МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S510 / S410 / S400 /EV2 / Twice Mk и др.

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Air Аrms S410/S400

Струва ме се, че си допускал грешки при вкарването на резултатите!!!
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Re: Air Аrms S410/S400

Ms.propar написа:
След 2500 чашки минали през пушката ми Air Аrms S400 16j , ето и резултата от вчерашното замерване. Да уточня , че нищо не съм пипал по армса от как е купена. Чашките съм ги проверил с везна .
Дидо или аз съм изостанал много с последната мода в платата на ПЦП или нещо не е наред! Кви са тея отриви от по 25 м/с? :eek:
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: Air Аrms S410/S400

fatalen написа:
Струва ме се, че си допускал грешки при вкарването на резултатите!!!
Едва ли. Толкова фрапиращи грешки и да не забележи. Освен да е бил пиян като е писал. ;)
Вероятно проблем някакъв има.
 

poacher

Потребител
Re: Air Аrms S410/S400

Може ли да е от хроното?
В смисъл, че разхода е наред, чашките са теглени...
Вижда се, че нормалната скорост е 240-246м/с, но има много отриви.
Възможно ли е от студа хроното да мери грешно или да излиза конденз от цевта на капки примерно и да побърква измервателния уред :pardon:
Нямам идея. Не вярвам пушката да се е бъгнала.

P.S. Таблицата съм я правил аз. Стойностите са, каквито ми ги прати Дидо.
 

Propar

Потребител
Re: Air Аrms S410/S400

fatalen написа:
Струва ме се, че си допускал грешки при вкарването на резултатите!!!

Хроното си ги запаметява и аз ги прехвърлям директно на компа . Единственно ако хроното се е..ва заради студеното време.
MAD MAX написа:
Ms.propar написа:
След 2500 чашки минали през пушката ми Air Аrms S400 16j , ето и резултата от вчерашното замерване. Да уточня , че нищо не съм пипал по армса от как е купена. Чашките съм ги проверил с везна .
Дидо или аз съм изостанал много с последната мода в платата на ПЦП или нещо не е наред! Кви са тея отриви от по 25 м/с? :eek:

Макси и аз не знам, за това споделям с Вас. Споделете и Вие, които сте с повече опит на какво се дължи според Вас ???
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: Air Аrms S410/S400

Те стойностите се виждат и в цифровите измерения и е ясно, че при вкарването на данните грешка няма.
Малко вероятно е да е от хроното.. В пиковите моменти скоростта не е с големи разлики.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Re: Air Аrms S410/S400

poacher написа:
Пускам таблица с измерените вчера изстрели на пушката на колегата Ms.propar.
Air Arms S400 Classic .177 16J.

MAD MAX написа:
Тук-таме гледам отриви - сигурно са от различната тежина на чашките.
Отриви се забелязваха още в началото като я купи и замери.

fatalen написа:
MAD MAX написа:
Тук-таме гледам отриви - сигурно са от различната тежина на чашките.
Иначе проблема е, че пружинката е новичка още.

При толкова изстрели вече едва ли е от пружината, пък знам ли!? Като гледам отривите - те направо си правят успоредно плато. Като че ли пушката стреля в два режима. ???
 

stelibg

Потребител
Re: Air Аrms S410/S400

Като гледам таблицата си мисля, че е от хроното. Иначе пушката ти е станала "FAC" версия. С какви чашки е стреляно, при каква темература, какво хроно?
В един форум четох, че такива отриви се получават ако оста, по която се движи ударника е замърсена, но тогава скоростите щяха да са под 240 м/с
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Re: Air Аrms S410/S400

мисля,че пушката си е наред.дидо,при такива разлики би следвало да имаш видимо драстично отклонение в РОА по вертикала.
пробвай в тих ден на 30-40м.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Air Аrms S410/S400

Освен разликата на POI, при тези скорости би усетил и доста различния звук между изстрелите.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: Air Аrms S410/S400

