МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S510 / S410 / S400 /EV2 / Twice Mk и др.

lynx

Редовен Потребител
Re: МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S410/S400/EV2 Mk и др.

Резултатът е перфектен, още малко и ще бие рекорда на ФТ-Дейстейта ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Re: МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S410/S400/EV2 Mk и др.

Като брой изстрели Дейстейта е разбит, само с разхода не е но при Дейстейта мощноста е по-ниска.
Ето ги данните на Дейстейт, а отдолу е Ева-та.
index.php
 

Attachments

  • eva.jpg
    eva.jpg
    89.1 KB · Прегледи: 1,617

cdman

Администратор
Re: МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S410/S400/EV2 Mk и др.

След цял ден чертане на компютъра успях да си изрисувам колелото и тумблера на бели лепенки след което ги залепих и ламинирах с безцветно тиксо. Сложих и "врътка" на ZOOM контрола . Следващите неща които ме тормозят са двуногата и задтилъка.

Двуногата я изнамерих на прилична цена но задтилъка ме тормози много :) там цените почват от 200 паунда ....

aa_ev2_tumb.jpg
 

DANNY

Редовен Потребител
Re: МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S410/S400/EV2 Mk и др.

Браво Светльо, добре изглежда. :bravo:
Вяче няма да ходиш с принтирана таблица в джоба :p
Прави впечетление показалеца, че от тънка ламаринка. Която може да се изкриви лесно, само от закачане в дрехите.
Виждал съм показалеца да го правят от най-малките шестограмни ключета. Те са стоманени и жилави. Доре изглеждат с черната оксидация
Но за жалост трябва да се направи с пиличка един канал в монтажите.
А като ги гледам тия BKLки......
...незнам дали ще имаш смелост. ;)
 

cdman

Администратор
Re: МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S410/S400/EV2 Mk и др.

Показалеца дори не е ламаринка а е върха на свинска опашка :) която "уж" не се криви защото е жилава. Но определено има нужда от нещо по-читаво. Със сигурност няма да пиля BKL-а ;) ще търся друго решение.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС

cdman

Администратор
Re: МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S410/S400/EV2 Mk и др.

ivofox написа:
Дефакто купуваш си пушка ,купуваш си оптика нико-разграфяваш си тумблера и колелото(без дори да си ходил да прострелваш с тази пушка на 25м) и почваш да стреляш така ли е с две думи ???

Дискусията беше преместена тук:
http://forum.airguns.bg/index.php?topic=138.105
 

cdman

Администратор
Re: МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S410/S400/EV2 Mk и др.

potrebitel 13 написа:
Внимание! Има раздвижване на цените при пушките на AiR ARMS в BAR

Като гледам MPR-а се е оскъпил с 36 паунда , S400 с около 10 паунда може би , а Евата си седи на 1129 паунда
 

andi

Редовен Потребител
Re: МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S410/S400/EV2 Mk и др.

Честита нова 'играчка ' на Гената !
Веднага я пробвахме за НХФТ , страхотна е ! Много добре се справя с рециклиращите мишени , и то на прилични дистанции !
Мисля , че Макс сполучливо предаде щафетата . :bravo:


Много :rambo: и :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: от мен!
 

gggenata

Потребител
Re: МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S410/S400/EV2 Mk и др.

Мерси!

Извън темата ще кажа че има 2 вида пушки."Обикновенни"пушки и"Маркови"пушки. ;)
При вторите определено освен за технически характеристики даваш някой лев и за Марката но си заслужава.....

АirArms S410 Xtra Fac 5.5 e от тях. Ефекта ако си стрелял 2 години с "Обикновенни" пушки като мен е поразителен.
Вземаш я (благодаря Макси :cheers:) и почваш да стреляш една идея по-добре от преди.

Иначе даде 268м/с с JSB 1.17 (okolo 42 джаула на максимум),Иначе средно около 38-40J.
Първите групии на 50 м са около 1-1,5см (това от колоата без бенчове).
А спусъка......в сравнение със суматрата е убиец.... ;) - това доказано ;)
 

cdman

Администратор
Re: МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S410/S400/EV2 Mk и др.

lynx написа:
Напоследък се затвърждава у мен мнението, че една нова пушка за да влезне в ритъм , трябва да прекараш 1 кутия чашки през цевта за да заработи както трябва.
Жив пример за това е новата ЕВА на СД-мен, първите дни много засечки и ядове, а сега вече всичко се е самонагласило и край на ядовете.
Надявам се че няма да имаш повече проблеми , като се сработи системата.

Реших да коментирам едно мнение на Lynx от другия форум тук :) или по скоро да направя доуточнение за да не оставим у хората лошо впечатление за Air Arms.

При мене въпросните засечки бяха само 1 единствен ден , и то по време на състезанието. Предния ден стрелях може би 50-тина чашки без проблем но беше топло и слънчево. На следващия ден по време на състезанието - вероятно заради студа и влагата и неразработения заряден механизъм се получи проблем при който не можех да заредя ударника. Може би около 10-тина пъти общо. За целта трябваше при зареждане да дърпам по рязко лоста , но успях да си приключа цялото състезание без сериозен проблем. Вечерта капнах няколко капки масло на въпросния елемент и проблема не се е появявал повече.
 

lynx

Редовен Потребител
Re: МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S410/S400/EV2 Mk и др.

cdman , не съм изказвал негативно мнение за марката, аз също я харесвам и съм фен.
Това изказване беше за съпоставка, че дори и при най-фирмените пушки се налага да поработи ден-два за да се сработи системата на 100%.
Все пак пушките са машинки и те се нуждаят от лека поддръжка и разработване.
 

cdman

Администратор
Re: МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S410/S400/EV2 Mk и др.

Така де - и аз това казвам - просто реших да доуточня :)

:cheers:
 

DANNY

Редовен Потребител
Re: МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S410/S400/EV2 Mk и др.

"Евата" изглежда много добре с орехов приклад :)
BrokenEV2MK2.jpg


EV2MK27.jpg


EV2MK26.jpg


EV2MK25.jpg


EV2MK24.jpg


Но африканците ме изненадаха с това си решение :-X

user2042_pic9696_1289230040.jpg


user2042_pic9697_1289230040.jpg


user2042_pic9698_1289230040.jpg


user2042_pic9699_1289230416.jpg


user2042_pic9701_1289230416.jpg
 

Loki

Потребител
Re: МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S410/S400/EV2 Mk и др.

Само дето не е орехов, а пак някъв ламинат, и е прекалил с червеникавия байц; не ми аресва :-X :-\
 

DANNY

Редовен Потребител
Re: МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S410/S400/EV2 Mk и др.

Loki написа:
Само дето не е орехов, а пак някъв ламинат, и е прекалил с червеникавия байц; не ми аресва :-X :-\


Човека се кълне, че е орех.....
...Е не баш де.

NUTMEG
['nʌtmeg]
n бот. мускатово/индийско орехче (Myristica fragrans)


Аз не разбирам.
Колко вида орехи има?
 
Нагоре