МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S510 / S410 / S400 /EV2 / Twice Mk и др.

st_beer

Редовен Потребител
Re: Air Аrms S410/S400

Termina4 написа:
обем 280см^3
стрелба старт 200атм
стрелба край 80атм
брой истрели 110
JSB 1.03гр
средна енергия на истрел 36J (най-ниска скорост 250м/с най-висока 269м/с)
Моля да ми сметнете разхода че не ми е ясна формулата Благодаря :cheers:
ПП Това успях да постигна за 4 дена настройки :crazy:
Следва продължение :crazy:
По тези данни които си подал излиза тази сметка:
 

Termina4

Потребител
Re: Air Аrms S410/S400

да тези 20 метра разлика са много то самото плато ми почва от 170-160 бара и там разликите са под 10 метра
исках само да видя как мята въздуха сега след тунинга и да сравня с преди тунинга доста съм доволен от резултата
По съвет на Нико ще сложа по яка пружина на ударника и малко по лек ударник за да извадя още истрели
Поздрави и довечера живи здрави ще се видим на Узана :cheers:
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: Air Аrms S410/S400

Ами аз джаулите ги изкарах 35 и ето какво получих.
Според мен е много добре разхода, особенно като се вземе предвид и факта, че е стреляно и в много ниските налягания, където разхода е много по-голям.
 

Attachments

  • Термина4.JPG
    Термина4.JPG
    17.4 KB · Прегледи: 157

poacher

Потребител
Re: Air Аrms S410/S400

Пускам таблица с измерените вчера изстрели на пушката на колегата Ms.propar.
Air Arms S400 Classic .177 16J.
 

Attachments

  • AAS400_Test01.jpg
    AAS400_Test01.jpg
    251 KB · Прегледи: 264
  • AAS400_Test02.jpg
    AAS400_Test02.jpg
    163.7 KB · Прегледи: 194

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Re: Air Аrms S410/S400

Тук-таме гледам отриви - сигурно са от различната тежина на чашките. Които са какви между другото?(сори не съм видял :-[)
 

stelibg

Потребител
Re: Air Аrms S410/S400

Ето какво имам аз - от кутията. Пушката беше 16 J калибър 5.5. Смених цевта от .22 на .177 и трансфер порта го отворих до край. Веднага след смяната на цевта скоростта беше 210 м/с, след отварянето на трансфер порта се пoлучи това. Леките подскоци в скоростта (до 266 м/с ) се дължат на по-леки чашки (0,52 gram), които в последствие открих в кутията. Чашките са AA diabolo field 0.547 gram

Взех си поука. Графиката е променена :)
Идеята е, че има около 60 изстрела в коридор 3-4 м/с
 

Attachments

  • AA S400 177.png
    AA S400 177.png
    44.8 KB · Прегледи: 251

Propar

Потребител
Re: Air Аrms S410/S400

Погледнах графиката и бих споделил че резервоара е 216 кубика , а не 201 ;).
 

stelibg

Потребител
Re: Air Аrms S410/S400

Не спорете - виновен съм, не знаех обема на резервоара :-[. След забележката от страна на Ms.propar, за която благодаря, коригирах графиката
 
A

Anonymous

Гост
Re: Air Аrms S410/S400

Здравейте, вчера пристигна още един представител на Air Arms S410 ExtraFAC 5.5mm. Пушката е приятно лека само 2.9кг, със side lever зареждане. Резервоара е от тези по-дългите (нямам идея колко кубически сантиметра е), но имам чувството, че е леко по-тежичка към приклада. Като се сложи оптика може да се промени баланса... ще видим. Изработка е много добра, приклада е приятен. Първи замервания с ФТТ 5.53мм 0.96грама след напомпване до 200 бара:
1- 279.6:
2- 281.3:
3- 280.5:
4- 281.8:
5- 280.0:
6- 281.7:
7- 283.0:
8- 282.0:
9- 284.0:
10-283.3:
Снимки ще кача по-късно.
Сега съм се засилил да й поръчам едно Nikko Stirling Nighteater, да видим дали ще го хареше :) .
 
A

Anonymous

Гост
Re: Air Аrms S410/S400

svako написа:
Колега , тъй като съм се насочил точно към тази пушка , би ли споделил от къде я купи , за колко пари, колко време я чака ,транспорт ,ДДС ,мито (ако има) .Благодаря !
Пушката пристигна от Холандия.
Колегата получи пълна иформация от къде и колко излезе пушката на лични.
 

potrebitel 13

Потребител
Re: Air Аrms S410/S400

Един въпрос към колегите които се здобиха с 16 джаулови пушки АА S400 и тези които са помагали :)
Ималиги в калибър 5.5 в сайтовете от които са поръчани ?
Знам че мнозина ще се очудят от избора ми но пушката не ми трябва за фийлд таргет. Не ми се гонят скорости и мощност или далечни дистанции. Стигами да е точна до 50м.
В чуждите сайтове прочетох много добри отзиви за АА S200 MK3 в 5.5 калибър.
Посочената скорост от 180м/с в 5.5 вярна ли е и колко изтрела ще прави в този калибър ?
Ще ми върше ли работа до 50м. ?
 