Имено. Пушката стреля в два режима, макар и не точно в плато, но си личи.
Според мен , нещо влияе на клапана.
Може и да е боклук.
По малко вероятно е , да е пак боклук , но в ударната група. Пружина-ударник.
 

lynx

Редовен Потребител
Re: Air Аrms S410/S400

Според мен може и хроното да греши евентуално при липса на достатъчно светлина.
Моето на слънчева светлина дава що-годе равно плато, а в мазето на изкуствена светлина платото е като синусоида ;)
Може и ИвоДок да е прав, аз тая пушка бих я разпилял за пълна зимна хигиенна обработка ;)
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: Air Аrms S410/S400

Това хроно не се влияе от светлината. Мери дори в пълен мрак. Не изключвам проблем с хроното.....макар да е малко вероятно.
 

Propar

Потребител
Re: Air Аrms S410/S400

Днес пак тествах , но с RWS супер филд . Чашките тоя път не ги омазних . Стигнах до заключението , че хроното ми прави номера . Защото стрелях на 48м. по мишена и не зависимо от разликата в скороста ,по вертикалата НЕ се променяше / винаги попадението е на едно място / . Пушката ми е простреляна на 20м. А за звука , както Божидар предположи , че трябва да има разлика . Аз не го чувам , защото стрелям със заглушител и на него слагам / нанизвам / хроното. Тия дни ще взема друго хроно и пак от начало :p и пак ще споделя . То луд умора няма ;) ;) ;).

П.П. Янко , и батериите смених , ама ядец :pardon:.
:quiet: Като погледна от хубавата страна , имам ФАК версия без да плащам за доработки :crazy:.


untitledgpg-1.jpg
 

Propar

Потребител
Re: Air Аrms S410/S400

wottan написа:
Ms.propar написа:
. Чашките тоя път не ги омазних .


И още нещо, разпробивал ли си предпазния болт на дросела!?


Да и то още преди 3 месеца , но все още НЕ съм пипал там.

П.П. Изчистих пушката и утре пак на пистата , даже и заглушителя ще бъде премахнат .
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Air Аrms S410/S400

Проблема може и да е друго. Ако при пробиването на пломбиращия болт си му наранил целостта, то може да изпуска покрай него част от въздуха. На самия пломбиращ болт има О-пръстен, на който целта е да спира евентуалния "избягал" покрай дроселиращия болт въздух.
 

Propar

Потребител
Re: Air Аrms S410/S400

Снощи след кратки консултации със Симо / за което му Бладодаря :yes: /. След една седмица в Търново ще му благодаря и така :cheers: . Почистих цевта от натрупаното масло от омазнените чашки и взех нова кутия JSB / :quiet: тук беше ключа от бараката ;) / Чашките не съм ги теглил , меракът ми бе по-голям да пробвам какво стана след почистването .. Махнах и заглушителя за всеки случай . Резултатите говорят сами по себеси :yahoo:. След 53 изтрел сложих и заглушителя. Според мен се вдигна скороста с около 1-2 м/с , но това е мое мнение. Сигнах до заключение , че НЕ трябва да се омазняват чашките за 16j пушки в 4.5 , но това е мое лично мнение . За другата пушка ще си ги мажа и никой не може да ме спре ;) ;) ;). Дано съм полезен с тия мои опити .


airarms12022010.jpg
 

stelibg

Потребител
Re: Air Аrms S410/S400

За Редуктора на Аудриус. Та значи поставих един такъв в моя AA S400 classic 16 J. След монтажа обема на цилиндъра става 185 кубически сантиметра. Преди монтажа обема е точно 200 куб. сантиметра (някъде във форума пишеше, 4е обема е 216 куб. см, но без да се отчита обема който изяждат тапите). Намалих дължината на пружината на ударника с една витка. Сега от 190 до 105 атмосфери имам 90 изстрела с 240 м/с. С винта на трансфер порта регулирах въздуха така, 4е при всеки изстрел налягането да намалява с една атмосфера без да намалява скоростта на изстрела.
 
Нагоре