МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

LogiBG

Редовен Потребител
Малко мишени от вчера и днес. Първата weihrauch 30s 4.5 и втората ТХ200 - 24м закрито, последните 2 - около 50м с тх200 5.5 с чашки 0.870 jsb, може да се каже с лек ветрец. Ще ми е интересно колегите с тх200 4.5мм да пуснат мишена на 50м да видя колко се минах с калибъра за 16джанки или резултата е приемлив.
 

Attachments

  • IMG_0042.jpeg
    IMG_0042.jpeg
    567.8 KB · Прегледи: 72
  • IMG_0043.jpeg
    IMG_0043.jpeg
    465.5 KB · Прегледи: 64
  • IMG_0044.jpeg
    IMG_0044.jpeg
    411.1 KB · Прегледи: 71
  • IMG_0041.jpeg
    IMG_0041.jpeg
    537.6 KB · Прегледи: 69

Nikolai12345

Потребител
Несе сдържах,исках да неги качвам снимките,но нямах желание!Рекох си:
-Нее грешно,туй що е Божественноооо!
Та,крал армс пънчер брейкър,5.5мм,пипнах я тук там,без клапана,заводски е!Цевта е 60см от бикмакс мисля!306м/с чашки HN баракуда 1.175грама.(слуговете категорично негиги харесва)!Разстояние 55м (според китайския далекомер).С модер(модернизиран)Подпрян на яке на маса седнал.Изстрелите са по 6 или 7.Непомня,пусках нарочно повече от 5,че очите ми не вярваха на келавата оптика!
 

Attachments

  • IMG_20230505_154310.jpg
    IMG_20230505_154310.jpg
    87.1 KB · Прегледи: 101
  • IMG_20230505_154318_1.jpg
    IMG_20230505_154318_1.jpg
    78.1 KB · Прегледи: 101

Стаско

Потребител
Днес въпреки лошото време пробвах taipan veteran long 6.35. Разстоянието е 47 метра, измерено с далекомер и тествах няколко вида слъгове. Стрелях подпрян на вратата на колата, доста неудобно но пък резултатите са задоволени. Ще трябва да ремонтирам бетона.
Как качвате снимки с такова добро качество?
1000001431.jpg1000001423.jpg1000001429.jpg
 
Последна промяна:

Laferrari63

Редовен Потребител
Отдавна не съм качал мишенка. Днес остана време да си правя експерименти с новата пушка. Горе долу съм доволен. Пробвах 50-100 изстрела по мишени с около 8-9 вида слъгове и после жената стреля на 191 м по бутилка с вода 5Л. Нагласих я според стрелока, дори имаше вятър според анемометъра 1.7 м/с . Дадох и да стреля директно и я уцели от 2рия изстрел . След това 10/10 попадения с ZAN 38 gr в .253 субкалибър. Моята цев си ги харесва доста , само алтароса 3.2 г са по добре но пушката ми е 95-100 джаула и идва слаба. Мишените са на 59м без вятър и са подбирани. Трябваше да свикна с пушката и да пусна едни 500-600 изстрела, за да разбера как да стрелям с нея.

BA7CF375-FB3E-4A20-BC32-1C42692A2D0F.jpegA63B7B1C-EEFA-45D3-AB72-757686C4830F.jpegBA201E96-1DD0-4BD1-B8AC-F38C3DC0F227.jpeg
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Искам да се похваля с групите на новата играчка, която взех от @shaman , Artemis PP800R, по един пълнител,7 чашки във всяка мишена. Пистолета е уникален, стрелях с JSB exact 1.03г на 45м с оптика Victoptics s6 1-6x24 .
Не мога да повярвам колко е точен, говорим за 45 дистанция с 19J пистолет за под 400лв!! Стреля с 197м/с точно 7 чашки, това му е единствения минус, иначе регулатора работи супер. Не знам дали е възможно да се преправи и да се сложи друг по-голям цилиндър. Иначе жена ми цели от 30м кенчета с бързомера 5/5 пъти . Страхотна играчка за забавления, докато си на язовира и си “КАПО” :D



D3722F18-F847-4B82-9194-6FA22FC10C0F.jpeg

C7833770-6B62-4359-A559-054F8339C75D.jpeg
 

Hidden

Редовен Потребител
Не знам дали е възможно да се преправи и да се сложи друг по-голям цилиндър.
Ето едно решение, която намерих в Airgunnation:
1694432674182.png
Сменена е дръжката на пистолета с поръчкова, монтиран е преходник на цилиндъра, след него регулатор и бутилка. Сложили са регулатор, защото в началото почват с Диана Бандит или PP800, т.е. пистолет без регулатор, но иначе идентичен по конструкция с Artemis PP800R. На Artemis PP800R регулатор няма да му трябва, той си има. Ще бъде малко по-къс в края. Мисля и аз да трансформирам така Бандита в карабина с 250 см3 бутилка, регулатор и дълга цев от CP2.
Иначе и аз се сдобих с една бройка PP800R от Павката - засилва 5 чашки JSB 0.87г в коридор от 0.6 м с около 201 м/с.
 