dinkata

Редовен Потребител
Re: Air Аrms S410/S400

За тая цел CZ200 ! Не ти трябват други такива моделчета... ;) Не е много скъпа, а е перфектна ! :)
 

st_beer

Редовен Потребител
Re: Air Аrms S410/S400

@potrebitel 13
Колега като не ти трябва за състезателни цели и фийлд таргет за що да се набутваш толкова пара. Вземи си един бай хасан ат 44 еднозарядка. С една смяна на пружинка в БК скоростта става 250-260 м/с изстрелите около 60 броя с едно помпане от 180-100 бара. Лесна и проста пушка и не струва кой знае колко пари. Ще ти върши идеалната работа дори и за фийлд таргет до 50 м. От личен опит ти пиша това мнение ;) ;) ;)

П.П В никакъв случай не искам да сравнявам двете пушки или да обиждам притежателите на Air Аrms.
 

potrebitel 13

Потребител
Re: Air Аrms S410/S400

Забрави ли че имах 10 заряден хасан до скоро ;) Аз съм един от най-големите почитатели на тези ПЦП-та. И понататък ще си купя пак и то точно еднозаряден (пък дай боже комшиите пуснали и нещо друго)

Но ми се ще и една "класика" като АА :pardon: та кажете 5.5 в 16 джаула дали заслужава ?

Динка и АА S200 MK3 имах като опция но разликата с S400 e 20 паунда а резервоара на класика е по-голям и въобще дизайна на 400 ме кефи повече
 

potrebitel 13

Потребител
Re: Air Аrms S410/S400

То е ясно че май тук няма в този калибър АА 400 класик 16 джаула
Аз S200 посочих като пример че са доволни в 5.5 на острова
То Бай Ачо също не е лошо да даде мнение- нали и неговата ЧЗ-ка е 5.5
Затова и имам надежда че и S400 ще се представи добре в 5.5

Парите също са от значение-къде са 900лв. къде са 1600 за ФАК-версия
Единствено ме притеснява да не би да стреля под 180м/с с дограмка че тогава срамота...
Ако горе долу се доближава като сила до Б40 - супер!
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Air Аrms S410/S400

Нека кажа само какво знам.Стрелях на Узана с на Бай Ачо и мога да кажа само невероятна пушка влюбих се в нея на Узана и търсих да си купя 2-а ръка но не намерих.Но неговата е пипана и дава към 230м/с с 1г чашка мисля че така ми каза той но нека се изкаже и той самия.А аз не виждам какво ти пречи да си я направиш до към 230м/с S400!
 

harry_cool

Потребител
Re: Air Аrms S410/S400

Потребителю, забрави S400 да даде скорост като В40, от кутията. 170-180 м/с, това е заводската скорост с грамова чашка, след доработки нещата би трябвало да се променят.
Значи за ЧЗ-то на Бай Ачо мога да кажа няколко неща, пушката е доста пипана, за да стреля така, както стреля в момента. Доста съм си играл с нея.
В момента сме още в процес на експерименти, т.е. продължавам да се човъркам. Последните замервания са: 37 изстрела с JSB 1.03 гр. в десет метров коридор - от 230 до 240 м/с. Имайте предвид, че това е извадено от един доста малък резервоар.
Следва продължение.......
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Re: Air Аrms S410/S400

potrebitel 13 написа:
Но ми се ще и една "класика" като АА :pardon: та кажете 5.5 в 16 джаула дали заслужава ?

Все си мисля, че въпреки класната марка 5.5 с около 175 м/с ще си е разочарование. Траекторията до 50-те метра ще е полукръг. ;)
 

angelmr

Редовен Потребител
Re: Air Аrms S410/S400

Ако можеше по-малко хора без информация по темата да пишат глупости щеше да е много добре. :(

А сега по темата, понеже съм един от малкото имали подобна комбинация.
Със 16 джаула на 50 метра не е никакъв проблем да се стреля. Ако става дума стрелял съм и на 100 метра но по двулитрови бутилки. :) Пушката ми беше CZ200S със стария приклад. По нея нищо не беше пипвано с изключение на винта за регулиране. Стрелял съм и със 16 и със 19 и със 20-22 джаула в калибър 5.5мм. Спокойно мога да потвърдя че тази пушка и в този калибър е напълно използваема за FT. До 50 метра попаденията в цел с размери капачка от бутилка не са никакъв проблем при изправна пушка дори и за неподдържащ практиката си стрелец като мен. Дори и при наличие на вятър. Но по принцип този калибър не е препоръчителен за тази енергия по две причини. Първата е траекторията. В 5.5мм траекторията е по-гърбава и е нужна повече практика за да стане безпроблемна стрелбата. Втората причина е че в 4.5мм увеличаваш с цял милиметър ефективния радиус на убойната зона при FT. Тези два факта не са фатални сами по себеси но поставят състезателя с големия калибър в неизгодно положение в сравнение с този с 4.5мм. По тази причина нито един сериозен състезател няма да си помисли за 5.5мм. Но ние тук не сме професионалисти така че е въпрос на лични предпочитания. Аз лично се отказах от пушката поради късия приклад който след удължаването и регулировката на позицията на спусъка стана достатъчно удобен но за сметка на загубата за регулировка на твърдостта на спусъка( той застана над нужния винт, който трябва да се завие максимално навътре) поради което спусъка стана малко по-твърд от колкото бих искал. Втората причина е че приклада от две чести е предпоставка към изместване на групата при затягане на захващащите болтове. Тези два проблема ще отсъстват напълно от АА400.
 
Нагоре