написа:
Акраба, как реши, че армса е една от най-добрите правотокови пушкала? На светлинни години е от FX. Недомислици колкото щеш.

Не мога да кажа нищо за FX-овете, защото не съм имал такава пушка, няма и да имам. Но АА S400 classic 16 J е наистина много добра правотокова пушка. От личен опит знам. А за леснотата на експлоатация да не говорим.
 
A

Anonymous

Гост
Re:МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S410/S400/EV2/Twice Mk и др.

Аз точно тая визирах.
Пушка 16J! E..а ти клапана. Голям, тежък, бавен. Какво му е убавото?
Ударник! Цели 45гр. айде, зада съм точен - 44,5гр. За къв чеп? Защото не може да отвори убавия клапан. Обуславя бавно затваряне.
Бойна пружина! Слаба, дълга еластична. Натегната през цялото време. Ще ти донесе втори, трети, четвърти и сигурно и пети удар по клапана. Като цяло един голям преразход за пушка 16J, но си прав, добра заготовка е! :)
 

stelibg

Потребител
Re:МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S410/S400/EV2/Twice Mk и др.

xman написа:
Аз точно тая визирах.
Пушка 16J! E..а ти клапана. Голям, тежък, бавен. Какво му е убавото?
Ударник! Цели 45гр. айде, зада съм точен - 44,5гр. За къв чеп? Защото не може да отвори убавия клапан. Обуславя бавно затваряне.
Бойна пружина! Слаба, дълга еластична. Натегната през цялото време. Ще ти донесе втори, трети, четвърти и сигурно и пети удар по клапана. Като цяло един голям преразход за пушка 16J, но си прав, добра заготовка е! :)

Предполагам, че имаш дълъг стаж с такава пушка, щом така компетентно се изказваш. По принцип аз не коментирам пушки с които съм пускал две-три съчми. Препоръчвам и на другите да не го правят.

Та за ударника - защо ти е чак пък толкова лек - за да се чудиш с каква зла пружина и от колко далече да го засилиш ли?
Като сложиш злата къса пружина идва проблема с малко тежкия спусък и тегавото зареждане, нали?
Слабата дълга и еластична пружина няма достатъчно енергия да подскочи, 4е да отвори 4ак до петия път.
С тая заготовка англичаните си обират медалите по състезания
А като се има и в предвид цената, която е на половина от който и да е FX, наистина си е добра заготовка.
 
A

Anonymous

Гост
Re:МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S410/S400/EV2/Twice Mk и др.

Я, един обиден :). Това е само една пушка май френд и ако имаш някаква връзка с конструирането си отеглям думите назад.
Пък и какво те вълнува аз какво си дрънкам :)
Щом смяташ, че за 16J пльокалка е нормално да се ползва ударник 45гр. нека така да е! Няма да споря. Явно ингилизина я е сметнал perfectly :goodbye:
 

stelibg

Потребител
Re:МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S410/S400/EV2/Twice Mk и др.

xman написа:
Я, един обиден :). Това е само една пушка май френд и ако имаш някаква връзка с конструирането си отеглям думите назад.
Пък и какво те вълнува аз какво си дрънкам :)
Щом смяташ, че за 16J пльокалка е нормално да се ползва ударник 45гр. нека така да е! Няма да споря. Явно ингилизина я е сметнал perfectly :goodbye:

Няма обидени :). Нямам връзка с конструирането - не съм по бърничкането на пушките, а по ползването им. И ако всеки си дрънка просто ей така, чул-недочул, видял-невидял форума става все по "полезен"
 
A

Anonymous

Гост
Re:МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S410/S400/EV2/Twice Mk и др.

Епа, човеко има нужда от "умствено" изхождане :lol:
 

cdman

Администратор
Re:МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S410/S400/EV2/Twice Mk и др.

xman написа:
Аз точно тая визирах.
Пушка 16J! E..а ти клапана. Голям, тежък, бавен. Какво му е убавото?
Ударник! Цели 45гр. айде, зада съм точен - 44,5гр. За къв чеп? Защото не може да отвори убавия клапан. Обуславя бавно затваряне.
Бойна пружина! Слаба, дълга еластична. Натегната през цялото време. Ще ти донесе втори, трети, четвърти и сигурно и пети удар по клапана. Като цяло един голям преразход за пушка 16J, но си прав, добра заготовка е! :)

Тази пушка струва точно около 900лв чисто нова. Идва с перфектен спусък и около 80 изстрела в плато от 160 до 90 бара някъде. Платото е прилично за правотокова пушка и е плюс минус 5м/сек. Перфектна цев и изработка на приклада. Смея да твърдя че за тези пари няма подобна пушка от магазина.

Недей я сравнява с гладиатор за 2500лв - защото той е точно 2 пъти и половина по скъп и се доближава вече до цената на Air Arms EV2 и на Дейстейт - там за тези пари стоят по друг начин нещата :)
 

shooter

Потребител
Re:МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S410/S400/EV2/Twice Mk и др.

Днес колегата Хman донесе, изработен от него, новия кит за Армса /400, 16j/
Има и една тарелка, /не се вижда на снимката/ на която лежи клапана
От 200 до 60 атм, се получиха 230 изстрела със средна скорост 242 м.с
Радостното е че на 70 атм държи 239 - 240 м.с
В рамките на 10 м девиация са 190 изстрела
Резервоара е 211 см3
С оргиналните настройки имаше 11 см3/дж
сега работата е друга :)

Предстоят някой доработки, понеже ударника беше опитен образец
с регулируема дължина и разбира се добавяне на редуктор

За съжаление забравих да взема външен О пръстен за цевта и от там духаше здраво
Надяваме се като отстраним това да има още 10 тина изстрела отгоре
 

Attachments

  • _DSC0294.JPG
    _DSC0294.JPG
    1 MB · Прегледи: 230

cdman

Администратор
Re:МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S410/S400/EV2/Twice Mk и др.

Това е чудесна новина за собствениците на тая пушка :) така ще може да се изстиска още от и без това доброто пушле.
 
Нагоре