venciru

Редовен Потребител
Направо си поръчай един такъв Z-клапан
Лепиш една карбонка и си готов. Пълниш я на 300 б. и пей сърце. Аз забих една 360 сс. Е ще има малко работа за бай Стругар. Има си и редуктор (регулируем и си работи коректно). Редукторът и бойният клапан са на резба. В момента завършвам едно модифициране на Sortie. По точно го завърших и стана много добре, но има малко за доизпипване. Бойния клапан беше изкормен и му беше нарязана вътрешна резба и се зави на мястото на оригиналния цилиндър. На твое място бих скъсил оригиналния за по добра визия, но това е само мое мнение.
Успех с метаморфозата!
 

Hidden

Редовен Потребител
Ето така изглежда преходникът, ползван от потребителите на airgun nation:
1694443854190.png

1694443884095.png
Двете снимки са взети от този сайт, на който го и продават:


На тази трансформация, най-много ми харесва, че не се преработва необратимо по пистолета. Просто се маха тапата за пълнене, завива се преходника или дропблока, както му казват и готово.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Ако става някой да направи такъв преходник ще му сложа една 250цц бутилка, ще прави поне 4 барабана с 20J . @Gadnqra , Ники мислиш ли, че може да извършим тази интервенция :D
Може, без проблем.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Ако ще се стреля с подпори, чувалчета и т.н. (или с две ръце), то се обезсмисля "пистолетната" стрелба.
Класическата пистолетна стрелба е доста по-трудна от стрелба с пушка (освен ако не е класическата дисциплина - прав и без опори).
 

bgbul

Редовен Потребител
Ех..младост нерадост!
Затова ви завиждам на младоста, не си пестите времето и енергията за по-смислени идеи. Имате ги в излишък (и време, и енергия) и си ги пилеете на воля. Ако сметнете финансово всичко (черно на бяло) и ще станете стрелци.
Пистолетната стрелба е надстрелване със себе си. Да стреляш от упор...не е стрелба. Това важи за всички видове стрелба от упор, ама с вдигане на дистанцията придобива смисъл. И със стрелба по движеща се цел или за време пак става. Но мишената да ти е на 10-20, 30 м и ти да стреляш от упор си е забавление. Успех!
 

Vojda73

Потребител
Ех..младост нерадост!
Затова ви завиждам на младоста, не си пестите времето и енергията за по-смислени идеи. Имате ги в излишък (и време, и енергия) и си ги пилеете на воля. Ако сметнете финансово всичко (черно на бяло) и ще станете стрелци.
Пистолетната стрелба е надстрелване със себе си. Да стреляш от упор...не е стрелба. Това важи за всички видове стрелба от упор, ама с вдигане на дистанцията придобива смисъл. И със стрелба по движеща се цел или за време пак става. Но мишената да ти е на 10-20, 30 м и ти да стреляш от упор си е забавление. Успех!
Ееей мастър Йода, остави човека да се забавлява.То да не смееш да пуснеш някоя мишенка.
 
Последна промяна:

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Ех..младост нерадост!
Затова ви завиждам на младоста, не си пестите времето и енергията за по-смислени идеи. Имате ги в излишък (и време, и енергия) и си ги пилеете на воля. Ако сметнете финансово всичко (черно на бяло) и ще станете стрелци.
Пистолетната стрелба е надстрелване със себе си. Да стреляш от упор...не е стрелба. Това важи за всички видове стрелба от упор, ама с вдигане на дистанцията придобива смисъл. И със стрелба по движеща се цел или за време пак става. Но мишената да ти е на 10-20, 30 м и ти да стреляш от упор си е забавление. Успех!
Не съм съгласен, бенча си е майсторлък от всякъде.
 

bgbul

Редовен Потребител
Ееей мастър Йода, остави човека да се забавлява.То да не смееш да пуснеш някоя мишенка.
Затова - стига толкова. Който разбрал - разбрал. Който е засегнат - извинявайте и толкова!
 
Последна промяна:

Laferrari63

Редовен Потребител
Аз за 2 години тук не видях някой да качи снимка на група с ВО от ръка. Всички стрелят за група от маса, и Симо Хаюха да си , пак няма да разбереш колко точно е едно оръжие дейвствително, ако не го подпреш някъде. Плюс това по мои наблюдения 30% от хората тук стрелят за удоволствие и забавление, 5% се занимават професионално и стрелят по мишени, а другите 65% са бракониери и искат да си купят ВО, за различни от нашите цели. Не упреквам никого , всеки си има глава на раменете. Така, че не мога да разбера къде е проблема да се забавлявам с играчка, която съм взел за хобито си, дефиницията на хоби е преследване на интереса към нещо, което ти носи удоволствие или релаксация. Жив и здрав, просто мисля, че е малко извън темата.
 
Последна промяна:
Нагоре